Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a zárkózott...

Miért van az, hogy a zárkózott emberek neten/chaten keresztül sokkal másabbak?

Figyelt kérdés
Viccelődnek, nyíltabban/hosszabban beszélnek, míg a valóságban csak halkan állnak egy helyben?

2014. máj. 15. 12:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
10. Ha emberek közt az idegességtől nem tudsz tisztán gondolkodni, akkor gyakran teszel olyan dolgokat élőben, amiket egy gép mögött máshogy tennél? Például előfordulna, hogy ha neten elhívnának valahova, akkor könnyebben belemennél, mint az életben?
2014. máj. 15. 13:25
 12/21 anonim ***** válasza:
Sok újat nem tudok hozzáfűzni a dolgokhoz, olyan szépen levezették itt páran előttem.
2014. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mert a net-en jobban kiismerhetőbbek az emberek, és könnyebben tud szelektálni közöttük.Sokkal simábban ki lehet deríteni ki-kicsoda, mint akkor mikor nem volt még net.
2014. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem a 10es vagyok, de úgy érzek ahogy ő.

Ha érdekel a dolog, akkor mindkét esetben mennék. Mindegy, hogy milyen módon hívnak.

2014. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát,akkor én ebben is más vagyok,mert megállás nélkül tudok beszélni élőben is, akármilyen téma jön elő,pedig elég komoly,zárkózott vagyok más esetekben,de valahogy mégis nyitott a külvilágra,amellett hogy senkiben sem bízom meg,és nem vagyok nyitott könyv senki előtt.

Skype-on is ugyanúgy elbeszélgetek bárkivel,mint élőben,még akkor is ha látjuk egymást közben.Szóval nem minden zárkózott ember olyan,amilyennek leírtad.

2014. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mert itt közbe lehet zenét hallgatni, ellazulni, gondolkodni, azért élőbe nem válaszolsz fél percig debilnek néz az ember...
2014. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert a zárkózott emberek közül sokan írásban szárnyalnak, mint az albatrosz a levegőben, de szóban csak botorkálnak. Zavarja őket a személyes közelség, és minden más, ami nem a mondandóhoz tartozik.
2014. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Például előfordulna, hogy ha neten elhívnának valahova, akkor könnyebben belemennél, mint az életben?"


Dehogyis! Nem szeretek emberek közt lenni. Tök mindegy, hogy személyesen vagy postagalambbal hívnak el. Emberek lesznek ott.


Tehát a probléma nem az, hogy hogy hívnak el, hanem hogy elhívnak.


Neten meg gondolom, nem barátok hívnának el, hisz nekik igent mondanék bárhogy, hanem idegenek. Idegeneknek nemet mondok, akárhova hívnak.

2014. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nagyon magamra ismertem, a válaszokat olvasva.
2014. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőek nagy részével.


Én pl nem vagyok egy spontán ember, írásban van időm kitalálni mit akarok mondani, ha egy perc múlva írok vissza akkor sincs benne semmi különös. Élőben már igencsak hülyének néznének.

Ha neten beszélek valakivel, nem látjuk egymás arckifejezését és testbeszédét ami akár jó is lehet, tekintve hogy élőben nagyon kevés érzelmi reakciót mutatok és sokak számára ez zavaró. Főleg bizonyos helyzetekben. Tegyük fel valakinek meghalt valakije, ha írásban közli visszaírok pl hogy "jajj nagyon sajnálom, részvétem :(" ha szóban közli mondhatom ugyan ezt, de a hangsúlyból és az arckifejezésemből, a testbeszédemből valószínűleg azt fogja kivenni hogy le se sz*rom. Mert nem tudok megfelelő érzelmi reakciót mutatni.

És élőben alap elvárás a szemkontaktus amit sokszor egyszerűen elfelejtek, máskor meg nem tudom mikor és meddig kell a másik szemébe nézni, elég zavaró. Beszélgetés közben a másik non-verbális jeleket küld felém amik sokszor ugyan olyan jelentősek mint a verbális információk, csakhogy nagy részüket nem tudom értelmezni, már ha egyeltalán észre veszem őket.


A neten a bunkók ellen is könnyebb védekezni. Ha nyomulnak, b*sztatnak, trollkodnak, akármi, az ember kitalál valami frappáns visszaszólást vagy egyszerűen kilép a programból. Élőben ilyen lehetőség nincs.


Egyébként ha élőben kérdezed ezt, valószínűleg csak az első sort kapod tőlem válaszul xD

2014. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!