Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok van olyan köztetek...

Lányok van olyan köztetek akik nem tartja fontosnak a nagy felhajtással járó esküvőt?

Figyelt kérdés

Én is lány vagyok, csak érdekelne, hogy sokan vannak-e akik ezt hasonlóan gondolják. Biztos egy emlékezetes nap. Csak szerintem egy óriási pénzkidobás. Vendégül látsz rengeteg embert, majd lehet, hogy vissza sem jön a pénzed.


Van az a mondás is, hogy lakva ismeri ki egymást az ember. Sokan évek múltán házasodnak össze, de együtt járni, teljesen más, mint valakivel közös kasszán lenni, az anyagiakról tanácskozni. Sok olyan tulajdonsága lehet a partnerednek, amit még sohasem tudtál. Aztán meg mi értelme volt az esküvőnek.


Egyébként én boldog kapcsolatban élek a párommal, csak erről valahogy mindig is ez volt a véleményem. Tudom sokan nem így gondolják, de mindenkinek szíve joga mit csinál, ettől függetlenül nem ítélem el őket.

CSak kiváncsi vagyok.


2014. febr. 14. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sem akarok nagy esküvőt, sőt lagzit már kifejezetten nem.

A párom ezt másképp látja, Ő szeretné ha majd elhívhatna mindenkit aki barát, rokon stb. Emiatt várunk ezzel az egésszel. Pedig én szeretnék már a felesége lenni, hiszen 5 éve leszünk együtt hamarosan. Illetve 30 felé, már inkább a gyermekvállaláson szeretnék már gondolkozni és nem a cukorhabos esküvőn... (ami egyébként sem vonz)

2014. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem kis esküvőm volt. Persze kinek mi a kicsi. 45-en voltunk, de csak a szűk család, és a legjobb barátok. Tehát messzi rokonokat, ezer éve nem látott embereket nem hívtunk.

Nagyon élveztem, nagyon meghittre sikerült. Nem is volt nagy helyen, lagzi se volt, csak egy vacsora, tánc, és hajnali 2-kor már mindenki otthon aludt.

Nekünk minden fillér visszajött, sőt még maradt is egy kicsi. Mondjuk ha nem így lett volna, a vendégektől akkor se sajnáltam volna azt amit rájuk költöttem, viszont abba egyetértek, hogy az általam igazán nem is ismert messzi rokonokra, a felmenőim alig látott családi barátaira nem szívesen költöttem volna.


Az együtt járás manapság együttéléssel is együtt jár, tehát szerintem ilyen kockázat ebbe az esetbe nincs. Akik évekig csak járnak összeköltözés nélkül, ott meg igazi szerelem, ragaszkodás nincs, általában szakítás előtti utolsó próbálkozás csak az esküvő. Ott még a két tanús esküvő is pénzkidobás.

2014. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok lány,de azért a véleményem az,hogy nem a nagy felhajtás a lényeg,meg a millió kidobott pénz a giccses dolgokra,legyen inkább szerényebb körülmények között,de olyanokkal akiket szívesen láttok...Abból úgysem lesz felhánytorgatás később sem,ha pl elváltok x idő után (rosszabb esetben).Ismerek olyat,aki nagydobra verte az esküvő dolgot,másfél millás esküvő kb 300meghívottal.pár hónap után szétmentek,ennek én sem látom értelmét.de kinek a pap kinek a paplan
2014. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én esküvőt sem akarok, nemhogy felhajtást... Meg is halnék. :S

Utálok és nem tudok táncolni, eszemben sincs földig érő fehér ruhában parádézni egy csomó ember előtt.

Ha lenne esküvőm, akkor a szűk családi körrel elmennénk egy étterembe, ennénk és beszélgetnénk egy jót - ezt tesszük minden ünnepkor. Több nekem nem kell, nem az én világom ez.

28/N

2014. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy szép esküvő azért jó dolog, de rongyrázás felesleges. Gondolj bele, spórolsz évekig, majd elszórod egy nap alatt, aztán megint évekig spórolni kell, hogy helyreálljatok.
2014. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az esküvőben egyedül a szép ruha vonz, semmi más. Két tanúval elmegyünk aláírjuk a papírokat, ez bőven elég, nem muszáj esküvői ruhában, egy csinos, földig érő estélyi, vagy akár kosztüm is megfelelne. Utána mondjuk összehívhatjuk a szűk családot, barátokat és ünnepelünk egyet, de nem kell nagy felhajtás, kajálunk, pezsgőzünk, és kész. Inkább a nászútra tennék félre.

A párom inkább az, aki nagyban gondolna majd az esküvőre, de igazából neki is mindegy, úgyis majd közösen beszéljük meg, gondoljuk át. :)

2014. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok rajta, magamtól nem akartam volna nagy esküvőt, kis szülői ráhatással és plusz pénzzel lett végül nagyobb (csicsásabb) mint amit terveztünk de nem bántuk. Amennyit mi ráköltöttünk az szerintem vállalható volt, nem kellett nagyon takarékoskodnunk miatta. De itt sokszor olvasom hogy minimum egymillió meg hogy egy évig erre tesznek félre stb... akkor inkább nem is tartanék lagzit, csak egy bulit, nem a fehér ruhától meg a mértéktelen kajálástól lesz ez jeles nap. Nem az lenne a lényege hogy anyagi csődbe taszítsa az ifjú párt, még úgy se hogy valamennyi pénz aztán visszajön az ajándékokból.
2014. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én világéletemben úgy képzeltem el,hogy csak két tanú van.


Sosem értettem a nagy cécót.


Én annyira intimnek tartom,ami csak kettőnkre tartozik.


Az esküvőt azért tartja a többi nő szerintem annyira parádésan,hogy ország világ elé kürtöljék végre elvette őket valaki.


Szóval én nem a pénzkidobás miatt gondolom így.

2014. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Maga az esküvő nagyon fontos nekem. Nem azért, hogy legyen egy papírom a kapcsolatomról, hanem mert egy párkapcsolatnak ez a legmagasabb fokozata, ez jelzi, hogy megtaláltam a páromat és nem kell tovább keresnem. Számomra ha valaki nem akar esküvőt hosszú évek óta tartó párkapcsolatnál sem, az azt sugallja, hogy az illető még nem kötelezte el magát, nem biztos benne, hogy az igazival van együtt, és még reménykedik, hátha talál jobbat.

Viszont a lagzi, nagy felhajtás szerintem is fölösleges dolog. Csak a stressz van vele, mindenki annyira rá tud görcsölni, hogy tökéletesnek kell lennie az esküvőjének, ha valami nem úgy sikerül, ahogy elterveztük, 10 perccel később jön a fodrász, vagy mit tudom én, akkor már vége a világnak, meg mennek a viták, hogy ki mit fizessen, kell-e szállás, mennyi kaja, milyen díszletek stb. Egy esküvőnek nem erről kellene szólnia.

2014. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnék felhajtást, főleg mert nem szeretek a középpontban lenni. Na meg azt a rengeteg pénzt biztos nem szórnám el egyetlen 1 napra... Abból már inkább utaznék, világot látnék a párommal, családommal.
2014. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!