Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Égő, ha egy fiú nem ért...

Égő, ha egy fiú nem ért ilyenekhez, és nem tud róluk beszélgetni?

Figyelt kérdés

Autókhoz, motrokhoz és azoknak a felépítéséhez, alkatrészeihez. És nem tud megjavítani egy motrot, biciklit ha elromlik.

Ez égő egy fiútól? Mert a legtöbb fiúnak úgy látom megy azért valamilyen szinten.


2014. nov. 18. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A pasim sem tudna megjavítani egy autót/motort, mert nincs neki, se jogsija. Ő a számítógépekhez ért nagyon, az tudja bütykölni. Biciklije mondjuk van és azt javítgatja is. Ez attól függ érdekel e téged, illetve van e neked járműved, mert ha lenne muszáj lenne javítanod, szerelned ha nem akarsz minden hülyeséggel szervizbe szaladgálnod, amit otthon jóval olcsóbban is megtudnál csinálni.
2014. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt akartam ebből kihozni, hogy nem ciki. A férfi tűsarkú, az ciki.
2014. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
az én férjem teljesen analfabéta mindenféle ilyen műszaki dologhoz... még a kocsikhoz is jobban értek nála... mármint én meghallom ha valami nem stimmel,és majdnem mindig el is találom mi a baja :) míg ő észre sem veszi... szerintem egy biciklit is hamarabb megjavítanék mint ő :D de ő azt mondta azért tanult, hogy olyan munkahelye legyen, hogy ha valami ilyen gondja van ne legyen probléma kifizetni a szerelőt :) - eleinte fura volt nekem is, hogy ennyire nem ért ilyen dolgokhoz, de nem úgy választottam magamnak férjet, hogy mennyit ért a pasi ezekhez :) - szerintem nem égő.. gondolom téged más érdekel... nem vagytok ti pasik se teljesen egyformák, nem is kell annak lennetek :)
2014. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Az motor, nem motr...


Nem feltétlenül gond ez.

Csak magadnak spórolsz meg időt és sok pénzt, ha legalább valamennyire értesz hozzá, és ha mondjuk nem indul a kocsi, akkor nem rögtön trélert kell hívni, hanem megpróbálod az akku saruit megmozgatni. Vagy tudod, hogyan kell bebikázni, és tudsz segítséget kérni az autósoktól, esetleg ha többen vagytok akkor be tudod tolni (ez egy módszer az elindításra akksi és önindító nélkül)

Nem árt, ha tudsz kereket cserélni. Nem árt, ha tudod, hogy miért világít az olajnyomást jelző lámpa a műszerfalon, és tudd, hogy akkor azonnal meg kell állni a további károk megelőzése érdekében. Nem árt, ha tudod, hogy ha egy benzinüzemű autó generátor visszajelző lámpája világít, akkor kb 40 km-t tudsz még megtenni a kocsival, és spórolni kell az akksival (szellőzést, rádiót jobb kikapcsolni, stb.).

Ezekkel nem az égőség vagy nem égőség miatt érdemes tisztában lenni, hanem magad miatt is, hogy pici problémákat tud önállóan is orvosolni, különben gatyád rámegy a szervízre.

Az persze nem várható el, hogy kuplungot cserélj az út szélén, vagy beállítsd a felfüggesztés feszességét az autópálya közepén.


Egy biciklihez meg csak józan paraszti ész, logikai érzék és pár szerszám kell. Senki nem mutatta meg, hogyan kell a biciklim fékeit beállítani, de annyira azért nem tartott sok ideig, mire rájöttem. A legtöbb ember (nem csak férfi) akinek biciklije van és pár szerszámmal is rendelkezik, egy gumicserét, fék/váltóbeállítást otthon is meg tud ejteni.

2014. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell mindenkinek autó b*znak lenni...jó ha ért, de nem gáz ha nem...de ha közlekedik vele akkor azért jó ha ismeri...sokan használnak telefont/gépet és azt se tudják hogy néz ki egy processzor, vagy mire való a RAM...


ja és van férfi tűsarkú??? :O

2014. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hercegnő_: ) ***** válasza:
100%

Ha nincs sem autód,sem motrod nem égő,ha nem értesz hozzá egyáltalán.

Mondjuk az én barátom ért sok mindenhez.Van motorja,úgy tanult meg hozzáérteni,hogy szétszedte többször és próbálgatta összerakni.Sok máshoz is ért,a számitógépét is szétszedgeti,tisztitgatja,összetákolja..

Gyakorlás teszi a mestert.


Vagy alapból jól vág az esze valakinek az ilyesmihez,vagy idővel minél többet tanulja,annál többet ért hozzá.

