Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nevelik arra az embereke...

Miért nevelik arra az embereket, hogy gondoljon sokat a jövőjére, mikor ezek csak generálják az állandó gondolatokat?

Figyelt kérdés

Annak idején elég stresszes voltam, hogy megfeleljek a társadalmi elvárásoknak, mindig féltem attól, hogy mit hoz a holnap, a jövő hét, mi lesz velem egy év múlva, mi lesz ha nem fogok tudni megélni stb. Volt olyan is mikor belekezdtem egy mlm-s munkába, tele voltam célokkal naplót is vezettem erről, mellé idegeskedtem azon, hogy sikerüljön, de óriásit koppantam és elég nagyot csalódtam a haverjaimban is.

Mióta nem tervezek előre, hanem spontán élek azt vettem észre, hogy sokkalta magabiztosabb, nyugodt személyiség lettem és rájöttem arra, hogy felesleges a jövőn gondolkozni, célokat kitűzni, mert a jövő kifürkészhetetlen és felesleges olyan dolgokon idegeskedni, ami meg se történt.

De mégis idegesít, hogy erre buzdítják az embereket, minthogy ne idegeskedjenek, koncentráljanak a légzésükre és csak a jelenben éljenek. Most nem azért, de nem egyszerűbb út ez, mint az ilyen dolgokkal traktálni az embereket? Nem a társadalomnak kéne megfelelni, hanem önmagunknak.


2015. júl. 4. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez messze nem társadalmi megfelelés kérdése, de célok kellenek az életben a legtöbb embernek.


Persze megvannak azok is, akik egyik napról a másikra is tudnak élni, akár otthon fekszenek egész nap, de célok nélkül nem jutsz előbbre az életben. Mindenkinek kell motiváció, gyűjteni egy új bringára, gépre, kirándulásra, autóra, vállalkozást indítani, családot alapítani.


Ráadásul az hogy céljaid vannak, hogy jön össze a stresszel és idegeskedéssel?

2015. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert túl sokat agyaltam, nem tett jót nekem, és mára már felületesnek érzem ezeket a célkitűzéses témákat, semminek sincs akkora jelentősége, mindent túl nagy dobra vernek. Elkezdtem érdeklődni a buddhista felfogás iránt és sok mindent másként látok, mint azelőtt.
2015. júl. 4. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
asszem a Dalai Lama mondta, hogy a myugati ember hibája, hogy a múlton rágódik, a jövőn görcsöl, miközben elfelejt a jelenben élni
2015. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó irányba haladsz, ne aggódj a jövőn. Tedd meg, amit meg tudsz tenni, aztán engedd el az aggódást, a dolgok mennek a maguk útján. Én is ezt látom.
2015. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A jövőre gondolni bizonyos mértékig bölcs dolog, de persze ha már átcsap görcsölésbe, az nem jó.

Ha vannak céljaink, álmaink, az számunkra tud jó dolog lenni, mert segít kitűzni egy irányt, ehhez igazíthatjuk a döntéseinket.


De ha neked éppen jó úgy, ahogy van, akkor nem kell folyton a következő lépésen agyalnod, görcsölni meg végképp ártalmas.


A mai világban egyébként is egyre nehezebb tervezni, annyi minden van folyton változásban, meg bizonytalan a gazdasági, politikai helyzet.

A korábbi generációknak ez annyira más volt még... Anyósom egész életében egyetlen munkahelyen dolgozott, biztonságban, és neki jó volt ez, és baromira nem bírta felfogni, a fiának (férjemnek) miért volt olyan nehéz a mai világban állást kapni, vagy hogy miért volt nekem több munkahelyem is.


Ha neked jó most, ahol vagy, és eddig jó volt spontán élni, akkor én arra biztatnálak, hogy folytasd így.

Hisz megtapasztaltad már, mennyivel nyugodtabb vagy, ha nem görcsölsz, hát térj vissza oda.

2015. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen egyetértek veletek! Kicsit nehéz csak a jelenre fókuszálni, mert olykor nekem se megy, de megéri, mert akkor érzem magam igazán magabiztosnak, örülnék ha belátnák az emberek, hogy ez így van jól. Igaz az se jó, ha lusták vagyunk, de ezt a mai közgondolkodást se tartom megfelelőnek.
2015. júl. 4. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten muszáj tervezni és célokat is kitűzni hosszútávra, ez az állandó "élj a mának" dolgok addig működik csak, míg eljutsz 10-20-x év múlva valahova az életben, aztán ledöbbensz, hogy jó isten, hát mit értem én el, szinte semmit.Ahhoz tervezni kell és dolgozni érte, ne ahsználd kifogásnak a korábbi csalódásokat, csak átvered magad az ilyennel.
2015. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!