Miért gondolják sokan hogy ha minden második szavuk valami angol baromság attól hű de menők lesznek?
Ez az erőltetett műmájer lazaság ez a minden második szavam angol mert én olyan k*****va jól beszélek angolul és ezt persze mindenkinek tudni kell (??? és miért kéne???).
Reggel feltolom a z oufitem lerunolok edzésre majd délelőtt meetingelek Ferikével de előtte posztolok a facebookra, hű de cool ez az új brand!
A sok műmájer állat. Magam is beszélek angolul és ha angolul akarnék beszélni akkor angolul beszélek. Nem ilyen kevert szarral, hanem vagy angol vagy magyar (vagy orosz vagy spanyol még esetemben).
De ez a csomó retek szar? A munkahelyen is az egyik ilyen díszp***csa aki épp "meetingelt" és kihozta a hűtőből a "fúdját" amikor visszajött folyékony angolsággal kérdeztem hogy mi volt a "meetingen"? Hát kiderült hogy a retek barma kb ennyit tud angolul, hogy meeting. Egy alap mondat már nem megy neki. Kati vagyok és Bp-en lakom. Na ez már sok neki. De azért játssza a nemlétező agyát a barma, meg az összes többi műmájer retek.
De miért? Mert így többnek látszanak mint amik? (Mondjuk rájuk is fér hogy többek legyenek, mert nem egy nagy dicsőség retek baromnak és dísztyúknak lenni, férfiban és nőben sem.)
Nem szeretem, mikor valaki így kivetkőzve fröcsög magából, mint Te, önuralom nélkül, azonban az elkeserítő valóság sajnos ez, igen.
Nem egyedi jelenség, Nyugat-Európa sokkal előrehaladottabb nyelvi hanyatláson megy még mindig keresztül, lásd akár Németország, Hollandia és a skandináv országok. A nemzeti értékeket pusztító fogyasztói kultúra elsöpör mindent. Angol szavakat divatos használni, mert a fiatalok nagy része Amerikát isteníti, a média könnyen befolyásolja az arra vevő, manipulálható elméket. Vagy elfogadod, hogy az évek előrehaladtával a tömeg egyre primitívebb és üresebb lesz, vagy beleőrülsz a tehetetlenség-érzésbe.
Meglehetősen lelombozó, hogy az ékes, gyönyörű nyelvünket nem műveljük, hanem halálra ítéljük, pedig bármit ki tudnánk vele fejezni sokkal tarkábban az angolnál.
Hát anno az egyetemen azt tanultam hogy egy nyelv életében nincs olyan hogy jó meg rossz, a nyelv egy közös használati eszköz mely napi használatban folyamatosan alakul változik és senkinek sincs joga elefántcsonttoronyból azt mondani (ld MTA Nyelvtud Intézete) hogy ez a nyelvi jelenség rossz vagy jó.
Nincs joga mert a nyelv nem az övé hogy megítélhesse mi a jó és rossz.
A haladóbb nyelvészek már régóta csak tudomásul veszik a jelenségeket és nem véleményezik. Az egy nyelvi jelenség hogy "welcome drink" ital helyett. Nem jó nem rossz, van és kész.
A tengerpart is folyamatosan változik a hullámok miatt. Nem jó és nem rossz ez-van és kész.
"Meg mikor látja a sok angol nevű magyar céget... miért ad egy magyar kisváll. angol nevet a cégének?? Az USA-ban biztosan nincsenek külföldi nevű cégek, csak ha valóban külföldi a tulaj. "
Mondjuk azért, mert külföldre/ről kereskedik, és nem akarja, hogy ne tudják kiejteni a cég nevét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!