Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szűk látókörű vagyok, ha...

Szűk látókörű vagyok, ha egyáltalán nem szeretnék utazni?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekkoromban elvittek pár európai nagyvárosba (Róma, Párizs, London stb.), és ezek jó élmények, jó, hogy jártam ezeken a helyeken. Viszont nem életcélom az, hogy eljussak minél több helyre. Nem jártam még Európán kívül, de nem is igazán hiányzik. Minden ismerősöm Amerikába vagy Japánba vágyik, én egyikbe se különösebben. Egy másik hasonló kérdésnél pár válaszoló szűk látókörűnek nevezte az ilyen embereket. Tegyük félre, hogy félek is a repüléstől. Tényleg az utazás lenne az egyetlen módja a látókőr bővítésének? Akkor most a magyarok jelentős része szűk látókörű? Mert sokaknak ez nem adatik meg. Vagy ha csupán a szándékról, az érdeklődésről van szó: egyéb dolgok nem is utalhatnak széleskörű érdeklődésre? Egyszer valahol azt mondta nekem valaki, hogy szerinte az az ember fantáziadús, aki fel tudna sorolni vagy 10 dolgot, hogy mi lenne szívesen, ha se a tudás, se a pénz nem számítana. Én elég sokat fel tudok sorolni a kódexrestaurátortól az étteremtulajdonoson át az etológusig vagy az asztrofizikusig. Nem mintha ezekhez értenék, de számtalan érdekes dolog van a világban.

Rólam: én szeretek olvasni, irodalmat is és szakirodalmat is, akár olyan témákból, amelyeket nem tanulok, érdekel a zenetörténet, most ismerkedem a fotózás történetével, tervezek megtanulni valamilyen hangszeren játszani (sajnos ez kimaradt) vagy fotózni. Néhány országba én is szívesen ellátogatnék (Skandinávia érdekel és Nagy-Britannia), tetszenek a kastélyok, várak, erdők, régi városrészek, de nem vagyok az a strandon lábat lógatós, egész nap napozós típus. Bár úszni szeretek, mint sportág (uszoda, Balaton-átúszás stb.) Érdekelnek az állatok, a jó filmek, a pszichológia, ismeretterjesztő folyóiratok, elkezdtem saját kedvemre megtanulni még egy nyelvet, pedig nem kell már több nyelvvizsga (az igaz, hogy ehhez nem ártana utazni), kifejezetten sok és sokféle ismerősöm van. Persze igazi barátom csak 3-4, szerintem az mindenkivel így van. Nem tartom magam szűk látókörűnek, mert az, hogy nem akarok elmenni egy-egy helyre, nem jelenti hogy nem is tudok róla semmit, vagy hogy a téma iránt érdeklődő barátaimat nem hallgatom meg róla szívesen. Azzal én is egyetértek, hogy nem ideális egy lyukban leélni az életünket, de én nem akarom az egész világot bejárni.


2015. szept. 12. 14:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy szeretek írni (verseket és prózát), valamint rajzolni. Ezek például kreatív hobbik.
2015. szept. 12. 14:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem az határozza meg szűklátókörűséget szerintem, hogy ki hova vágyik. Inkább az, kit mennyi minden érdekel, illetve főleg az, hogy mennyire nyitott az újdonságra, a korábbiaktól eltérő látásmódokra/gondolkodásra.
2015. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így látom én is. Másik kérdésnél viszont többen ezt említették.
2015. szept. 12. 22:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt nem mondtam, hogy egy másik kérdés ihlette a kérdésemet, ahol többen azt mondták, hogy aki nem akar utazni, az szűk látókörű.
2015. szept. 12. 22:01
 5/6 anonim válasza:
nem attól szűk látókörű valaki, mert nem akar utazni. hanem mert nem nyitott az új,ismeretlen dolgokra :)
2015. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, köszönöm.
2015. szept. 14. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!