Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek dohányosból kocadohányos?

Lehetek dohányosból kocadohányos?

Figyelt kérdés

Jó 13 év dohányzás és "nem akarom letenni a cigit" elvvel a hátam mögött,ma ezen a kompromisszumos megoldáson gondolkodom,aminek lehet,hogy a végére egy teljesen nemdohányzó nő leszek:),de ez még a jövő zenéje.

Ez így is egy elég nagy és jó elhatározás szerintem,és csak azért kérdem,mert egyszer kíváncsiságból elolvastam Allen Carr könyvét és abban az egyik napról a másikra módszerre esküsznek (értem is,hogy miért),de az borzalmas és max. nagyon erős motivációval működőképes (szerintünk ennyi dohányzás után úgy sem,mert alapesetben túl drasztikus). Kocadohányosságra viszont úgy érzem megvan az ehhez szükséges akaratom (ehhez talán több vagy jobb önkontroll is kell) és jó/vonzó és kellemes,mindemellett hatékony iránynak tartom.Minden hozzászólás érdekel a témámhoz.Köszi!



2014. jún. 20. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szájrák is veszélyes.
2014. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehetsz, sajnos nem megy, nem véletlen, hogy mindenki csak úgy tudja abbahagyni, hogy soha többet, amit rágyújt ott van újra.


Amikor én egyszer leszoktam, bár nem belső indíttatásból akkor a kávéhoz szivarkáztam, ezzel jól elvoltam amíg nem jött egy nagyobb stressz és félre dobtam a szivart és újra dohányoztam.


Ettől függetlenül a szivar lehet egy megoldás, olyat többet ismerek akik leszoktak és a nap végén szertartásosan elszívnak egy szivart és azóta nem gyújtottak rá.

2014. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-esem ezt cáfolom: "mindenki csak úgy tudja abbahagyni, hogy soha többet, amit rágyújt ott van újra". Nagyon sokat olvasok és olvastam már leszokási történeteket.

Ezt a kocadohányosságot,amilyen üzemmódban már ma is vagyok egyébként,ilyen terápiás céllal csinálom,mint mások mondjuk a nikotinos rágót.Ez orvosilag is így ajánlott. Köszi!

2014. jún. 20. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi 2,akkor 3 is belefér,ha 3,akkor 4 is még elmegy,és így tovább...

Pár napig menni fog,és aztán újra 15-20.

Niqutin CQ 4,és 2 mg-os tabletta,egyik napról a másikra vége,az bejöhet!

2014. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4-es köszi,tapasztól tablettától irtózom. Esetleg rágó?

És mi van ha a cigik száma épphogy csökkene,minthogy nőne? Ha meg sem próbálom ezt,nem tudhatom,beválik-e nem? Vagy miért vetnél keresztet rögtön erre a törekvésemre? Köszi!

2014. jún. 20. 20:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Na, hát én egyszer erőt vettem magamon és letettem a cigit egyik napról a másikra...2 hétig totál megvoltam halva, kb. minden gondolatom a cigi körül forgott, de 3 hónapig nem gyújtottam rá. Amikor rájöttem arra, h szeretek cigizni, annak ellenére, hogy egyetlen érv sem szól mellette. Szóval, ha elmegyek szórakozni akkor cigizek, de amúgy nem, és most pont jó így.
2014. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én tavaly letettem egy hónapra,egyik napról a másikra.Életem legszebb hónapja volt! Éreztem az illatokat,az ízeket,boldog voltam és olyan nyugodt,semmi és senki nem tudott felidegesíteni.Tényleg szabad leszel ha leteszed. Aztán jött egy buli...azóta megint szívom és minden reggel azzal kelek,hogy majd ma leteszem.Persze.
2014. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Tudod miért jó így? Pont ezért,hogy egyrészt ezeket a borzalmakat (elvonási tünetek) tompítom,másrészt ma akármikor a számba vettem pár slukk után rosszulléttel nyomtam el.Minden egyes alkalommal megszédülök,rosszul leszek így a cigitől,ezáltal egyre jobban távolodom,s győzöm le a "szeretek dohányozni" érzést is.Gratulálok!
2014. jún. 20. 21:44
 9/14 A kérdező kommentje:
7-esem,nem tudom mennyi ideje szívod,de 10évig nem függtem,éreztem akkor teszem le,amikor akarom,de nem akartam.Tehát 10ÉV UTÁN kezdtem el azt érezni,hogy már nem bírnám.Reggel az első fél-1 órát ha kibírod baj nélkül cigimentesen,akkor még nem vagy rászokva.Én már nem ebben a fázisban vagyok és nehezen tudom elképzelni,hogy ez olyan csodás hónap lesz,mert ma is sík ideg voltam.A legkisebb semmiségre kiver a víz.Szépen csökkentem az adagom,s végül remélem elhagyom ezt a nem is tudom hogy nevezzem mit. Köszi!
2014. jún. 20. 21:49
 10/14 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. 24 éve dohányzom!
2014. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!