Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon beégtem ma az egyetemen...

Nagyon beégtem ma az egyetemen! Hogyan tehetném jóvá, hogy minél hamarabb elfelejtsék az esetet?

Figyelt kérdés

Másodéves jogász szakos vagyok, az eddigi kihívásokat, bár nem nehézségek nélkül, de teljesítettem. Viszont felvettem egy olyan tárgyat amely igen kemény gyakorlati jellegű, és gyorsan kell kapcsolni. (Ez az első ilyen jellegű tárgy, szóval nem vagyok hozzászokva még. Pedig hasznos, nagyon is, mert szituációs feladatok vannak, és érvelnünk kell, stb.) És ma rögtön bele is vágtunk, egy szituációs feladatban, amely a befolyásolásról szólt, engem szemelt ki a tanár, és szégyenszemre nem értettem mire is akar kilyukadni. (Ezt most hosszú lenne elmagyarázni, hogy miről volt szó) A lényeg, hogy én visszakérdeztem, mert nem értettem miről is van szó pontosan. Úgy éreztem nagyon beégtem, mert lassú felfogásúként mutatkoztam be egyből. Emiatt egész nap nagyon rosszul éreztem magam, mert azon kattogtam, vajon ki mit hisz most rólam. Én az érvelős és hasonló feladatokban egy nagy büdös 0 vagyok, és ez nagyon gáz, szeretnék ezen változtatni. Meg akarom mutatni a tanárnak is, és a többieknek is, hogy igenis, hogy fejlődőképes vagyok, és nem vagyok lassan kapcsoló, a dolgokat elsőre is megértem, és frappánsan, kreatívan válaszolok.

Ugyanakkor érdekel is a dolog, mert kemény pszichológiai jellegű dolgokról lesz szó a továbbiakban.

Nem lustaságról van szó. Mit tehetnék, hogy ,,ügyesedjek", és főleg bátorodjak, hogy ne blokkoljak le bizonyos feladatoknál, és ne tűnjek ennyire értetlennek!

Annyira butának érzem magam!

Kérlek titeket, hogy ne nézzetek le, mert így is olyan rosszul éreztem magam egész nap!


2015. szept. 8. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy buta, életedben először csináltál egy adott dolgot, senki nem úgy születik, hogy tudja. Gyakorolni kell és menni fog.
2015. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy hogyan tudod túltenni magad a szégyenen, az gondolkodásmód kérdése. Kezdjük azzal, hogy ezt a kellemetlen érzést Te érezed a legjobban, legtöbben már el is felejtették. Ha pedig nem, akkor jó esetben felidézte bennük a saját hibáikat, és van aki okult is belőle. Ez viszi előrébb az embert. Ezért jársz egyetemre, ezért tanulsz. Senki nem várja el, hogy mindent hibátlanul megoldj, hisz erre való a tanulás.

A másik része a dolognak amit meg kell értened és a többieknek is akik most ezért esetleg kinevetnek, hogy van néha az ember fejében pillanatnyi áramszünet és ez pontosan a gondolkodó emberekre jellemző. Valószínűleg a pszichológiai órákon lesz majd szó a koncentrálásról és a figyelemről.

Én zeneórákra járok, gitárra és énekórára. Az énektanárnőm zeneterápiát tanult és nem tudom, hogy talán ez -e az oka, de nagyon kellemes személyiség. Ő mindig kisegít az ilyen és hasonló dilemmákban, mert mindig azt mondja, hogy mindennek oka van. Ha elmesélem neki ,hogy hülyeséget csináltam, butaságot kérdeztem gitár órán, mert nem figyeltem oda, akkor mindig megvigasztal, hogy én egy művész lélek vagyok és nem baj, ha néha elkalandozok. Ilyen a gondolkodásmódom, túl sok mindenre akarok figyelni egyszerre.

