Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől féltek igazán?

Mitől féltek igazán?

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 12:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt nem gnómnak hívják, 10-es. Torz, torzszülött, deformált, polkorrektebben "születési rendellenességben szenvedő", degradálóbban meg szörnyszülött. Természetes, hogy elborzasztó, sokkoló a látványuk, főleg, ha szenvednek is. Neve is van a félelemnek tőlük, teratofóbia (félelem a torzszülöttektől, vagy attól, hogy torz gyereked születik), kesess rá.


Ezek engem is szörnyen nyomasztanak, gyerekként richtig mindig sikerült egy csomó ilyen dokumentumfilmet kifognom véletlen odakapcsolással, aztán utánuk hónapokig rémálmaim voltak, van, ami máig visszatér.


De a "gnóm" kifejezésről egy mitológiai/mesebeli lény jut az eszünkbe (mert a gnóm az), én még sose hallottam ezt torzszülött emberre használva.

2014. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a felvilágosítást! Eddig még nem nagyon beszéltem erről másokkal talán azért nem tudtam, hogy ők nem gnómok.

Ja nekem is pár napja volt egy, meg néha éjszakánként eszembe jut.

2014. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az időtől és a felejtéstől.
2014. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!