Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartja magát az ember...

Miért tartja magát az ember különbnek egy állatnál?

Figyelt kérdés

...hiszen az ember jószerével ugyanazokat csinálja, mint egy állat: eszik, alszik, védekezik, párzik...de például az ember hazudik, az állat nem. Az állat csak a létfenntartása miatt öl, az ember nem. Az állat nem csinál felesleges dolgokat, az ember igen. Az állatok nem bosszantják egymást, az emberek igen. A példákat tovább is sorolhatnám, de igazából miért hiszi azt az ember, hogy ő a legfelsőbbrendű élőlény?

(Gondolkodni és kommunikálni az állatok is tudnak, ezek nem csak az ember kiváltságai...)


2015. márc. 27. 00:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
Az állat nem rendelkezik azzal a fajta öntudattal mint az ember. Szerintem a félig letaposott csiga fejében nem megy át, hogy meg fog halni, ki örökli majd a házát, stb. Az állatnak minden okés úgy ahogy van. Ezt a hozzáállást érzi is az ember és gondolja, hogy emiatt különb. (hogy az-e az legyen másik topik)
2015. márc. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A legtöbb állat nem rendelkezik öntudattal. Pl néhány emberszabású majmon és a delfinen kívül nem ismerik fel magukat egy tükörben. Az ember ezzel szemben tudatában van a létezésének, egy olyan lény aki a saját ösztönein túl a világ működését és összefüggéseit is képes megérteni.
2015. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezt az öntudat témát a tudomány sem érti igazán egyébként.
2015. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem érti még létezik. Ez vezetett oda hogy elkezdtünk gondolkozni azon hogy vajon hogy működik a minket körülvevő világ.
2015. márc. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#2

Úgy tudom, hogy egyes madarak is felismerik magukat a tükörben, például a varjú.

2015. márc. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

3: "Ezt az öntudat témát a tudomány sem érti igazán egyébként."


Szerintem dunsztod sincs róla, hogy a tudomány mit ért már manapság, meg mit nem.

Azt viszont készséggel elhiszem, hogy TE nem érted ezt az "öntudat témát".

2015. márc. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, jó pár állatot lehetne példaképnek tekinteni, hogyan is kellene érezni, szeretni, gondoskodni, tisztelni, játszani...
2015. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6: Én a tudomány embere vagyok és jól látod, én sem értem pedig sokat gondolkozom rajta. Ha te úgy érzed érted, sztem nem gondolkoztál rajta eleget.
2015. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A disznóknak is van öntudatuk, pl ők is felismerik magukat a tükörben, stb.
2015. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"de például az ember hazudik, az állat nem."


Az allatok is hazudnak. Az hogy masnak mutatjuk magunkat mint amik vagyunk, az allatvilagban is ismert es hasznalt taktika. Ez is egyfajta hazugsag.


"Az állat csak a létfenntartása miatt öl"


Nem igaz.


"Az állat nem csinál felesleges dolgokat"


Mit ertesz felesleges dolgok alatt?


"Az állatok nem bosszantják egymást"


Dehogynem.


"Gondolkodni és kommunikálni az állatok is tudnak"


Csak nem olyan szinvonalon mint az ember.

2015. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!