Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet elsajátítani az...

Hogyan lehet elsajátítani az akaraterőt, a motiváltságot?

Figyelt kérdés
Milyen jótanácsokkal látnátok el egy olyan embert akinek nagy céljai vannak csak folyton felhagy a próbálkozással pár alkalom után? De szeretne fejlődni, látom rajta, és segíteni szeretnék neki. Adnátok tippeket?

2014. jan. 10. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy tulajdonságot a magadénak akarsz tudni, akkor viselkedj úgy, mintha már a tiéd lenne.

Vegyél erőt magadon, amikor a lustaságod, vagy a negatív gondolataid hátráltatnak. Kelj föl, és csináld akkor is. A rossz érzés percek alatt eltűnik, elkezdesz koncentrálni, és egy idő után azt veszed észre, hogy nem is olyan nehéz kikelni az ágyból.

2014. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elöször kis célok kellenek, amiket el lehet érni. Például ha dolgozik valahol, és pénzt keres, abból a pénzből vehet valamit. Ha valami olyat vesz, ami segíti hogy a munkáját, vagy hogy többet spóroljon, akkor még több pénzt kereshet. Stb. Először elérhető célokban kell gondlkodni. Másrészt valahogy vegyen erőt magán, amire nem írok semmit, de ha jobban érzi magát valaki, akkor kitartóbb is. Mondjuk az életmódján változtasson, sportoljon, ismerjen meg új dolgokat stb. Talán próbáljon meg javulni először fokozatosan minden téren.
2014. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bumbi02 ***** válasza:

Kívülről ezenm nem lehet segíteni. Ezt csak belülről jövő változással lehet elérni. Belső elhatározással. De példának okáért, szerintem a futás növeli az akaraterőt. Olyan Forrest Gumpos stílusban.. Ha elfutottam eddig, miért ne fussak még tovább? Főleg azért jó erre a futás, mert maga az ember izomzata jóval nagyobb terhelést bír el, mint amennyinél sokan "feladják". Innentől kezdve a határokat inkább "agyban" lehet feszegetni. AKaraterővel, hogy nem, nem adom fel. (persze az energiaszükségletet nem lehet legyőzni akaraterővel, tehát arra azért figyelni kell, hogy mielőtt 20 km-t lefutna valaki csupán a tűrőképesség határainak meggyűrésével, egyen rendesen, mert össze is lehet esni akár...)



Én próbálkoztam motiválni ismerőseimet, akiken láttam hogy van egy két gondolatuk, céljuk, de nem mernek lépni.. Általában 1-2 napig, max ey hétig láttam rajtuk a motiváltságot, és visszatespedtek a lustaságba.. Évekig próbálkoztam ezzel, és meg kellett állapítanom, hogy ezt csak belső elhatározással lehet elérni. Egy lelkesítő beszéd, egy motiváló beszéd csak azokon segít, akik motiváltak alapvetően, de valamiért meginognak. Akik alapvetően motiválatlanok, és ninsc akaraterejük, azokon 1 napig segít, aztán kezdődik előlről...

2014. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Embernek magának kell akarnia.


Ha pl nem akar tanulni,akkor motiválhatod te bármivel, nem leszel rá hatással, max ideig óráig.

2014. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!