Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyunk ennyire maradiak?

Miért vagyunk ennyire maradiak?

Figyelt kérdés

A magyarok miért ennyire zsigeri elutasítók minden új és ismeretlen dologgal szemben, még akkor is, ha azok nyilván hasznos dolgok?


Az egyetemet végzett édesanyám mesélte nekem felháborodva, hogy mit képzel az önkormányzat, hogy jövő évtől kötelező lesz a szelektív hulladékgyűjtés. Ezt a véleményt számtalan helyen olvastam online és hallottam személyesen, sok urban legenddel megfűszerezve. De ez csak egy a millió közül.


A kitalált piréz nép elleni elutasítás a másik olyan, amit a politika bevonása nélkül lehet említeni, és a munkahelyeken nemrég végzett felmérés, miszerint a dolgozók 2/3-a szerint a magyarországi külföldi dolgozók negatív hatással vannak a munkamorálra) szintén sokat mondó.


Ugyanez olyan hétköznapi dolgokra, mint a vegetarianizmus: amint valaki meghallja, akár csak névtelenül ezen az oldalon, ömlenek a "válaszok", hogy miért idióta az, aki ezt űzi és SZALONNA4EVERHAHAHAHA.


A sokszor tévedésben levő, de azért mégiscsak a női egyenjogúságért küzdő feministáknál ugyanez: ennyire bántja a régi agyi berendezkedéseket a tudat, hogy valami egyszer régen volt és ma már nem kellene, hogy úgy legyen?


Az utazási kérdésekben folyamatosan leidiótázzák az olyan kérdéseket, amik Európán kívül, netán egy-egy szokatlanabb európai országról kérdeznek, mondván minek menne oda akárki is, bőven jó Olaszország meg Németország.


Mi az oka ennek az intellektuális sivárságnak és bezárkózásmániának? Ennyire nem látott világot a nép és azt hiszi, hogy csak pontosan úgy lehet jól élni, ahogy ők teszik?



2014. jan. 16. 10:54
 1/9 A kérdező kommentje:
A nagyon minimális tapasztaláson és 99% politikán alapuló dolgok: a xenofóbia, a bevándorlásellenesség és a rasszizmus az a fajtája, amit olyanok ellen irányítanak, akikkel életükben nem találkoztak még az emberek a másik vicc...
2014. jan. 16. 10:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezekre mär en is kerestem välaszt, de nem talältam.


A szelektiv h.gyüjtes szerintem nem rossz dolog.

Nem vagyok vega, de disznot sosem ettem, es nem is fogok.

2014. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazat adok neked. Nekem is rengeteg ilyen tapasztalatom van.

Hiányzik az empátia az emberekből és csakis azt nézik mi jó nekik, mindenki más levan tojva.

2014. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valahogy a magyarokba van kódolva, lehet a sok negatív élmény a történelemben ( amit kizárólag magunknak köszönhetünk) nem engedi a pozitív gondolkodast.
2014. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A magyarok felnek az ujtol.

A magyar ferfiak meg mindig szeretik magukat kiszolgältatni a nökkel(tisztelet a kivetelnek).Ugy gondoljäk, hogy verni is szabad öket.

En pl nemetben vagyok, ha itt megüt egy pasi, es feljelentem, annak következmenyei vannak nem ugy mint otthon.


A magyarok sajnos bele vannak bolondulva nemetbe olaszba ausztriäba meg angliäba.

En is szivesen mennek mäsik orszägokba, ami nem is eu-ban van.Es itt nem USA-ra gondolok meg Kanadara.

2014. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy ez csak ránk lenne jellemző. Lásd a nagy nyugati, nyitott angolokat, most éppen ők vannak kiakadva a bevándorlókra.


De tény, hogy vannak nemzetek, akik nálunk vállalkozóbb szelleműek és haladóbbak. Azt hiszem, ez történelmi okokkal magyarázható elsősorban. Mi próbálunk túlélni, és félünk a változásoktól.

2014. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom, két kiragadott példa, de annak, hogy valaki vegetáriánus, vagy nem és annak, hogy valaki ki akar menni Olaszországba, vagy Németországba, vagy nem, hogy valaki ezt jó döntésnek látja-e, semmi köze ahhoz, hogy maradi, vagy nem maradi.

Az, hogy valaki nem tudja megérteni mások ilyen jellegű döntését, csak arról tanúskodik, hogy nem tudja elképzelni, hogy valaki máshogy gondolkozik, érez, máshogy érzi jól magát, más az életcélja, az értékrendje stb. Mint neki.


Nemrég láttam egy kérdést, amiben egy srác olyan párt szeretne, aki főállású anya lesz. Neki is egyből nekimentek néhányan, pedig elvileg ő a "maradi" gondolkozású ilyen téren, ha lehet így mondani, itt mégis őt támadták. Tehát nemcsak a maradiság nem képes elfogadni az újat, hanem sokszor akik "modernebb" felfogásúak sem képesek elfogadni, hogy valaki hagyományosabb értékrend szerint él.


Van persze olyan jelenség, hogy ha valaki valami nagyon újba kezd, amit előtte még nem sokan csináltak, vagy ami szokatlan, van jó néhány károgó, akik szerint hülyeség változtatni, miért nem jó régi. Ők inkább a biztonságra törekszenek, aki meg újít, ő inkább kockáztat valami még jobb reményében.

2014. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
De miért kell általánosítani? Látod te is hogy vannak vegák, vannak akik szívesen gyűjtik szelektíven a szemetet, vannak akik Európán kívülre akarnak utazni. Bármi is a felvetés, akár itt a gyakorin is mindig megtalálható mindkét oldal! Inkább azon kéne elgondolkodnod hogy te miért a negatívot látod bele.
2014. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Én meg az ilyen kérdéseket, kijelentéseket nem értem, hogy a magyarok ilyenek meg olyanok. Persze főleg negatív jelzőkkel. A magyarokban az is benne van ám, aki mondja.

Sok helyen jártam már, és nem vettem észre, hogy annyival "jobbak" lennének az emberek bármiben is. És azt sem tapasztalom, hogy itthon "rosszabbak" lennének.

2014. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!