Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezte már magát valaki úgy,...

Érezte már magát valaki úgy, hogy a nemének nem megfelelőek a karakterjegyei? Vagy tartja-e magát valaki férfiatlannak, ha nő akkor nem nőiesnek? Mondták-e ezt már rátok?

Figyelt kérdés
Soroljatok fel tulajdonságokat, illetve miért alakulhatott ez ki.
2014. márc. 8. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Én 18/F vagyok, de férfiatlannak tartom magam kicsit. Nem meleg vagyok vagy biszexuális, nem ezért, csak nem tudok ilyen témákról elbeszélgetni mint más fiúk, férfiak hogy autók, motrok, meg ilyen dolgok, inkább a természet foglalkoztat.

Ezenkívül a legtöbb férfival ellentétben engem a futball, meg más labdajátékok se érdekelnek, nem is vagyok túl ügyes hozzájuk.

Meg túl izmos se vagyok.

Szóval én nem érzem magam túl férfiasnak, ezek miatt a dolgok miatt szerintem sokan homokosnak is néznek, de én tudom magamról, hogy nem vagyok az.

2014. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan úgy vagyok ezzel,mint az első válaszoló.
2014. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is. Ám sajnos hozzá kell tennem azt, hogy határozatlan vagyok és nem domináns. Nem hiszem, hogy rajtam kívül még van ilyen.
2014. márc. 8. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én nő vagyok, és azt mondják, hogy a nők egyszerre több dologra is tudnak figyelni, hát én csak egyre. A nőkre általánban nem jellemző a logikus gondolkodás, de rám nagyon is. A humorom olyan, mint egy férfié, pont olyan, mint a páromé, így rengeteget nevetünk. A nők többnyire sokat fecsegnek, én keveset beszélek, de akkor lényegretörően. Valamint túlságosan őszinte vagyok, nem vagyok szeszélyes, nem tudok taktikázni, rendetlen vagyok és utálok főzni - külsőre nőies vagyok.
2014. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én férfinak születtem, de nem igazán érzem magam annak. Hogy miért? Mert az emberek azt várják el a férfiaktól ami nekem nem célom, és nem is érdekem. Igazából biológiailag az vagyok, de amire rámondják hogy igazi férfi az nem nagyon illik rám. Nyakig érő hajam van, és nem vagyok kigyúrva. Volt már hogy verekednem kellett, de ott sem a testi erőmre támaszkodtam, egyszer egy túl nagy ütést elkapva és átdobva vittem földre az ellenfelet (első ütése volt szóval nem is kaptam semmit) egyszer pedig észrevettem hogy a lábtartása nem teljesen stabil szóval amint mozdult kigáncsoltam. Nem nagyon érdekel a sport. Bár én eléggé határozott vagyok, sohasem törekszem a dominanciára. (Azt se hagyom hogy más domináljon). Sokszor másokon figyelek meg érzelmeket, de engem nem nagyon bír dühbe hozni vagy kiakasztani semmi. Boldog is csak nagyon ritkán vagyok. Legtöbbször csak a tapasztalataim alapján játszok meg egy-egy reakciót hogy ne tűnjek furának miközben csak szemlélem a dolgokat és pont hidegen hagy. Nem vagyok meleg, se biszex. De igazából férfinek se érzem magam. Sokszor elgondolkodom hogy miért születtem igazából embernek és férfinak? De aztán rájövök hogy az ismert életformák közül ez az ami a legjobban hasonlít arra aminek érzem magam, és amiből a legtöbbet lehet kihozni.
2014. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen. Ezért nagyon fontos, hogy a gender ideológiákkal tisztában legyünk, de soha ne sztereotípiákban gondolkodjunk. Ma már egyáltalán nem meglepő, ha egy kapcsolatban a nő a dominánsabb fél. Mégis azt hiszem a legtöbben a mai napig az irányítást a férfitól várják. De ha valaki nem úgy lett genetikailag kódolva? Bizonyára ti, akik most ezt olvassátok nevetséges hatást kelthet, hogy én naiv módon hittem abban, hogy léteznek még igaz szerelmek, létezik még önfeláldozás. Bizony tudok még sírni egy szerelem elvesztése miatt és sajnos tudok törékeny lenni. Ez nem ekvivalens még az elnyálasodással.
2014. márc. 8. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem még nem mondták, de bárkiért, akire ilyet mondanak, harcba szállok.


Az én világnézetemben nincsenek ilyenek, hogy nőies vagy férfias dolgok. Dolgok vannak, emberek, és érdeklődési körök.


Viszont: azt vettem észre, ha valaki nőiesen viselkedik, azt mindig lenézik, akkor is, ha nő az illető. Olvasd el a 4-es válaszát: nem tudom, ő milyen hangsúllyal írja, de nagyon sok nő dicsekszik azzal, ha "férfias", és lenézik a "nőies' dolgokat és nőket. Férfias humor - ilyenről például soha nem hallottam, a baráti társaságom vegyes, és ugyanazon röhögünk - hisz nagyjából ezért lettünk barátok. Egy vicc se volt még, amin csak a fiúk vagy csak a lányok nevettek.

2014. márc. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Egyáltalán nem vagyok büszke arra, hogy csak egy dologra tudok figyelni, hogy nem tudok taktikázni, hogy rendetlen vagyok és hogy utálok főzni - sokszor nagyon is jó volna mindezek ellentéte. Én egyáltalán nem nézem le a nőies dolgokat, csak képtelen vagyok, és nem is akarok úgy viselkedni, ahogy azt egy nőtől általában elvárnák. Én például soha nem akartam gyereket, és állandóan piszkáltak vele a szüleim ismerősei, hogy miért nincs.


A logikus gondolkodást, az őszinteséget viszont szeretem magamban.


A férfi humor alatt azt értettem, hogy általában rájuk jellemzőek a szóviccek, a dolgok kitekerése, az ironizálás, hogy tudnak saját magukon viccelődni. Már sokszor volt rá példa, hogy a nők egyszerűen nem értették a szójátékomat (a páromét se nagyon szokták), viszont a férjem és az ő barátai fogták. A páromnak egyébként nagyon különleges, kifinomult humora van, de nálam jobban senki nem tudja megnevettetni - egyébként ő mondta rám, hogy ilyen humora nőknek nem szokott lenni, pedig ő elég sokat ismer. Az én barátnőimet persze meg tudom nevettetni.


Mindemellett nagyon romantikus, érzékeny, gyerekes és naiv tudok lenni, és egyáltalán nem én vagyok a domináns egy kapcsolatban. És hiába gondolkodom logikusan, az érzéseimre mégis büszkébb vagyok.


Az érzékeny, könnyen meghatódó férfiakat pedig nagyon szeretem - a párom pl. gyakran érzékenyül el zenén, bár ha észreveszem, zavarba jön. Egyszer volt egy barátom, akinek könnyes lett a szeme, mikor meglátta a tőlem kapott, kézzel kötött pulóvert, hát teljesen odavoltam…


Na, most rácáfoltam arra, hogy keveset beszélek :-)

2014. márc. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!