Nagyon fontos, hogy ezeket a dolgokat nem szabad kudarcnak megélni, mert a múlton fogsz töprengeni ahelyett, hogy előre haladnál. Gondolatban ezt az emléket ásd el és temesd föld alá.

Annyit tudok még ebben segíteni, hogy én ha butaságot szólok, teszek, humorral szoktam elintézni. De ehhez kapcsolni kell időben, hogy hülyeséget szóltam. A beismerés sokat javít a helyzeten, viszont én utólag már semmit nem tennék a helyedben, mert csak rontana a helyzeten, inkább hagyd, hogy elfelejtsék. Végezetül leírom, hogy én egy 38 éves nő vagyok, akinek csak egy érettségije van, és amiket leírtam, azt csak az eddigi élettapasztalataimból írtam.

2015. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 opened paradise ***** válasza:
Mindenki elkezdte valahol ès szerintem a többiek le se tojták.
2015. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Igazából szerencsére senki nem nevetett ki. Kevesen is voltunk, mert ez egy kis létszámú gyakorlat volt, meg talán ennyire felnőttek már... Csak attól tartok, meg van a véleményük. -Ez állandó félelmem, pedig tudom, hogy kicsit túlzás.

Velem is ez a helyzet, hogy mindent alaposan végig gondolok, ahogy a kedves utolsó is írta. Így lassabban is reagálok.

De érzem, hogy meg akarom mutatni a tanárnak, hogy tudok én javulni!

2015. szept. 8. 22:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden csoda három napig tart. Én erre szoktam gondolni és így is van. Aztán eltelik az idő, senki nem emlékszik már semmire.
2015. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, fel tudok gyorsulni ha kell. Ezen kell csiszolnom.
2015. szept. 8. 22:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csak attól tartok, meg van a véleményük"

"meg akarom mutatni a tanárnak, hogy tudok javulni"


2. voltam:

Ha ezeket a megfelelési kényszereidet letudod küzdeni, akkor már előrébb jutottál, mert első sorban magadnak felelj meg. :-) Az apró pici vadászkutyát sem érdekli mostanra, hogy mit hibáztál. Elhiszed nekem? :-)

2015. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!:) Elhiszem!:)
2015. szept. 8. 22:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem csinálsz rendszert a dologból és nem te vagy az, aki soha nem ért meg semmit, amit mindenki más igen, addig ne aggódj. Még rosszabb lenne, ha magadtól jelentkeznél szorgosan és ontanád magadból a baromságot.

A fenti esetben elkönyveltük az illetőt hülyének és valószínűleg a pályára is alkalmatlannak alapból. Egyébként meg némán szimpatizáltunk a szenvedő féllel, ha mi se tudtuk a választ. Ne aggódj, az öt év alatt lesz még sok-sok olyan helyzet, amibe belebuksz - akár vizsgán is. Sőt, a gyakorlatban majd még több ilyen helyzettel találkozol. Nincs ezzel semmi gond, így tanul az ember. :)

2015. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából itt az volt a fő gond, hogy egy filmnek volt hozzá köze, amit én spec. sosem láttam, a másik 5 ember meg igen, de ezt hosszú lenne részletezni. Ennyi a lényeg. Meg alapból bátortalan vagyok, és néhány helyzetbe könnyen belesülök, mert még nem sikerült annyira ,,megedződnöm" 1 év alatt, hogy magabiztos és bátor legyek. De ezen dolgozom!

Okkal kérdezhetnétek tőlem, hogy biztos, hogy nekem való -e ez a pálya? Nos, erre azt mondanám, hogy ez alatt az egy év alatt voltak problémák, de azokon túl jutottam, és azért elértem egy viszonylag jó szintet. Elég normálisan le is szigorlatoztam mindenből stb. Szóval, ezek után már semmiképp nem adnám fel és mindenképpen ezt akarom, azok után amennyit eddig is dolgoztam! És egyre jobban megtalálom benne ami nekem érdeklődési köröm.

2015. szept. 10. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!