Lányok, nőkhöz szólna a kérdésem. Nektek volt e, és ha igen, hány éves korotokban jelentkezett először az a nem igazán kellemes sőt inkább szorongató érzės hogy 'véget ért a fiatalságom'?
"Azért ne legyen egy férfi érzékeny mert vannak olyan élethelyzetek ahol az érzelemmentes objektivitás létkérdés. És ebben a helyzetben egy érzékeny ember esetleg nem tudna helytállni, pánikba esne, vagy döntésképtelenné válna." - Remélem ebből nem at akartad kihozni valahol, hogy a nők objektivitásra képtelenek. Mert, szerinted, érzékenyek.
"De ezt a mércét nem én állítottam fel hanem a természet. Ės ha a természet úgy döntött hogy ilyen különbségek megléte szükséges a két nem között akkor azt tudomásul kell vennünk!" - I smell bullshit. Ki felel a civilizációért? Nem a természet, hanem mi, emberek. Mi építjük fel a társadalmat és mi hozzuk a szabályokat. Ez nem Szükséges. :D Heh, mocskosul nem az. És mocskosul nem kell tudomásul venni.
Természetesen nem azt akartam mondani hogy objektivitásképtelenek az érzékeny emberek ebböl következően a nők hanem azt hogy vannak a napi megszokott életritmus közben 1-2 másodperc alatt szerencsére ritkán bekövetkező szélsőséges élethelyzetek. Pl.egy baleset ami elöttünk zajlik, egy bűnöző az utcán ránk támad stb, hosszan lehetne sorolni. Ilyen esetekben nincs helye érzékenységnek azoknál akik részesei egy egy ilyen eseménynek. Azonnali higgadt döntéseket meghozni képes állapot szükséges ahhoz hogy ha ilyen extrém esemény szereplőivé válunk! Mégpedig azért hogy a lehető legkissebb kárt okozza a velünk lévő szeretteinknek ,saját magunknak és az eseményben résztvevő embertársainknak. És erre nem biztos hogy alkalmas egy olyan férfi nemű nárcisz személyiség aki attol is összeroppan ha egy részeg az utcán ráordít. Ha egy nő reagál igy az nem probléma hiszen a női lélek nem a szélsőséges helyzetek megoldására lett 'tervezve' a természet álltal Az a férfiak feladata. És az is hogy a nőket támogassák segítsék ilyen esetekben.
Az hogy a társadalmat mi építjük fel az így van, a törvényeket mi hozzuk minden ami a civilizációban megvalósult, a pattintott kőszerszámoktól a CERN részecskegyorsítóig az mind mind az ember nagyszerű alkotása. Ez nem vitatható. Csak ez nem a teljes igazság. Ez egy önálltatás.
Mert egy valamit mindig elfelejtenek az emberek ahogyan most te is. Azt hogy az embert a termėszet alkotta meg. Tehát az első számú alkotóerő abban amit civilizációnak nevezünk nem az ember hanem a természet mivel természet nélkül nem jöhet létre civilizáció de civilizáció nélkül létezhet a természet.
"... Ha egy nő reagál így az nem probléma hiszen a női lélek nem a szélsőséges helyzetek megoldására lett 'tervezve' a természet által Az a férfiak feladata..." Nem értek egyet. Véleményem szerint ezek csupán betanult szerepek. Ez nem nem-függő, ez nem valami természet által elrendelt dolog - ilyen nem is létezik. Emberek vannak, kevert személyiséggel, tehetséggel, érdeklődési körrel, véleményekkel és elképzelésekkel - ezeket viszont bekorlátozza a társadalom. Szét szedi az embereket, aztán újra összerakja. Idealizált képeket dörgöl az orra alá, nemi szerepek kényszerít rá, megszabja, ki hogyan nézzen ki, ki mit gondoljon - és ezt az agymosást olyan szépen és mesterien oldja meg, hogy az ember maga is abban a tévhitbe ringatja magát: ez így van jól megaszondva.
"... az embert a termėszet alkotta meg." És ha nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!