Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szép nők! Van közületek olyan...

Szép nők! Van közületek olyan akit ért már hátrány állásinterjún a csinosabb külső miatt?

Figyelt kérdés

Azt mondják nagyon szép és szimpatikus lány vagyok. Azonban állásinterjúkon folyamatosan elbukom, annak ellenére hogy az önéletrajzom alapján teljes mértékben megfelelnék a pozíciókra. Utóbbi két esetben nők hallgattak meg. Az egyik HR munkatárs volt, míg a másik egy főnöknő. Mindig megadom a módját a megjelenésemmel a találkozónak (blúz, blézer, natúr smink stb.) és magabiztosan viselkedem, válaszolok... viszont ez idő alatt azt vettem észre utóbbi két esetben is hogy ezeknek a hölgyeknek elszorul a torkuk ha meglátnak és mintha dühösek lennének. Tudom furcsán hangzik de tisztán érezni ilyenkor a levegőben hogy az interjúztatóm feszeng.

Amikor kijöttem a főnöknőtől, végignéztem a többi hölgy munkatárson. Próbáltam kedvesen köszönni nekik, de nagyon flegmán néztek rám amiért megzavartam őket a facebookozásban. Amikor becsuktam magam mögött az ajtót valamelyik felnevetett, hogy "megint ilyen tüncimünci próbálkozott". Nekem ez nagyon betett legutóbb és kezdek benne hinni, hogy valós a külső alapján történő hátrányos megkülönböztetés.

Örülnék ha kioktatás helyett inkább olyanok írnának akiknek volt hasonló tapasztalatuk.


2014. nov. 11. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Állásinterjún még nem, továbbtanulással kapcsolatos dolgokban már igen. Egyesek szerint lehet valaki túl szép a tudományokhoz. :)
2014. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Igen volt, sajnos igaz,amit leirtál.Muszáj belemlászni az érzelemvilágukba,azoknak,akik szépnek születtek,hiszen õk tehetnek arról,hogy ki minek és milyennek született.
2014. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem, inkább előny szokott lenni a jó megjelenés.

Saját tapasztalat. És tudományos kutatások szerint is a jó külső előny, a rossz külső hátrány állásinterjúnál.

Talán inkább a stílusoddal volt a gond. A magabiztosság és a nagyképűség között elég kicsi a határ.

2014. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Trafó1 ***** válasza:
83%
Hát menjél átlagosan smink nélkül, és csak arra válaszolj amit kérdeznek, legalábbis ha nő a bírád, ha férfi akkó maradj kihívó:-)))
2014. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Velem többször is történt hasonlóképpen.Kezdetben nem tudtam mire vélni,mert mint az egyik válaszoló írja a kellemes külső az előny kellene, hogy legyen. Aztán egy alkalommal direkt megmondta a hölgy, hogy ilyen külsővel ne is álmodjak arról, hogy munkát kapok. Ezen aztán elgondolkodtam...

Mindaz amit írtál magadról az előny,de csak akkor ha a főnöknek és az alkalmazottaknak is az. Ám ha szép vagy,ápolt és magabiztos az hátrány lehet a többieknek, és egy rakás bonyodalom kezdete is. Női vetélkedések,irigykedések,féltékenykedések, munkahelyi mobbingok kezdete. Ha "ne agy isten" még jobban is teljesítesz mint a többiek akkor szétmarnak mert akaratlanul is egy olyan mércét tartasz eléjük tükörként amit nem tudnak überolni,tehát kisebbségi érzésük van melletted. Azért nem kaptad meg a munkát mert nem akarnak egy ilyen személyt maguk körül tudni.

Tapasztalatból mondom az ilyen helyekért nem kár, vigasztaljon, hogy ezen a helyen nem is lett volna neked jó.Tapasztalataim tudatában azt tanácsolom, legközelebbi bemutatkozáskor vegyél kicsit vissza, legyél visszafogottabb a szépségben, a magabiztosságban, legyél szerényebb..kezdetben, aztán ha megvan a munka emelhetsz a magad szintjére.

Tömören azt mondanám egyszerűen irigyek rád, de ez ne törjön le téged,inkább tanuld meg kezelni azt a tényt, hogy az előny lehet hátrány is. Attól függ honnét nézzük és attól ,hogy ki mit lát benned.

Ők " tüncimüncit" láttak benned. Akarsz te ilyen emberekkel hosszabb távon nap-mint nap együtt lenni?

Sok sikert a továbbiakban.

2014. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a nők többsége sajnos ilyen. Jól képzett vagy és még csinos is? Akkor ba**d meg! Gondolom nem akarják, hogy te legyél a munkahelyen a férfiak kedvence, az új, szexi kolléganő, akit mindenki imád. Inkább felvesznek olyat, aki nem jelent "fenyegetést". De ezt vedd bóknak!:) Szerintem amint nem féltékeny nők interjúztatnak, rögtön felvesznek, úgyhogy nyugi!
2014. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a nők így működnek

ez csak irigység! utálják ha valaki szebb/jobb

2014. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz szépnek lenni, h ne kapj meg egy állást. Én átlagos külsejű nő vagyok, viszont meglehetősen képzett, vezetői tapasztalattal. Most épp álláskereső vagyok, de mindig kiderül, h képzettebb lennék, mint a leendő főnököm, így sose rám esik a választás, félnek, h kitúrom őket a pozíciójukból, holott csak beosztotti állást szeretnék.
2014. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tipikus női habitus. Szebb nálam, bunkó leszek vele, lehetőleg kicsinálom, amennyire lehet. 7 éve dolgozom, rengeteg nővel dolgoztam már együtt, és nagyjából 95%-ban igaz, hogy ha kicsit is látnak másban vetélytársat, akkor ott szikra van a levegőben. Pont ezért nem tartom a nőket jó vezetőknek, túl sok érzelmet visznek a mindennapi munkájukba, és előítéletesek. Ez hátrány ebben a dologban, de inkább választom a szép külsőt, mint a jó munkahelyet.
2017. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igen én is ezt tapasztaltam, már komolyan arra gondoltam, hogy ha nõ hív be interjúra el sem megyek.Szerintem ne ade fel a nagy számok törvénye alapján egyszer csak egy férfi fogja felvenni a dolgozókat így hát csak összejön egyszer(⌒_⌒;).Tapasztaltam,hogy a férfiak inább kedvesebbek ilyenkor, mintha az a sok negativitás,amit a nõk adnak így egyenlítõdne ki.És bántja õket valóban, ha valaki szebb náluk mêg az utcán is úgy néznek az emberre,

mint a vères ingre pedig ott nem lehet azt mondani,hogy látszik az ember mennyire magabiztos.

2018. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!