Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a zárkózott...

Miért van az, hogy a zárkózott emberek neten/chaten keresztül sokkal másabbak?

Figyelt kérdés
Viccelődnek, nyíltabban/hosszabban beszélnek, míg a valóságban csak halkan állnak egy helyben?

2014. máj. 15. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Mert a neten nem kell vállalniuk önmagukat. Nem látják a másik reakcióját, nem fenyegeti őket a veszély, hogy esetleg kellemetlen helyzetbe keverednek. Mivel ha ilyen adódna, csak kilép és beszélget mással.

A való életben ugye nem így működik.


A mai világban egyre gyakoribb, hogy a személyes kapcsolatokat a fiatalok a net előtt élik át elsőre, és sokszor személyesen képtelenek kommunikálni.

2014. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
9%
Mégis miből gondolod azt, hogy ez így van?
2014. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mint zárkózott ember, igazat kell adnom az első válaszolónak. Itt a neten biztonságosabb. Érdekes, nekem egyébként épp fiatalkoromban volt sokkal könnyebb a személyes kapcsolattartás; mostanra annyira kevés lett az önbizalmam és annyi hülye emberrel találkoztam, hogy nem szívesen beszélgetek személyesen olyannal, akit nem kedvelek vagy akiről nem tudom, hogy biztos hasonszőrű, mint én. Sajna ez van. :/
2014. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

#2 vagyok

-a kérdezőnek-

2014. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban azért, mert így jobban tudnak figyelni, koncentrálni, nem hat rájuk zavaróan az őket érő sokféle inger.
2014. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert szorongok emberek közt. :c Élőben nem tudok megszólalni. Itt pedig önmagam lehetek, átgondolhatom a válaszokat, nem kell aggódnom semmi miatt. :) 17/f
2014. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Önértékelési zavarok lehetnek azért is mert óvodában kicsúfoltak a hajad miatt, ha ilyesmi megmarad valakinél, bezárkózhat.

De nem itt kell kiélni azt amit elmulasztott!

Gyerünk KI!

2014. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

2# Nem egy ilyen embert ismerek.

A valóságban alig lehet belőlük kihúzni valamit és nem szívesen beszélnek, a neten meg órákat lehet velük hülyéskedni.

2014. máj. 15. 13:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szorongás, önbizalomhiány, rossz vagy csak rossznak gondolt szociális képességek, gátlások, félelem a megszégyenüléstől, kétségek. Vannak továbbá akik élő beszédben nehezebben kommunikálnak, mert pl. nem elég spontán, imrpvizatív emberek, kell egy kicsi idő nekik, míg összeszedik a szövegüket, ez írásban működik, beszédben nem.


Azok az emberek, akik csendben, zárkózottan ácsingóznak a fal mellett, ott belül valószínűleg pont olyan viccesek, szórakoztatóak, pont olyan tartalmas gondolataik vannak, csak a fentebb említettek miatt ezt nem tudják kifejezni, így marad a kínos csendben toporgás. Interneten biztonságban vannak, van idejük átgondolni, mit mondanának, nincs ott egy társaság, ami előtt leéghetnének, ha a beszélgetőpartnerüknek hülyeséget beszélnek (ami neten ritkább, mert sokszor az élőben való gátlások miatt fejezik ki magukat hülyén), még mindig kihátrálhatnak, vagy korrigálhatnak túl nagy lebőgés nélkül.

2014. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a neten nem kell vállalniuk önmagukat."


Mint zárkózott ember, szerintem ennek pont az ellenkezője igaz. A neten önmagad lehetsz, az az ember, aki személyesen is lennél, miután megismersz valakit és barátok lesztek.


Tehát a legjobb barátommal élőben, telefonon, emailben, mindenhogy ugyanúgy viselkedem, de új ismerősökkel nem. Most ezt a hozzászólást is elmondom, de ha élőben beszélnénk egy asztal körül, lehet (biztos), hogy nem.


Az, hogy megosztom a véleményem, egy bizonyos kitárulkozás. Ha élőben teszem ezt, bánthatnak, és nem tudok csak úgy elszaladni. Plusz mivel zárkózott vagyok, emberek közt ideges leszek, és nem tudok tisztán gondolkozni. Ha a neten nem tetszik valami, vagy itt kezdenek el beszólogatni, egyszerűen lelépek az oldalról vagy nyugodtan végig tudom gondolni a válaszomat.

2014. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!