Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy sörnyű, megvetni való...

MarkXXD kérdése:

Egy sörnyű, megvetni való ember vagyok?

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam meg a hírt, hogy a dédnagyapám meghalt, de se egyből utána se most nem érintett meg annyira a halála, hogy sírjak. Gyerekkorom óta szeretem és foglalkozott velem, de a halála semmilyen szörnyű érzelmet nem táplált belém. Mondták páran azt, hogy mindenki máshogy dolgozza fel szerettei elvesztését, de én már akkor is sírok sokszor meghatódottságomban, amikor mondjuk az egyik videós akit követek, elérzékenyül, sír stb. Az állatok halála is sokkal jobban megérint, de ez valamiért nem váltott ki belőlem semmi ehhez hasonlót. Valaki segítsen!

2015. okt. 5. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokszor van ilyen. Az ember nem dolgozza fel olyan könnyen az ilyen eseményeket, az agy talán megpróbálja tagadni vagy nem tudomást venni róla. Idővel normális lesz.
2015. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt amikor a nagymamám ment el, pedig csak 11 éves voltam. Valamiért nem tudtam sírni, mert arra gondoltam, hogy jobb helyre került. Az igazi hiányát csak késõbb fogtam fel; amikor bementem a szobájába és üres volt, vagy amikor a kolombáriumban megláttam a nevét.. Ha ezeket tapasztalom, még ma, 5 évvel késõbb is hiányzik. Lehet hogy még neked is túl friss a dolog, de az is lehet hogy sose fog ennyire mélyen megviselni. Annál jobb; adhatsz a családodnak lelki támaszt, nekik biztos nagyon nehéz most.
2015. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom elég öreg volt már a dédnagyapád. Az a természet rendje, hogy az ember nem él örökké. Egy idős ember halála inkább nyugalomra térés. Talán ezért nem érint meg annyira.
2015. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyetértek elsővel, a te esetedben szerintem csak képtelen volt az agy így hirtelen feldolgozni az eseményt, és most leblokkolt, és úgy tesz mintha nem tudna róla, tagad, nem fogadja el. azért is tartom valószínűnek ezt, mert mint írtad elég érzékeny vagy, így ez olyan mély sérülést okozhatna, hogy egyszerűen az agyad hárít, amíg képes nem leszel feldolgozni.
2015. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember.


Mikor nagymamam meghalt, tudtam, hogy jobb neki, mert mar nagyon beteg volt. Akkor eros maradtam. De most, ha csak ragondolok vagy beszelek rola, konnybe labad a szemem.


Mindenki mas, emiatt ne aggodj.

2015. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Hihetetlen hogy egy órán belül ennyi segítőkész válasz érkezett, és elolvasva az összeset, már megváltozott a véleményem. Mindenki tanácsát megfogadom, és még egyszer köszönöm a válaszokat. A legjobbakat kívánom nektek a továbbiakban. :)
2015. okt. 5. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Halál esetnél minden reakció normális. Nincs olyan, hogy csak az a jó, ha valaki sír.
2015. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!