Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magamat olyan érdekes embernek...

Magamat olyan érdekes embernek találom, amilyet még máshol nem találtam, de akármilyen társaságban vagyok mindig csak a 3. kerék vagyok, he?

Figyelt kérdés

Egy jókora ellentmondás az életem..

Magyarországból elég volt 19 év, ezért most külföldön vagyok remélve, hogy megújul az életszemléletem, az emberekhez való viszonyom, de egyenlőre semmi...


de új embereket ismerek meg és mondjuk 3-man vagyunk, nagyon ritkán figyelem meg, hogy nem én vagyok az akit kirekesztenek a beszélgetésből..ha valakit kirekesztetek erős kényszert érzek arra, hogy segítsek rajta, de mivel az fura lenne, ezért legyőzöm és kirekesztve hagyom azt aki ki volt rekesztve, mivel az a "normális"


Olyan degradáló mikor folyton az olyn emberi reakciókat kapom vissza, amik arról tanúskodnak, hogy én milyen furcsa vagyok...


a kérdés egyébként kicsit túlzás volt, persze találkoztam már érdekes emberekkel akár a korosztályomon belül, mégsem találtuk meg a hullámhosszt..nem tudom megmondani miért..talán az emberekhez való nehézkes hozzáállás?



2015. okt. 6. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kerdes: mi benned az erdekes?

Allitas: rosszul gondolod. Akit kirekesztenek a tarsasagbol, azt, annak, aki ezt eszreveszi, vissza kell vonnia a beszelgetesbe.

2015. okt. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
"Magamat olyan érdekes embernek találom, amilyet még máshol nem találtam" - taán ez lehet az oka. Nem is értem, miért akarsz olyanokkal beszélgetni, akiket magadhoz képest unalmasnak találsz.:-) Amúgy mi benned az érdekes? Csinálsz valami különlegeset, nemcsak magad, hanem mások javára is, esetleg szakértője vagy valamilyen területnek? Mert az, hogy, hogy 19 évesen külföldre mentél, önmagában kevés, naponta ezrek teszik meg ugyanezt (l. menekülthullám.:-))
2015. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Neked, és minden roppant különleges fiatalnak ajánlom ezt az örök klasszikust: https://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4
2015. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tessék? Mit értesz kirekesztés alatt? Nem is értem, hogy mi a gondod. Miért furcsa, ha valakit bevonsz a beszélgetésbe. Írnál egy szitut hogy mire gondolsz?
2015. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

tehát, most egy olyan suliba tanulok ahol elvileg sok velem hasonlóan gondolkodó emberrel kéne, hogy találkozzak nem?


Nos.nem, ugyanolyan emberek vannak mint a középsuliban, a különbség annyi, hogy nem beszélnek magyarul és van egy kevés közös érdeklődésünk


Hogy vagyok e valaminek a szakértője, mondhatni igen, persze messze nem olyan szinten ahogy azzal lehessen nagyozni, de már nyertem ezzel a készséggel kézzelfogható jutalmat..


De enélkül, annyira nem számítana érdekesnek az ember, ha nem lenne valami amiben nagyon jó? Nagyon sok ember átlagosat nyújt abban amit csinál és mégis teljesen jól megvannak..nem is ez határozza meg úgy érzem, egy kapcsolat kialakulását, hanem inkább csak simán a közös hang


mondjuk ez esetben, ellentmond a kérdésem, mert abból indultam ki, hogy ez miatt nem találok senki olyat


4. Pl beszélgetsz valakivel, nem is azt mondom, hogy egetrengető témákról de beszélgettek majd jön egy 3. illető és inkább vele beszélget mint 3.-kal, tehát ketten olyan témákba mennek amiben én nem vagyok jó..

vagy mittudom én megyünk egy rendezvényre 3-man, és végig ketten dumáznak nekem meg ritkán hagynak szót..

van valami előadás 3man ülünk, ők kimennek ketten valahova, engem meg szó nélkül ott hagynak


erről beszélek


én ezt nem tudnám megcsinálni mással, hogy egy kicsit se érezzek bűntudatot, de magamon ezt sokszor tapasztaltam már

2015. okt. 7. 20:30
 6/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, te még arra sem vagy képes, hogy értelmesen, szabatosan megfogalmazd és leírd a gondolataidat. 19 éves létedre nagyjából ált. isk. 6.-7. osztály szintjén írsz és gondolkodsz. Számomra innentől nem is lehetsz érdekes, max enyhén visszamaradott, aki iránt némi részvétet érzek. Az, hogy a kortársaid furcsának találnak, valószínűleg szintén ebből a problémából fakad, nehéz egy fiatal felnőttnek közös témát találni valakivel, aki szellemileg épp csak belépett a kamaszkorba.

Szakértés alatt pedig nem az iskolai gombfocibajnokságon nyert oklevelet értettem.:-)

2015. okt. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
visszaolvastam mi nem érthető?
2015. okt. 8. 06:45
 8/18 A kérdező kommentje:
egyébként már éreztem így ahogy mondod, de legfőképp az ellenkezőjét érzem, mikor azt tapasztalom, hogy az emberek olyan dolgokról beszélgetnek aminek vagy nincs értelme, vagy nincs befolyása rá..
2015. okt. 8. 06:48
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem az érthetőséggel, hanem a stílussal és a mondanivalóval van probléma.

Az, hogy mi az értelmes téma, igen szubjektív.:-) Vannak dolgok, amikre egyetlen ember talán nincs nagy befolyással, sok viszont már igen.

2015. okt. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mi abban a nem lényeges, ha egy társaságban nem érzed jól magad, és nincs szociális életed - legalább is olyan nincs amilyet elvársz - mert mindenhol így érzel előbb utóbb?


Mi ebben a lényegtelen, mondanivaló szempontjából?

2015. okt. 8. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!