Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szeretetet tanulható?

A szeretetet tanulható?

Figyelt kérdés
És ha igen, hogyan?

2014. márc. 1. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A szeretet nem egy mozgássor, nem egy memoriter, nem lehet tanulni. A szeretet csak úgy mindenkiben ott van. Egy része az embernek. Kifogyhatatlan, végtelen sok van belőle. Egy rezgés, amit átadsz az általad szeretett élőlényeknek. Ezt nem lehet tanulni,de miért is kéne? :) Ez mindenkiben ott van. Nincs olyan ember, aki nem tud szeretni semmilyen formában. Valamilyen szinten mindenki tud.
2014. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tanulható.
2014. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

IGEN, tanulható. Szerencsére vannak könyvek erre:

Szeretet:

[link]

Szerelem:

[link]

Annak viszont tényleg nem tanulható, aki nem hajlandó változni, és csak várja a sült galambot.

2014. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Valamilyen szinten mindenki tud."


Na éppen ez az. Valamilyen szinten.


De lehet-e fejlődni benne?


Ha nem lehet, akkor mindenki mindig ugyanannyira tud csak szeretni egész életében? Én mást tapasztaltam, láttam embereket változni jó irányba..


Ha viszont lehet fejlődni benne, akkor az mégiscsak egy tanulási folyamat. Vagy mi?

2014. márc. 1. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Maga a szeretet nem tanulható. A kimutatása, közlése tanulható. És szerencsés is megtanulni, mert feléd is annyi árad, amennyit te kisugárzol.
2014. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A szeretet úgy vesszük át mindig kiskorunkban a szülőktől. Alapból nincs benne senkiben, maximum a kötődés. De a szeretet az ember által kitalált valami..
2014. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!