Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék magamon?

Hogyan változtathatnék magamon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az elmúlt időben valahogy belegondoltam, hogy miken mentem keresztül és szeretnék túllépni rajtuk. Ott kezdődik hogy kb 14 éves koromig ronda voltam, bár néhány ember szerint ez csak az én véleményem, mert nem voltam az, csak bemeséltem magamnak. A lényeg, hogy ezért sokat bántottak és az önbizalmam a nullával volt egyenlő, de az emúlt 2 évben sokat változtam, beleértve a kinézetem is, lett barátnőm is és már fél éve együtt vagyunk.

Amit még tudni kell rólam, hogy apa részérről angol vagyok, magyarul és angolul is anyanyelvi szinten beszélek. Amikor középiskolába kerültem, elkezdtek szekálni, mert jobban tudtam angolul mint mások, de nem igazán érdekelt, mert tudtam, hogy csak irigyek. De egy idő után már a nevemből (a keresztenevem is angol) is viccet csináltak. Másik kerületbe költöztünk és ezért másik iskolába is mentem, szóval a 10. osztályt már itt kezdtem. Szerencsére itt normális osztálytársaim vannak és tudtam új barátokat szerezni. Alapból nem vagyok beszédes, de valahogy ebben az osztályban fel tudtam oldódni és nagyon sokan még meg is kérnek, hogy magyarázzak el nekik néhány dolgot angolul, amit nem értenek.


Tehát a gond az, hogy még mindig nincs önbizalmam és még a kinézetemmel sem vagyok annyira megelégedve(küldhetek képet, ha valakit érdekel). A szüleim nem tudtak a dolgaimról, mindig magamban tartottam és próbáltam ignorálni. De néha még most is eszembe jut, hogy miket éreztem akkor, és hogy mennyiszer megaláztak már. Egyedül csak barátnőm tud ezekről és vele tudtam beszélni az érzéseimről, csak neki vagyok képes kimutatni, ha rossz napom van.


16/f


2015. okt. 15. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Csinálj olyan dolgokat amikkel fejleszted az önbizalmadat.(mert sok mindennel lehet) Pl.:Állj a tükör elé írj össze mindent magadon (belső+külső) amit szeretsz, koncentrálj ezekre, és amit nem szeretsz azt mondogasd magadban minden nap felkeléskor és lefekvéskor is hogy elfogadod és szereted(ezt a külső tulajdonságokra értem mert azokon nem tudsz változtatni és ne is akarj mert így vagy TE), a belső tulajdonságaidat amiket ne szeretsz azokért pedig küzdj hogy meg tudd változtatni. Hidd el, egyre jobban fog bővülni a lista. Meg a neten sok mindent írnak az önbizalom növeléssel kapcsolatban, nézz utána.

Sok sikert kívánok neked! Sikerülni fog meglátod! :))

2015. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!