Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önuralom, akaraterő fejlesztése?

Önuralom, akaraterő fejlesztése?

Figyelt kérdés
Sajnos az élet nagyon kevés önkontrollal áldott meg, ami nem azt jelenti, hogy agresszív vagyok vagy ilyesmi, csak nehezen ellenállok pl. édességnek, vagy nehezen veszem rá magam új dolgokra, mert irdatlanul lusta vagyok, és nagyon szeretnék változtatni ezen! Ha nektek van bármiféle tippetek, ötletetek, hogyan gyakorolhatnám, hogyan erősíthetném magamat, akkor azt szívesen várom.

2014. febr. 26. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

energiaital nekem bevált

úgy pörget, hogy mindig mozgásban vagyok, mindig kitalálok valamit és ha egy helyben kényszerülök ülni, vagy otthon lenni, bele is hülyülnék

2014. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az segített, hogy az adott szituációban azt mondogattam magamban, hogy: 'Megcsinálom g*ci, megcsinálom, r*hadjak meg'

Fogalmam sincs másnál mi működik, nekem ez bejött :)

2014. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A probléma felismerés már megvan, csak nincs motivációd.


Lusta vagy igen, mert nem vagy rászorulva arra, hogy ne legyél az. Mert nem motivál eléggé semmi, hogy ne legyél az.


Mondok egy példát: Elhízol a sok lustálkodástól és a társadalom amiatt úgymond kirekeszt. Az ellenkező nem érdektelenséget mutat, a te nemed pedig gúnyt űz belőled. Rájössz, hogy se barátod, se barátnőd, és a legfontosabb, se önbizalmad. Na, amikor ide jutsz, akkor majd lesz motivációd és akaraterőd, hogy változtass. De előtte meg kell járnod ezt az utat. Ez csak egy példa volt a számtalan lustaság általi mellékkövetkezményeknek. Először érnie kell valami negatív hatásnak emiatt, hogy aztán változtatni akarjál! Ilyen ingerszegény, és céltalan környezetben nem lesz semmi ami, arra késztetne, hogy ne legyél lusta.

2014. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén lusta vagyok. Én a következőt találtam ki jómagam számára:

-új szokásokat alakítottam ki. Milyen szokásokat? Természetesen nem káros szokásokat (cigi, ital, édességek, stb), hanem hasznos szokásokat, például; elkezdtem kondi terembe járni edzeni, a táskámat rendben tartom, stb, szóval rendszert vittem be az életembe. Az új szokások segítenek neked abban, hogy rendszer szerint végezd a dolgaidat és előbb-utóbb a lustaság elfog tűnni, mert hozzászoktatod magad ehhez az életmódhoz.

2014. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!