Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha fikarcnyi...

Mit tegyek, ha fikarcnyi önbizalmam sincs?

Figyelt kérdés
Általános iskolában, alsó tagozatban mindig sírásig csúfoltak az alakom miatt, mindig is duci voltam, most is az vagyok, de nincs akaraterőm lefogyni pedig tudom hogy mit hogy kellene csinálnom, de képtelen vagyok nekilátni. Akárhányszor olyan helyre megyek, ahol sokan vannak, kiver a víz és félek hogy az emberek kiutálnak majd a kinézetem miatt. Az arcommal teljesen meg vagyok elégedve, még szép is LEHETNÉK, ha lefogynék. Semmilyen csinos ruhát nem merek felvenni, mindig farmerben és pólóban vagyok, olyanban, ami nem feszül a testemre. Ha bemegyek egy boltba és meglátok egy nagyon jó ruhadarabot, azonnal odamegyek, megnézem, majd visszarakom a helyére, mert én nem vehetem fel az alakom miatt. Hogyan változtathatnék az önbizalmamom?

2014. júl. 11. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg rávenni magad arra, hogy mégis valahogy lefogyj! Kezdj el valamit sportolni.

Én szobabiciklizek a térdem miatt, és le kell nekem is fogynom. S bár az elején azt hittem meghalok, nem akartam (most se vagyok oda érte), mégis csinálom. S jobb is valamivel a közérzetem.

Lehet... ez furcsán fog hangzani, és talán undorítónak... xD De hidd el, amikor mondjuk szobabiciklizésnél letekered azt a bizonyos időt, amit diktáltál magadnak, olyan gyorsan amennyire elvártad magadról, és folyik rólad a verejték, és izzadsz... Az jó érzés. Tudod miért? Mert bár fáradt vagy, nem is akartad, mégis ezek bizonyítékül szolgálnak neked, hogy te igenis teszel érte! Ezáltal csinosabb leszel! És jobb is lesz a közérzeted! Főleg akkor, amikor megkérdezed egy rokonod, hogy látszik-e, és azt mondja igen. Vagy maguktól el kezdik mondani, hogy hogyan formálódik az alakod!

Elhiheted, egyre bátrabban mersz csinosabb ruhákat venni majd! Szebbnek érzed magad, és egy idő után tetszeni is fog neked az egész!

Én ezt úgy csinálom, hogy közben berakok egy kis zenét, és a telefonomon is nyomkodok egy játékot. :D Ütemre tekerek, és közben is lefoglalom magam valamivel. Egy logikai játékkal, hogy ne unatkozzak. :) Sokkal jobb úgy. Legalábbis nekem! :)


Hidd el! Nehéz lesz, DE büszke leszel magadra. Főleg ha mondjuk a napi két húsz perces tekerésedet felemeled napi két harminc perces tekerésre! Én most itt tartok, és elégedett vagyok azzal, hogy egy nap 1 egész órát tekerek összesen, és a végén patakokban folyik rólam a víz! Mert ez egy bizonyíték.


S ezt úgy mondom, hogy nagyon nem szeretem ezt a szobabiciklizést. Mégis... Megszoktam. Nyár eleje óta csinálom. :) Orvosi utasításra, hogy megerősödjön a lábam, és lefogyjak egy kicsit. :)


HAJRÁ! :))


14/L

2014. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez nem félelem,hanem lustaság,restség.

ezzel nincsen mit kezdeni,vagy csinálod vagy nem.

én soha nem könyörögtem egy restnek,hogy-nah,tartsd be a szálkásító étrendet-

nem tartod be,akkor ne vesztegesd a drága időm!aztán szevasz.

akinek könyörögni kell,hogy a saját érdekében legyen egészséges az már elég régen rossz.

2014. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne abban a hiszemben élj, hogy megpróbálod és úgy sem fog menni. Akaraterő nélkül semmi nem fog menni. Próbálj meg csak egy hétig helyesen élni. Legyen először ez a célod. Ha sikerült, akkor gondolkozz el azon, hogy milyen lett a közérzeted, a fizikumod, jobban érzed e magad. Biztos vagyok abban, hogy igen lenne a válasz erre és akkor folytathatnád a megkezdett utad.

Egyébként nekem sincs önbizalmam, engem az arcom miatt csúfoltak kb 17 éves koromig. Pedig sokan találtak szépnek, néha én is magamat. De önbizalmam nincs.

Elégedetlen vagyok a testemmel is, évek óta nem mutatkozom fürdőruhában, rövid nadrágban is csak akkor ha nagyon muszáj. Pedig nem vagyok kövér, egyszerűen szégyellem azt amit a tükörben látok, és az leginkább csak számomra túl látványos. Fontos dolog miatt határoztam el magam komolyan, ez motivál is. Alapvetően meg mindig az volt velem a baj, hogy kifogásokat kerestem miért ne mozogjak. Jobb volt feküdni mint leizzadni.

19/L

2014. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezen a sport segit! Hidd el engem is csufolnak, neha meg manapsag is mert 167 centi magasam 46kilos vagyok...egy palcika, ropi stb szoktak is igy csufolnk, en akar mennyit eszem nem hizok, de amiota eljarok sportolni...azota sokkal tobb onbizalmam van mert mar egyre tobbet tudok futni, gyorsabban. Mar az is sok onbizalmat ad ha egyre jobb vagy egy sportagban...nem kell eltulozni de olyan heti 4x elmesz futni, kifulladasig vagy par kilometert lekocogni mar az us sokat szamit hidd el, nem csak az onbizalmad no, hanem az alakod is jo iranyba valtozik ;) hajra!!! :) 15/F
2014. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szerencsés vagy, mert te le tudsz fogyni, de aki nem olyan szép, annak a fogyástól nem lesz szebb arca...:3

Komolyan határozd el, hogy lefogysz. Kérd meg szüleidet, barátnődet, barátodat, bárkit akiben megbízol, hogy segítsen neked, és ha kell, "tartson kordában".:D

Ajánlom: [link]

Ha esik, otthon is gimnasztikázhatsz. Hullahopp-karika, ugrókötél, hasprés, talajtorna, stb...

És egyél salátát!*-*

Egyébként ha elkezded, nem tudod majd abbahagyni. Megszereted. Én egy-két hete kezdtem, és nagyon szeretem csinálni.:) Lassan kocogva kezdtem, a kutyámmal.:"D És amikor le tudsz futni egy távot megállás nélkül... hihetetlen érzés. Testileg, lelkileg.:)

Sok sikert!^^

2014. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!