A sok öregasszonynak hogy van képe szidni a fiatalokat, mikor ők sem jobbak, sőt? Mindennapos sztori.
Nem az első eset, hanem rendszeres.
Olyan busszal utazom nap mint nap, ami a város egyik külső részéről indul, átmegy a belvároson, és kimegy újra külterületre egy másik irányba.
Az összes öregasszony úgy ül le, hogy kívülre, és mellette belül üres hely van. Akkor is így ülnek le, ha banyatankjuk van, és az persze a folyosón van, hogy véletlenül se lehessen közlekedni tőle.
Amikor beérünk a belvárosba, teljesen megtelik a busz, nyomorgunk, állóhely is alig van. Egyiknek sincs annyi esze, hogy beüljön belülre, hogy más is le tudjon ülni. Mondom, nem 1-2 megállót utaznak, de másokra nincsenek tekintettel. Csak azt várják el, hogy őrájuk legyenek tekintettel mások.
Az öregasszonyok mind így ültek. Ezzel szemben más üléseken, ahol fiatalok ültek, iskolás tizenévesek, azt lehetett megfigyelni, hogy ha leszáll valaki, mondjuk az ablak melletti ülésről, a kívül ülő kiengedi, majd szépen beül belülre, hogy más is le tudjon ülni.
A hab a tortán, hogy két egymás mögötti ülésben, persze a külsőn ülve, két öregasszony beszélgetett. Értitek, ismerték egymást, jó eséllyel egy helyen szálltak fel, és a belváros után, egy helyen szálltak le! Végig beszélgették az utat, és ketten 4 helyet foglaltak el. Tehát ismerik egymást, beszélgetnek, és nem bírnának egymás mellé leülni! Mindezt csúcsidőben, délután 3 és 4 között, amikor a legtöbb iskolás megy hazafelé, meg a munkából mennek hazafelé az emberek.
Az a baj, hogy ez nem egyszeri eset, hanem tendencia.
Az a helyzet, hogy amikor hosszú útra megyek, ilyen esetben szólok, hogy "Szabad?"
De sokszor ilyenkor nem állnak fel, hanem egy picit(!) kifelé fordítják a lábukat, hogy másszak be. Táskával. 10-15 centis résen. Aztán ha a táskámmal leverem a fejét, biztos nem fog örülni. Válltáska, nem iskolatáska. De nem vehetem le, mert kapaszkodni is kell, meg egyensúlyozni.
A másik, hogy nem szívesen szólnak az emberek. Hogy miért, azt egy pszichológus biztos megfejti, de nem szeretünk a buszon szólni idegen emberekhez.
Figyeld meg, ha van hely kívül, és sokan vannak a buszon, tuti leülnek. De ha belül van hely, és kívül ülnek, nagyon kevés ember az, aki szól. Talán azt gondoljuk, hogy a bnukó majd csak észreveszi magát.
Ha szólok, ha nem, a történet szempontjából lényegtelen. Bunkóság, és kész. És amint látod, más is ezt tapasztalja. Ezek után milyen jogon puffognak, hogy "ezek a fiatalok..." ?
Az itthoni idős emberek mind ilyenek lesznek, pláne a férfiak, az 50-70 év közöttiek.
Megkeseredettek, mindenkibe rúgnak egy nagyot, utálják az egész emberiséget.
A sok gyógyszertől ilyenek, az egészségi állapotuk miatt, meg a tapasztalat...
Nehéz ezt elkerülni, végül mi is ilyenek leszünk.
Ha!
itthon maradunk ebben a rongy országban.
Ha!
itthon maradunk ebben a rongy (korrupt) vezető politikusok vezette amúgy remek országban, akkor esetleg mi is puffogunk majd, de remélhetőleg mi már nem. És ne felejtsünk el vissszatérni, ha már nem élünk olyan rosszul nyugaton.
(Többségében hasonlóan látom a helyzetet.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!