Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben különbözik egy intellige...

Miben különbözik egy intelligens ember az átlagtól?

Figyelt kérdés
Gondolom sokkal jobb a koncentrációs képessége, memóriája, beszéd készsége. Ezek nálam például elég rosszak, szóval én nem vagyok valami intelligens ember úgy érzems. :( Próbálok az lenne, de mit csináljak, ha ez adatott? Nem tehetek róla...
2015. márc. 30. 20:18
 1/6 A kérdező kommentje:
érzem*
2015. márc. 30. 20:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. A koncentráció és a memória nagyban függ a motiváltságtól, a beszéd készség pedig a gyakorlástól.

tehát egy intelligens, de depressziós emberre ezek egyike sem igaz és mégis lehet intelligens. Persze ettől még lehet, hogy nem vagy intelligens:P

2015. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 jackson666 ***** válasza:
Sok olyan ember is inteligensnek tartja magát aki valójában nem az csak bele okoskodik mindenbe. Lehet fejleszteni az intelligenciát Olvasásal logikai játékokkal feladatokkal. Stb. De egyébként mindenki más területen jó. Én pl nemszeretek okostojás lenni sokszor tudom a megoldást de nemnyilvánitom ki csak ha kérdeznek meghagyom a kehetőséget másnak általába.
2015. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sherlock rá a példa:D

Sherlock BBC sorozat szuper, szerintem tetszene^_^

2015. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb intelligens ember érdeklődő, nyitott. A memóriájuk is jobb általában, így aztán sokkal több mindent tudnak az átlagnál.


Saját, szerintem elég tipikus példa: egyszer egy kollégámmal szóba került, hogy vajon mi alapján nevezték ez a pályaudvarokat. Ő tette fel a kérdést, én elgondolkoztam rajta és nem tudtam a választ. Ezért rágugliztam és mondtam, hogy melyiket miről nevezték el. Őt egyébként addigra már nem különösebben érdekelte, meghallgatta és nyugtázta hogy most már ezt is tudja.

Fél év után pont ő gondolkozott el ismét a kérdésen. Amikor mondtam a választ, rácsodálkozott, honnan tudom. Mondtam, hogy fél évvel korábban pont az ő kérdése miatt néztem utána. Nem hitte el.

Kicsit olyan, mintha körbe-körbe forogna. Azóta szoktam néha figyelni, amikor néhányan beszélgetnek. Vannak visszatérő kérdések. Soha nem tudják meg a választ - de igazából nem is érdekli őket, csak elfilóznak rajta. Szerintem ez unalmas.


A beszédkészség az intelligenciának szerintem nem feltétele, inkább következménye. Mivel az intelligens ember érdeklődő (ezt nem én találtam ki, hanem tény, a gyerekeknél pl. ez alapján lehet legegyszerűbben megállapítani, hogy mennyire intelligensek), így többet beszélget, többet olvas, és ez az, ami fejleszti a szókincsét és a kifejezőkészségét.


Egyébként az intelligencia valóban fejleszthető. Persze ennek is van határa. Mindenesetre általánosságban ajánlani szokták a logikai játékokat. Szerintem az is sokat számít, hogy ha általad intelligensnek tartott emberekkel beszélgetsz, figyeld meg, amit mondanak, ahogy viselkednek, próbáld meg kitalálni, hogy gondolkoznak. És olvass, legyél tájékozott. Az életben használható intelligencia nagy része az általunk ismert tapasztalatokból származik. Minél több ilyen tapasztalatot szerzel, annál jobb.

2015. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A többi ember rendszerint nem érti meg.
2015. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!