Miért nem tisztelik a dohányosokat?
Ez a Magyar ember, eltolja magától a másikat, ahelyett, hogy segítene rajta! A Magyar nép nem összetartó! Nem is volt az, sohasem!!
Alapvetően engem nem érdekel, ki hogyan rombolja az egészségét, mindaddig, amíg engem nem zavar vele. Csakhogy sajnos zavar!
Az utcán rám fújják a füstöt, tiszta bűz lesz a ruhám, fuldoklom tőle...
Felszállnak a tömegközlekedési eszközre, és az utolsó slukk füstjét már bent engedik ki.
Eldobálják mindenhol a cigarettacsikkeket, undorítóan néz ki a város.
A kukák füstölnek, bűzölögnek.
Az utcán lóbálják a cigarettát, kiégetve ezzel a ruhámat, meg megégetve engem...
És még sorolhatnám.
Szerinted ezek közül mégis mit kellene tisztelni??
Az embereket nem a szokásaik miatt tisztelik, vagy nem tisztelik. Önmaga miatt lehet csupán tiszteletre méltó valaki.
A kérdés rossz.
Én 20 éve dohányzom. Még abban az időben szoktam rá, amikor tv rádió és a média minden formája tolta felém az üzenetet. Amikor a sportközvetítések és más tv műsorok legnagyobb szponzorai a dohánygyárak voltak. Amikor mindenki cigizett az irodákban, az iskolában a tanáriban, a wc-ben, az éttermekben, a szüleim a lakásban és az autóban. Amikor ez még teljesen elfogadott, és általános volt.
Szeretek cigizni. Mivel mindenhonnan füstöt kaptam, az első slukkot se éreztem. Olyan érzés volt, mintha mindig is cigiztem volna.
Úgy gondolom, hogy a mostani 25 év felettiek nagyjából mind ennek a rendszernek, vagyis életformának hatására szoktak rá.
A dohányos szeret dohányozni. Mivel nem tudatmódosító mint a drog vagy az alkohol, önmagán kívül nem tesz kárt másban. Hülyeség azt mondani, hogy az utcán rám fújja én beszívom, és ez milyen káros.
Elhiszem, hogy zavaró, azonban senki nem gondolhatja komolyan, hogy nem a kipufogók és gyárak füstjétől betegszik meg, hanem attól a három slukk cigifüsttől, amivel szabad levegőn az utcán találkozik.
Az eldobott csikkekről annyit, hogy ha a közterületeken lenne szemetes, akkor nyilván oda kerülnének a csikkek. Amíg ez nem megoldott, addig tényleg el lesz dobva, hiszen a zsebünkbe nem tehetjük, sőt a nagy kukákba se, mert kigyulladhat.
Nem gondolom, hogy üldözendő dolog lenne a dohányzás. Büdös ez tény, viszont senki fejéhez nem tartanak fegyvert, hogy szívja. Azonban hátrányosan megkülönböztetni ezért valakit szánalmas. Biztos a nemdohányzóknak is van egy csomó hülye szokásuk, amit a másik embernek tolerálnia kell.
Világszerte száz halálesetből körülbelül egy a passzív dohányzás következménye - derül ki az Egészségügyi Világszervezet genfi kutatócsoportjának tanulmányából, amelyet a Lancet brit orvosi lap közöl.
A dr. Anette Prüss Ustün vezette kutatócsoport 192 ország 2004-ben gyűjtött adatait elemezte.
A passzív dohányzás 379 ezer esetben koszorúérbetegség, 165 ezer embernél alsó légúti fertőzés, 36 900-nál asztma, 21 400 esetben pedig tüdőrák kialakulása miatt bizonyult halálosnak.
Évente világszerte 603 ezer ember halálát okozza a passzív dohányzás, ez egy százaléka a globális halálozásnak. A passzív dohányzásban elhunytak 47 százaléka nő, 28 százaléka gyerek, 26 százaléka pedig férfi volt. A passzívan beszívott dohányfüst világszerte 10,9 millió napnyi betegséget okozott a Föld lakóinak 2004-ben.
Nézzük ezt Magyarországra vetítve. A KSH adatai szerint 2012-ben 129500 halálozás volt, ennek 1%-a: 1295. Azaz egy év alatt 1295 nem dohányzó ember halálát okozták a dohányzók. Ez naponta, átlag, 3,5479 fő. Vagyis, átlag 6 óra és 46 percenként 1 élet múlik el dohányzók miatt. (Ebben, maguk a dohányosok, nincsenek benne.)
Tisztelni a dohányosokat?
Kedves 16 ezt te tényleg elhiszed?
Áruld el nekem, hogy passzív dohányzás áldozatává, hogy válhat az ember? Direkt bemegy a dohányzó helyiségekbe? Mármint bement amíg volt erre lehetősége? Vagy direkt odaállt a dohányos mellé, hogy a másodlagos füstöt szívhassa? Hogy lehet az, hogy nem a dohányos hal meg egy társaságban, hanem a passzív dohányos? A kérdéseket még sorolhatnám.
A véleményem annyi, hogy van mire fogni a dolgot. Mégse mondhatja a doki, hogy a munkahelye felelős, vagy a kipufogó gáza, vagy a légszennyezettség. A dohányfüst a legkevesebb másodlagosként.
Egy ismerősöm esete jutott eszembe, akinek megmondta a doki, hogy ha nem hagyja abba a dohányzást, rövid időn belül belehal, mert annyira rossz állapotban van a tüdeje. Ez az ismerősöm sima földmérő volt, soha egy szál cigit nem szívott el, és másodlagos füstnek se volt kitéve sehol. A munkahelyén mármint a saját cégénél nem volt megengedett a dohányzás, amúgy ideje nagy részét szabad levegőn töltötte.
Mikor elmondta, hogy soha nem cigizett, az orvos nem hitt neki. Gondolom belőle is statisztika lesz.
9:36-os: "Az eldobott csikkekről annyit, hogy ha a közterületeken lenne szemetes, akkor nyilván oda kerülnének a csikkek. Amíg ez nem megoldott, addig tényleg el lesz dobva, hiszen a zsebünkbe nem tehetjük, sőt a nagy kukákba se, mert kigyulladhat."
Tudod, Nyugat-Európában (ahol sok éve élek), az a megszokott, hogy a dohányosok zsebében/táskájában van egy kis zárható doboz, és a csikket abba teszik - ígyse nem gyullad meg semmi töle, sem az utcán nem hevernek a csikkek. Ez sajnos az utóbbi idöben annyit módosult, hogy amióta a kelet-európaiak szabadon idejöhetnek, itt is megjelent a szemét meg a szétdobált csikk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!