Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben az esetben mit lehet...

Ebben az esetben mit lehet tenni? Feljelentés?

Figyelt kérdés

Leírom a teljes sztorit, mert úgy gondolom így a helyes.

Van egy csapat srác(4ember)akikből kettőt ismerek, a többit csak látásból.Ezzel a kettővel volt egy kis nézeteltérésem.Az egyik megbeszélte haverjával meg még pár sráccal hogy azt mondják neki hogy én leb*ziztam meg oltogattam a háta mögött.Mivel mindenkit kioktatott már előre mellettem pedig nem állt senki ezért szerinte "jogosan" nekemtámadott, amiből egy szép kis verekedés lett.Szerencsére nem vagyok olyan béna, önvédelemben elég jó vagyok így én jöttem ki győztesen.A másik sráccal jóval később alakult ki konfliktus egy pénztárca miatt.Ismerősömnek elvette a pénztárcáját, mivel ő egy nagydarab vadállat ismerősöm meg vékony visszahúzódó ezért könnyű volt, és mivel legjobb haverom így megkért hogy próbáljam meg visszaszerezni(alsóbbévesek között én és még 4 másik srác voltak akik nem féltek a felsősöktől, mindenki amolyan biztonsági szolgálatnak nézett minket, ha elvettek valamit a felsősök egyből szaladtak valakihez hogy segítsen már.).Visszavettem a pénztárcát és a srác elment..Azóta is rosszba vagyok a két sráccal.

Ennek volt már 2 éve..


Ma az utcán csodák csodájára a két srác velem szembe jöttek.Felajánlották hogy béküljünk ki, felejtsük el ami volt.(én voltam a hülye, hogy nem tűnt fel a turpisság)Beleegyeztem.Kezetfogtam az egyikkel mikor lerántott és a másik srác gyomronrúgott..Mikor feltápászkodtam akkor még egy srác plekniből lecsapott.Aztán jött még egy(ő nem ütött csak ott volt pótemberként, sőt ő volt aki később segített nekem)Na kialakult egy kisebb verekedés 3v1-be.Hiába jó önvédelem 3 100kilós vadállat ellen nem sok esélyem volt...Az egyiket sikerült oldalbarúgni acélossal (ilyenkor hálát adok a munkavédelmi ruházatnak), de még ígyis földretepertek és ütöttek,rúgtak..A "pótember" állította le őket hogy azért elég lesz már,aztán ő kezdte el ütni őket mikor leszidták.Gyorsan el is szaladtak mikor feltápászkodtam..Persze 3v1-be vagányak voltak de 3v2-be már nyúlcipő..A srác segített összeszedelőzködni, elkísért a buszmegállóba stb...

Most a fél oldalam kék-zöld, a szemem alatt mokesz, betört orr,kicsattant száj,zúzódott balkéz, mindenem sajog.Ami ugyebár 8napon túl gyógyuló.ráadásul 17évesen már azthiszem büntethető is.

Feljelenteni érdemes őket?Semmiképp nem szeretném így hagyni a dolgot, de egyenként nem tudnám őket megkeresni(bár hiszem hogyfogunk még találkozni).Vagy van valami más megoldás?

(A poén az egészben, hogy milyen sok kedves ember létezik a világon..Olyan irgalmas szamaritánusok, hogy vannak vagy 100-an, de b*sznak odajönni segíteni, hogy csapná agyon őket a 220..Neeem könnyebb végignézni hogy vernek valakit agyon...Magyarország így szeretlek sok büdös gyáva paraszttal tele..-TISZTELET A KIVÉTELNEK!-Mert tudom hogy vannak olyanok akik odajöttek volna segíteni..Csak sajnos kevesen..Bezzeg a barnáknál ilyenkor már jönne az egész family..)


Elnézést a végén a kalandozásért, és a hosszú sztoriért.Előre is köszönöm aki elolvassa, és értelmes választ ír..(Kommenthuszárok, és egyéb trollfajzatok kíméljenek)



2014. jan. 6. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy fel tudd jelenteni őket, el kell menned kórházba látleletet vetetni... azzal együtt irány a rendőrség.. persze hogy feljelentheted őket.. miért ne tehetnéd? de számolj azzal, hogy ezért nem fogják lecsukni őket, max ejnye bejnye, vagy felfüggesztett... (persze tanú se árt ha van) elhúzódik ki tudja meddig a tárgyalás... és a végén még majd megint megkeresnek... de ki tudja... dönts ahogy jónak látod... (mondjuk én sem hagynám annyiban)
2014. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Keressenek nyugodtan :D.

Amint felépülök, 1 vs 1-ben nem olyan veszélyesek csak bandában nagy a szájuk, ha többen jönnek nekem is van pár haver akik jönnek,csak 1 szavamba kerül.Meg maúgyis mindig 2-3-an megyünk csak a héten egyik haver beteg a másik pedig korábbi busszal ment el.

2014. jan. 6. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el feljelentést tenni, de látleleted legyen. Aztán majd nézheted, ahogy sírnak a bíróságon meg a bocsánatodért esedeznek. ha nyolc napon túl gyógyulsz, akkor az súlyosbító körülmény lehet és a csoportosan elkövetett garázdaság mindjárt csoportosan elkövetett súlyos testi sértéssé minősül és ha esetleg tanúskodik ellenük az, aki téged felsegített, akkor akár elő kitervelt aljas indok is szóba jöhet, ami szinte egyenes út a börtönbe. Ott aztán rendbe teszik a púzójukat.
2014. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!