Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki annak hatására lett...

Aki annak hatására lett magabiztosabb, hogy azt mondták neki, hogy legyen, az hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Akinek a magabiztosság általános dolog az szokta mondani, meg az aki sose túl béna valamihez, vagy nem is próbálkozik ezért nem kerül kellemetlen helyzetbe


De akinek sikerült ki mászni, hogyan?



2015. jún. 15. 23:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Pl én sem úgy tanultam meg gitározni, hogy azt mondták hogy magabiztosan játszak és magabiztosan játszottam, hanem gyakoroltam évekig


de a jellem az inkább az utóhatása valaminek, nem lehet közvetlen gyakorolni mint a gitározást

2015. jún. 15. 23:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha azt mondják, hogy legyek magabiztosabb, akkor biztos jól csinálom, amit csinálok. Ez az alapja.


Persze nem mindegy, hogy valaki azért bizonytalan, mert pl. egy adott dolgot először csinál, vagy már valójában gyakorolta elégszer, csak valamiért nem tudja elhinni, hogy megy.

2015. jún. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pl. a kórusban szokta a karvezető az új művek tanulásánál a bizonytalankodó szólamoknak mondani, hogy helyes hangokat énekelnek, legyenek bátrabbak. Ez tök hasznos, ha az ember énekel valamit, de egyáltalán nincs meggyőződve róla, hogy annak valami köze lenne a kottához.
2015. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy "legyen önbizalmad", annak általában fogalma sincs az önbizalom mibenlétéről, meg hogy mitől lehet önbizalma az embernek, hogyan növelheti, hogyan veszítheti el.


Különböző autogén tréningekkel, önszuggesztióval, gyakorlással, az emberek és a saját viselkedésed jobb megértésével növelhető az önbizalom lassan-lassan.


És a jellemet is lehet gyakorolni, mert a jellem és a viselkedésünk szorosan összefüggenek, a viselkedésünk során pedig folyamatosan megerősítünk, ill. gyengítünk bizonyos idegpályákat, beidegződéseket, amelyek a jellemünket is alakítják. A viselkedésünket pedig azért tudatosan is képesek vagyunk irányítani.


Mondok egy kissé extrém példát, ha pl. egy terápia részeként mindennap egy órát üvöltesz valakivel, akkor ez előbb-utóbb a jellemednek is a részévé válik, mivel az így begyakorolt viselkedést éles helyzetben is könnyebben előhívod, és sokkal nagyobb eséllyel állsz ki mondjuk magadért, emeled fel a hangodat egy olyan helyzetben, ahol korábban félénken meghúztad volna magadat.

2015. jún. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es jó dolgokat ír, a tréningek megfelelőek lehetnek erre IS. Tapasztalatból mondom, bár nekem a magabiztosságommal sosem volt baj. :D Bár abban is valami, hogy noszogatással, buzdítással is növelni lehet, mert egyfajta beidegződést vállthat ki, ahogy a tréning. Egy pl. ha édesanyád vizsgák, dolgozatok előtt évekig reggel azt mondogatta, hogy menni fog, ne izgulj, minden rendben lesz, akkor miután elköltöztél reggelente benned lehet az az "érzés" beidegződés ezáltal magadévá tudhatod. :D Bár ez az én véleményem. :D De ha magadnak mondogatod, és pozitív eredményt társítasz hozzá, akkor egy idő után ez is beidegződhet. :D
2015. jún. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!