Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zenekarok, (zenészek) pl...

A zenekarok, (zenészek) pl Metallica hogy tudják a sok számaikat fejben tartani?

Figyelt kérdés
Sok sok gitr, dob téma. Miért nem kavarodnak bele? Nyilván ők már profik, de kisebb együttesek 10-20 számmal a színpadon sem kavarodnak el.

2015. okt. 7. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
bármi amit tanulsz az fejleszti a memóriát. ráadásul 1-1 számot nem 1-2 alkalommal adnak elő, hanem annyiszor hogy már szerintem ők maguk is unják már.
2015. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átlagemberként is több 100 dalszöveget tudok fejből. Szerintem nem nagy kunszt. Hangszer téren csak a dobról tudok nyilatkozni, az egy fokkal nehezebb, de simán tanulható 1-1 szám :)
2015. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Memória :) Annyira nem nehéz ám. Zeneiskolában bárkinek tudnia kell egypár darabot játszani, ha rossz memóriájú, akkor is, iskolában versek könyv nélkül, tételsor...

Van, aki egypár nagyságrendekkel többet tud ennél a szintnél. Én magam pl. a fél Toldit és kismillió verset lazán fel tudtam mondani, nagy része még biztos megvan így 20-30 év után is. Nem jó a memóriám, csak pl. a versekkel és zenével kapcsolatban (a grafika vagy anatómia terén, ami nálam erősen összefügg, extrém pocsék).


Úgyhogy az együtteseknek pár tucat szám memorizálása, amit rengeteget gyakoroltak s nem is évtizedekkel ezelőtt, nem olyan nehéz. S mivel gyakorolják, bizonyára fejlődni is tud ez irányú memóriájuk... Bár nálam elég fixnek tűnik, hogy mit memorizálok jól... De biztos van, aki nem ilyen.

2015. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a munkájuk, minden nap gyakorolhatnak, a fellépéseken nagyjából ugyanazt adják elő.

Akármit dolgozol egy idő után ugyanúgy rutinból megy, tudod a dolgod, egy (jobb) töritanár is fejből tud mindent, az se kevés.

2015. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amit te írsz és gyakorlod, nem felejted el egyhamar.

Amúgy meg nem egy ember dobol és gitározik :) .

Mindenkinek megvan a maga dolga. Másfelől pedig ez a munkájuk.

2015. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!