2014. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

igen, az ilyenek miatt van néhány "nőnek" nagy mellénye, mert van körülötte egy ilyen hapsi, aki inkább feminin jegyekkel rendelkezik.

Nekem már 17 éves korom óta van autóm, azóta szerelgetem őket, meg minden műszaki vackot a ház körül, házfelújítást, stb...

Ellenben nem járok drámaszakkörre, irodalmi estekre, színházi bemutatókra.

2014. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem gáz az, kit mi érdekel.


Persze, ahogy leírták, az nem árt, ha magadnak meg tudod csinálni az apróbb dolgokat, és nem kell mindent a szerelőhöz vinni.


Szerintem mindig érdemes egy problémának utána nézni, csak azt is egészséges szinten kell. Mert van aki belebarmol a dolgokba, vagy csak addig húzza az időt, hogy nagyobb lesz a kár.


Mi pl jártunk úgy, hogy kazánban 500 ft-os cucc ment szét, és 15 ezerért cserélték ki, közben ha tudtuk volna a probléma okát, akkor 10 perc alatt mi is megoldjuk.


Én pl a gépeket szeretem szerelni, meg szoftveresen is rendben tartani. Régi gépekkel is csodát műveltem ismerősi körben. De egy biciklivel úgy vagyok, hogy semmi türelmem hozzá. Alapvető dolgokat beállítok persze rajta, de egy nagyobb átvizsgálásra inkább szervizre bízom, vagy szerencsére van testvérem aki tényleg ezermester típusú gyerek.


Meg sokszor a mai világban kényelmesebb ha valamit odaadok, és rendbe teszik, cserébe megfizetem. Ez mindig attól is függ kit mi érdekel, és mire van ideje. Pl régen volt egy biciklim, régi csepel, kb napokig tisztogattam a rozsdát a felniről, jártunk piacon új gumit venni, rendbe hoztuk, lefestettük. Mai bringámmal meg úgy vagyok, hogy legyen és kész, tanulás és meló mellett már nem köt le hogy bütykölgessem.


De kb így lettem a gépekkel is, néha inkább adnék 2-3 ezret valakinek, csak telepítse újra, tegyen fel mindent és kapjam kézhez működően, mert régen inkább hobbiként néztem a gépeket, most meg úgy vagyok hogy gép=munka, menjen rajta minden pöccre. Bár a gépes alap tudásom mindig jól jött, mostani munkahelyemen is, külön rendszergazdájuk van, csak mire ő kijön, megnéz valamit addig elmegy egy vagy két nap is, én meg, bár pro sem vagyok ezekből, de alap dolgokat hamar megcsinálok, feltelepítettem már nyomtatót, programokat, vagy tudom hol kell megnézni a wifi kódját a gépen, és ilyen apróságok...amik tényleg apróságok, de mégis ahogy észrevettem az emberek 90%-a nem ért hozzá.


Kocsikkal mondjuk úgy vagyok, hogy nekem nincs, így különösebben nem is érdekel, nem is értek hozzá, azt se tudom hogy indul be :D Persze ha lenne, akkor valószínű jobban tudnám mi micsoda. De beszélni kb 2 szót nem tudok róla.


Mondjuk nekem is vannak olyan témáim, ami meg aztán másoknak sötétség...pl repülőgépek, haditechnikai dolgok. Amire az egyik ember azt mondja "vadászgép" arra én megmondom a pontos típusát, vagy egy két érdekességet, amit olvastam róla, stb.


Vagy szeretem nézni a vízilabdát, de se a szabályait nem tudom, se azt hogy ki kicsoda benne egyelőre. A foci meg olyan téma hogy ha fegyvert fognak rám, akkor se tudok róla mit mondani.


Alapvetően jó az ha ilyen "populáris" témákban is otthon vagy, vagy olyan barátokat kell szerezni akiknek hasonló az érdeklődési köre.

2014. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

48%-os, attól nem lesz valaki feminin, mert az általad utoljára említett dolgokat teszi, sőt megsúgom, egyik sem zárja ki a másikat.

Saját példám: szeretek színházba, hangversenyekre járni, több száz könyvet elolvastam már életemben. Emellett egyedül hoztam rendbe Nagyapám régi motorját, alapszinten tudok kezelni egyszerűbb faipari gépeket (gyaluk, marógép, szalagfűrész), tudom mi a különbség a torx és a csillagfejű csavarhúzó között, festettem már szobafalat és cseréltem csaptelepeket is itthon, amellett, hogy vegyész vagyok. Mindezt Apámnak és Nagyapámnak köszönhetem, miközben nekik segítettem megtanultam.

Miért lenne valaki attól feminin, hogy neki nem mutatott meg ilyeneket az édesapja? Hm?

2014. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A repülők úgyis menőbbek:D
2014. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!