Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az embereket be...

Szerintetek az embereket be lehet sorolni értékes és értéktelen kategóriába?

Figyelt kérdés
Van pár srác a suliban. Valahogy szóba jött a téma hogy a suli fele értéktelen nyomorékokkal van megtöltve. Ebben rajtam kívül mindenki egyetértett. Meg is indokolták, az olyan emberekre mondták akik mindenből csak elúsznak, nem tehetségesek semmiben hanem csak vannak. Meg is indokolták hogy akik nem értéktelenek azok miért nem azok. Én személy szerint megkaptam azt hogy értékes vagyok, de kikértem magamnak. Szerintem az embereket nem lehet így bekategorizálni. Ti mit gondoltok?
2015. okt. 15. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem lehet, másrészt valójában nem ismeritek ezeket az embereket. Talán sok rejtett értékükről még ők maguk sem tudnak.
2015. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól még,hogy valaki link, vagy nem sok dokogban tehetséges,még lehet jó ember.

Jókedvű,empatikus, jó barát....

Kérdés hogyan mérjük az értéket?

Aki közép vagy felsővezető , az lehet jó ember?

Igen.

Egy takarító is lehet jó ember.

Az emberi értékek nem arról szólnak feltétlenül, hány iskolát végeztél,vagy mennyit keresel,mennyi mindenben vagy tehetséges.

2015. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad,van!

Nem lehet kategorizalni!

2015. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valaki nem kártevő (bűnőző), vagy potyautas (munkanélküli, segélyből élő) a társadalom számára, addig nem elegáns címkézni. Pl. a nem tehetséges, de tisztességes emberek elégedettebbek tudnak lenni szerényebb kvalitásokat igénylő munkával is.
2015. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egy embernek nem kell másnak megfelelnie. A saját útját kell járnia amit ő akar és ami őt boldoggá teszi. Ez csak is az ő dolga és ezáltal csak az ember saját maga tudja megmondani életének az értékét. Erről a másik ember semmit se tud. Lehet rosszul gondolom, de nekem ez a véleményem.
2015. okt. 15. 23:00
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek, nem lehet így kategorizálni, más ember által pedig főleg nem, hisz alig tud róla valamit... A tehetség, az iskolában felmutatott teljesítmény távolról sem minden. S nyilván nem mindenkinek ugyanazt jelenti az értékes.


Én önmagamat se tudnám besorolni. Mások szerint bizonyára értéktelen vagyok (magas IQ ide vagy oda, rég volt az iskola a szép eredményekkel és versenyekkel, most már tuti más lenne a véleménye a leírásbeli srácoknak is). Én még nem ítéltem el magam véglegesen :D

Plusz nem értem, miért kellene értékesnek lennem? Van egy feladatom az életben, vagy több, jól érezni magam és fejleszteni magam, talán alkotni valami szépet, ha már az érdeklődés megvan hozzá (ha tehetség nem is)... De mire jó az nekem, ha más értékesnek tekintene, ha ismerne?


Az állatok hasznos/káros besorolása kicsit hasonló számomra. Bizonyos értelemben OK,hogy a mezőgazdaságnak, az embernek káros valami (bár lehet, hogy egy kutatónak roppant hasznos ugyanaz az állat s ennél lehet cifrább eset is), de most értéktelennek tekinteni egy élőlényt a a saját nézőpontunkból, egyetlen szempont alapján... Nem tűnik helyesnek.

2015. okt. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet senkit értékes vagy értéktelen kategóriába sorolni. Nincs meg hozzá a jogod, nem vagy rá felhatalmazva, nem vagy felsőbbrendű. Gondolj csak bele egy nálad sikeresebb, okosabb, úgy általánosságban tehetségesebb, szorgalmasabb ember ugyanúgy mondhatja rád, hoyg az ő szemében te tök értéktelen vagy, mert nincsene meg benned ezek a tulajdonságok, vagy megvannak, de nem oylan erősek, fejlettek.
2015. okt. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Gimiben egyészségügyi bajok miatt végig szarul/fáradt voltam , semmit sem csináltam csak ültem a padban, majdnem megbuktam, az átlagos, gondnélküli osztálytársak nem értették. Akkor rám lehetett volna rakni az értéktelen jelzőt. De szerencsére hülye nem voltam, érettségiig észbekaptam, összehoztam 440pontot, azóta egyetemen mindjárt végzek, a problémáim nem múltak el, csak felismertem őket és együttélek velük.


Ha az egészségügyi bajaim mellé még hülye is lettem volna, a problámáim megoldása nem edzett volna, hanem rossz helyen kerestem volna a megoldást, érettségi után csak szüleim nyakán maradtam volna, munkanélküli lennék, na akkor értéktelennek lehetne nyugodtan nevezni.


Minden osztályban vannak ilyen gyerekek, akik valami miatt kilógnak a sorból. Ha jó nevelést kaptak, és eszük is megvan, megbírkóznak a problémáikkal, de többségében nem tudnak vele mit kezdeni, nem törnek ki, megmaradnak értéktelennek.


Osztályomban mindenki hihetetlen energikus makkegészséges stb volt, sokkal jobb képességekkel mint én, mégis bőven megelőztem őket abban amit érettségi után elértem, többük azóta se csinál lófasse, most ők az értéktelenek

2015. okt. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet besorolni az embereket ilyen kategóriákba. Mindenki értékes valamiért vagy valakinek, mégha csak a saját családjának, barátainak is, nem a teljes társadalomnak. Egy útseprő vagy takarítónő is épp annyira értékes a közösségnek, mint egy orvos vagy tanár. Ha ők nem lennének, megenne minket a kosz. Az a baj, hogy egyes emberek nem képesek belátni ezt.
2015. okt. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én már 30feletti vagyok,munkahelyemen is van ilyen osztályozgatós gyökér,szerintem inkább pont azok a legalják akik értékelnek másokat,tükörbe kellene nézniük!

Gerinctelen férgek!Ha valaki egyéniség vagy többet ér náluk akkor irigységből kibeszélik,támadják!

Ez már az iskolában is elkezdődik!!!

Kérdező azt tanácsolom nézd meg jól kikkel állsz szóba,kinek az osztályozgatásai számítanak!

2015. okt. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!