Lányok, nőkhöz szólna a kérdésem. Nektek volt e, és ha igen, hány éves korotokban jelentkezett először az a nem igazán kellemes sőt inkább szorongató érzės hogy 'véget ért a fiatalságom'?
40 múltam, én eddig még csak azt éreztem, hogy "bezzeg ha ezt tudtam volna fiatalon". Sok mindenre vonatkozik, szexre, kapcsolatokra (nem csak férfiak, hanem munkatársak, család, stb), életvitelre.
Persze van tükröm és látom, hogy a testem nem ugyanolyan mint 20 évesen, de még szerencsére nem vagyok lerobbanva, sem elhízva. Úgyhogy kb. 35-től inkább még élvezem azt, hogy tapasztaltabb vagyok, de még nem a mamika korban.
"Egyébként is érzékeny női lélek" - legelőször is, ne sztereotipizálj.
Másodszor pedig ennek a társadalom az oka. A fiatalságot piedesztálra emeljük, és megpróbáljuk /kigyógyítani/ a nőket az öregedésből - ránctalanító, bőrfeszesítő krémekkel, smink praktikákkal, orvosi beavatkozással.
Csodálkozik bárki is, hogy (nem kevesen) tönkremennek az egészbe?
Tudom hogy könnyű mondani de 18 évesen nem szabad ezt érezned!
Azt jvaslom ha nagyon elhatalmasodik rajtad ez az érzelmi állapot akkor mindig gondolj arra hogy Madonna, Sharon Stone például 56 évesek, és micsoda energiával dolgoznak most is. Mekkora rajongótáboruk van. Te most vagy 18 vagyis 38 év múlva leszel annyi idős mint ők, akik még most is a csúcsokat döntögetik. Gyakorlatilag még fiatalok. Ezért te nem érezheted idősnek magad mert nem vagy az!
Az a probléma hogy összekevered az érzékenységet az érzelmességgel.
Pedig alapvető különbség van a kettő között. Az érzékenység egy személyiségjegy, az érzelem pedig egy kivülröl irányunkba érkező, vagy tőlűnk, valaki irányába közvetített, az emberi pszichére pozitív vagy negatív hatást gyakoroni képes állapot megélése. Ezzel csak azt akarom mondani hogy az érzékenységnek nincs köze a szeretethez. Egy érzéketlen ember is tud szeretni ,és az ellenkezője épp így igaz. Egy roppant érzékeny jellem is lehet szeretetre, egyéb érzelmekre képtelen. De a legmarkánsabb eltérés a két állapot között az hogy a szenzibilizmus az életen keresztül jelen van a személyiségben, az érzelmek pedig mindig időlegesek. Egyszerűen demonstrálva. Szerelmesek leszünk, elmúlik, haragszunk elmúlik, szomorúak vagyunk elmúlik vidámak vagyunk elmúlik. De ha valaki nárcisztikusnak született az nem múlik el ez a jellemvonása megmarad amíg él.
Az előbbi bejegyzésemben már felsoroltam hogy egy férfinak milyen tulajdonságokkal rendelkeznie. Ha ezeket egy férfi magáénak tudhatja akkor patriarchizmusról nem beszélhetünk. Azt is megjegyeztem hogy nem teljes a sor. Kimaradt többek közt az hogy tudjon szeretni, és tudjon szeretetet befogadni. Tehát szociopata jelző sem állja meg a helyét ha egy férfi érzéketlen. És végül a kérdésedre válaszolva. Azért ne legyen egy férfi érzékeny mert vannak olyan élethelyzetek ahol az érzelemmentes objektivitás létkérdés. És ebben a helyzetben egy érzékeny ember esetleg nem tudna helytállni, pánikba esne, vagy döntésképtelenné válna. És hogy ez kettős mérce? Lehet. De ezt a mércét nem én állítottam fel hanem a természet. Ės ha a természet úgy döntött hogy ilyen különbségek megléte szükséges a két nem között akkor azt tudomásul kell vennünk!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!