Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magamat olyan érdekes embernek...

Magamat olyan érdekes embernek találom, amilyet még máshol nem találtam, de akármilyen társaságban vagyok mindig csak a 3. kerék vagyok, he?

Figyelt kérdés

Egy jókora ellentmondás az életem..

Magyarországból elég volt 19 év, ezért most külföldön vagyok remélve, hogy megújul az életszemléletem, az emberekhez való viszonyom, de egyenlőre semmi...


de új embereket ismerek meg és mondjuk 3-man vagyunk, nagyon ritkán figyelem meg, hogy nem én vagyok az akit kirekesztenek a beszélgetésből..ha valakit kirekesztetek erős kényszert érzek arra, hogy segítsek rajta, de mivel az fura lenne, ezért legyőzöm és kirekesztve hagyom azt aki ki volt rekesztve, mivel az a "normális"


Olyan degradáló mikor folyton az olyn emberi reakciókat kapom vissza, amik arról tanúskodnak, hogy én milyen furcsa vagyok...


a kérdés egyébként kicsit túlzás volt, persze találkoztam már érdekes emberekkel akár a korosztályomon belül, mégsem találtuk meg a hullámhosszt..nem tudom megmondani miért..talán az emberekhez való nehézkes hozzáállás?



2015. okt. 6. 23:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Magamat olyan érdekes embernek találom, amilyet még máshol nem találtam, de akármilyen társaságban vagyok mindig csak a 3. kerék vagyok, he?"

"Olyan degradáló mikor folyton az olyn emberi reakciókat kapom vissza, amik arról tanúskodnak, hogy én milyen furcsa vagyok... "


Ha elolvasod a két állítást így, egymás mellé rakva, egyértelmű, hogy az önértékeléseddel és az empátia hiányával van probléma. Ostorozod a korosztályodat (kicsit a szülőföldedet is, l. "Magyarországból elég volt 19 év"), miközben a stílusod alapján nem vagy kiemelkedően értelmes (sőt), nem írtál semmit, ami különösen érdekessé tenne. Így aztán a mondanivalód ("mindenkit unalmasnak, sekélyesnek, butának látok, de azért fogadjanak már be" - ha lefordítom az eddig írtakat) bocs, de sablonos és érdektelen.

2015. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Empátia hiánya???? Kérlek mond el nekem mit értesz empátia alatt, mert ha azt amit én akkor pont, hogy az ellenkezője vagyok..


"ha valakit kirekesztenek erős kényszert érzek arra, hogy segítsek rajta"


Azért írtam bele az országot, mert azt gondoltam, hogy egy nagy váltás, majd nagy változást okoz az életemben, hogy majd új életet kezdek mint ahogyan azt szokták mondani..


Mi számodra az érdekes?

Ha leírom, miben vagyok jó és mik érdekelnek, és ez alapján marha nehezen találok olyat amik csak pár pontban egyeznek felebarátainkkal, akkor ez alapján érdekes lennék?


"mindenkit unalmasnak, sekélyesnek, butának látok, de azért fogadjanak már be" én nagyon nem ezt írtam


komolyan ennyire szarul kommunikálnék..-_-


"Szakértés alatt pedig nem az iskolai gombfocibajnokságon nyert oklevelet értettem.:-)" - oké, a nyeremény egy 100ezer forint értékű tárgy, volt mondjuk így amit azóta is használok, és elég népszerű az átlagemberek körében akik míg pénzből veszik meg én megnyertem, így már érdekesebb vagyok, hogy elmondtam mit nyertem és mennyire király vagyok?

2015. okt. 8. 09:03
 13/18 anonim ***** válasza:

Az empátia az a tulajdonság, ami segít, hogy másokat elfogadj olyannak, amilyenek, és így megtaláld a hullámhosszt velük (amiről írtál is.)

Egyébként nem az a kérdés, hogy én mit találok érdekesnek, hanem az, hogy TE mit tartasz annak. Hadd utaljak ismételten az eredeti kérdésedre.:-)

(Amúgy nem tudom, észrevetted-e, de mi most kommunikálunk. Miért nem megy ez neked másokkal is így? Tény, hogy meg kellett provokáljalak ahhoz, hogy így történjen, és észrevedd, mit mond a kommunikációs partner, de gyakorlatnak nem is olyan rossz.:-))

2015. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

De attól még, hogy én érdekesnek találok valamit, attól még más azt lehet dögunalmasnak találja, és valószínűleg azonosít vele, hogy én milyen unalmas vagyok


Igen észrevettem


A beszélgetést amit mi folytattunk az szóban lezavarható kb 5 perc alatt, ezután jön az, hogy nincs duma, és kínosan érzem magam és magamat okolom emiatt

2015. okt. 8. 09:39
 15/18 anonim ***** válasza:

A folytatás mindig két emberen múlik. Itt például mindjárt elmondhatnád, hogy téged mi érdekel, érdemes megpróbálni úgy, hogy a másik számára is érdekes legyen. Aztán meghallgathatod, hogy ő mit talál érdekesnek, kereshetsz benne közös pontokat, és a szabad asszociáció útján eljuthattok valami egészen más területre is, ami mindkettőtöknek érdekes. Ennek az a feltétele, hogy figyelj oda rá, légy nyitott, és ne görcsölj azon, hogy ez tuti nem fog sikerülni. Bízz magadban, de ne azzal a túlkompenzációs mechanizmussal, hogy te túl érdekes vagy ahhoz, hogy mások értékelhessenek.:-)

Sok sikert, a gyakorlat teszi a mestert.:-)

2015. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A megfogalmazásod alapján, a te kommunikációddal van baj. Próbáld meg egy kicsit összeszedettebben, érthetőbben megfogalmazni a gondolataid. Kicsit csapongó az írásod. Ne úgy akarj másokkal beszélgetni, hogy te azt érezteted velük, hogy ők kevésbé érdekesek. Próbálj olyan dolgokról beszélgetni, ami pl kapcsolódik a helyhez ahol vagytok, az alkalomhoz, a szituhoz. Így jól el lehet indítani egy párbeszédet.
2015. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

15ös, ezt akaratlanul így csinálom ahogy mondod, de ennek ellenére 7-8 éve ha nem több, jelen van ez a gondom bizonyos szituációkban nem ritka, hogy naponta érzem..

úgy megyek oda, hogy bízok, és azzal az önbizalommal megtelítve, közel sem vagyok olyan sikeres mint ahogyan elterveztem,


16os, én nem akarom éreztetni az ő kevésségüket, inkább azt fejezem ki a bénázásaimmal, hogy én vagyok kevesebb, ez sem akaratlagos..viszont azt figyeltem meg, hogy ha nagyon tele van a péniszem valamivel, vagy csak szimplán fáradt vagyok, akkor ezek a fölösleges energiák valahogy nincsenek meg bennem és nem tudok annyit agyalni rajtuk

2015. okt. 8. 17:43
 18/18 A kérdező kommentje:
koncentrációs gondjaim szintén kiskorom óta jelen vannak, valszeg ezért van ez, hogy akaratlanul is furcsán nem kapcsolódnak a mondaniaim, hacsak nem nagyon ráfókuszálok
2015. okt. 8. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!