Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon beégtem ma az egyetemen...

Nagyon beégtem ma az egyetemen! Hogyan tehetném jóvá, hogy minél hamarabb elfelejtsék az esetet?

Figyelt kérdés

Másodéves jogász szakos vagyok, az eddigi kihívásokat, bár nem nehézségek nélkül, de teljesítettem. Viszont felvettem egy olyan tárgyat amely igen kemény gyakorlati jellegű, és gyorsan kell kapcsolni. (Ez az első ilyen jellegű tárgy, szóval nem vagyok hozzászokva még. Pedig hasznos, nagyon is, mert szituációs feladatok vannak, és érvelnünk kell, stb.) És ma rögtön bele is vágtunk, egy szituációs feladatban, amely a befolyásolásról szólt, engem szemelt ki a tanár, és szégyenszemre nem értettem mire is akar kilyukadni. (Ezt most hosszú lenne elmagyarázni, hogy miről volt szó) A lényeg, hogy én visszakérdeztem, mert nem értettem miről is van szó pontosan. Úgy éreztem nagyon beégtem, mert lassú felfogásúként mutatkoztam be egyből. Emiatt egész nap nagyon rosszul éreztem magam, mert azon kattogtam, vajon ki mit hisz most rólam. Én az érvelős és hasonló feladatokban egy nagy büdös 0 vagyok, és ez nagyon gáz, szeretnék ezen változtatni. Meg akarom mutatni a tanárnak is, és a többieknek is, hogy igenis, hogy fejlődőképes vagyok, és nem vagyok lassan kapcsoló, a dolgokat elsőre is megértem, és frappánsan, kreatívan válaszolok.

Ugyanakkor érdekel is a dolog, mert kemény pszichológiai jellegű dolgokról lesz szó a továbbiakban.

Nem lustaságról van szó. Mit tehetnék, hogy ,,ügyesedjek", és főleg bátorodjak, hogy ne blokkoljak le bizonyos feladatoknál, és ne tűnjek ennyire értetlennek!

Annyira butának érzem magam!

Kérlek titeket, hogy ne nézzetek le, mert így is olyan rosszul éreztem magam egész nap!


2015. szept. 8. 21:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én hiszem, hogy egyszer képes leszek a gyakorlatban is megedződni, úgy ahogy a nulláról indultam pl. tanulásmódszer területén, amíg nagyon is belejöttem, és egyre praktikusabban megy, így egyre jobb a vizsgázási módom is.
2015. szept. 10. 22:20
 12/12 A kérdező kommentje:
Hála az égnek, belerázódtam a további órákba (bár voltak kisebb kellemetlen szituk), a feladatokat sikerrel teljesítettem, így a tanár ezt 5-össel díjazta!:)
2016. jan. 25. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!