Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hiszi bármit megvehet?

Azt hiszi bármit megvehet?

Figyelt kérdés
Pincérként dolgozom egy étteremben és nemrég beült két fiatal srác.Láttam,hogy az egyik figyel engem,majd mikor fizettek elkérte a számom és mondta,hogy ha van kedvem meghívna egy kávéra valamikor.Találkoztam vele tegnap és beültünk egy kávézóba,de csak egy szabad asztal volt.Mondta,hogy nem szeretne ide leülni,mert mikor a pincérek járkálnak az asztal mellett érződik ahogyan mozog a padló.A sarokban két lány volt leülve erre odament és udvariasan megkérte őket,hogy üljenek át az említett asztalhoz.A lányok nem akartak,majd elővett két 5 ezer forintost és lerakta eléjük.Elvették a pénzt és szó nélkül helyet cseréltek.Majd azt mondta,hogy:"Látod,ilyen hamar adják fel az emberek a szabad akaratukat".Beszélgettünk és elég érdekes fiú,lehet vele viccelődni és komoly dolgokról is beszélni egyaránt,mindenről megvan a véleménye és érdekes hozzáállása van a dolgokhoz.Jól telt a beszélgetés,de végig a fejemben volt az ahogyan elültette a két lányt.Azt gondolja hogy pénzzel bármit elérhet?
2015. okt. 15. 06:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy izgult, és nem akarta, hogy rossz legyen az első randitok, és hirtelen ez jutott az eszébe
2015. okt. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért erösen odafigyelnék a helyedben, mert nem is az a gond, hogy pénzzel gyözte meg a lányokat, hanemaz ehhez füzött megjegyzése.

Ha folytatni akarod az ismeretséget, akkor figyelj, mert ha több ilyen eset lenne, akkor nem igazán lenne értelme komolyabb dologba belemenni.

2015. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha elöttem tette volna ezt a megjegyzést: "Látod,ilyen hamar adják fel az emberek a szabad akaratukat", akkor rákérdeztem volna, hogy ez most vicc vagy komolyan ez a véleménye. Ha az utóbbi, akkor soha nem mennék bele komolyabb kapcsoaltba, akinek ilyen értékrendje van, azzal emberileg valami nagyon nem stimmel.
2015. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
hát szerintem adj még neki esélyt, ha szimpatikus volt. úgyis látni fogod, hogy màskor is ilyen? ezzel a lefizetes dologgal lehet imponálni akart, hogy sok pénze van.. lehet amúgy nem ilyen a természete. sztem adj még neki egy esélyt, ha amúgy jól elbeszelgettetek.
2015. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyet kapásból otthagytam volna. Engem ez undorít.
2015. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

4# vagyok

azt most olvasom, hogy te pincér vagy, erre ő elkezd panaszkodni, hogy pincerek miatt remeg a padló? :D ez kicsit gáz, meg az is hogy ilyen kényes

2015. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Az a gond, hogy igaza van. Ha nem is a szabad akaratot (mert ugye a pénzt is szabad akaratból fogadták el a lányok), de a jó helyzetét a legtöbb ember ilyen könnyen feladja. Ugyanígy működik amikor a minden másban jobb munkahelyet hagyják ott a többet fizetőért. Semmi különlegeset nem mondott a szavaival, úgyhogy sokat tanulhatsz az emberekről. Az megint más kérdés, hogy ezt milyen hangsúllyal mondta, de erről nem írsz.

Viszont bármennyit is tanulhatsz tőle vigyáznod kell mindig és mindig azon gondolkodni, hogy Téged mennyire gondol megvehető árucikknek. Egy kávéért adod el magad, egy ebédért vagy egy gyémántgyűrűért? És érdemes-e egy kényelmes otthonért "örökre", vagy néhány ruháért és wellness hétvégéért eladni magad néhány hétre-hónapra?


Egyébként miért ne gondolná, hogy pénzzel (szinte!) bármit elérhet, amikor ez a tapasztalata? Az öcsémnek fiatal korában volt egy jól menő vállalkozása és tudta, hogy nagyon sok mindent megvehet pénzzel... aztán jött egy nő az életébe, akihez képest ő csóró volt és a nő tényleg szinte bármit megvehetett a pénzével. Azt hitte, hogy őt is.. de nem ment.. aztán vett magának egy másik pasit. Most már gyerek is van és bár a férj is dolgozik, jól is keres, de soha nem fogja utolérni a nőt, aki beszabályozza hova mehet, kivel találkozhat és mit tehet azért mert ő még jobb életet biztosít neki mint amit egyedül elérhet.

2015. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Aki dicsekszik annak adni kell.Aki panaszkodik attól el kell venni. Ezt öreganyámtól hallottam mindig, de van benne egy kis igazság.A srácnak adni kell pénzt, mert dicsekszik, hogy neki milyen sok van.Engem nagyon irritál az ilyen felvágós stilus, aki pénzzel akar embereket marionett bábúként manipulálni. A hatalom egyik eszköze a pénz.
2015. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Koppani fog meg pasikam...az ilyet en is elkerulom,nem.szeretem.az ilyet. Meg kvara lecarom a penzet is. Azert hagytam volna akkor ott,hogy ezt felfogja, mert gondolom mindenki haptakban all neki, foleg ilyen akciok utan...
2015. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

A két csaj szabad akaratából döntött úgy, hogy lehúzza a palimadarat. Én is elfogadtam volna tőle egy ötöst, nem vagyok a magam ellensége, és tökmindegy, hol ülök.

Ez a csávó valami szőke hercegnek akarja beállítani magát, akik gazdag is és okos is, de igazából valószínűleg csak egy félművelt újgazdag piperkőc. Abban viszont igazad van, hogy "érdekes hozzáállása van a dolgokhoz". :) Az utolsó kérdésedre pedig a válasz: igen.

2015. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!