Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell utálni azt akinek...

Miért kell utálni azt akinek a szülei megadnak neki sok mindent?

Figyelt kérdés

És nem villog a pénzzel? Van kocsija és kész, van jó telefonja, és kész, mennek nyaralni és kész.

De sokan miért utálják az ilyen gyerekeket?

Mindenki mondja, hogy "apuci a feneke alá tett mindent!" de ha nem tolja más orra alá a kocsiját, telefonját, pénztárcáját, akkor is utálják sokan.

Miért?



2014. jan. 6. 18:02
 1/6 remajonéz válasza:
60%
Nem tanulja meg értékelni a dolgokat,mert tényleg mindent a segge alá raknak! Nem dolgozott meg semmiért, a legtöbb gyerek, annak ellenére,hogy megkap mindent bunkó,paraszt módon viselkedik a szüleivel. Nem tanulja meg,hogy ezt nem teheti meg,mert utána is mindent megkap,nincs fegyelmezve. Miért van az,hogy a szegényebb családokból az emberek jobban értékelik a dolgokat és életszerűen állnak a világhoz, szerinted?
2014. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 remajonéz válasza:
100%
ettől eltekintve ezért nem kell utáni,csak mindenkinek megvan róluk a véleménye. persze féltékenység is lehet a háttérben
2014. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom, konkrétan nem érdekel. De neki nem feltétlenül jó, ha mindent a segge alá tolnak.
2014. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Én konkrétan nem találkoztam még olyan "burzsuj" gyerekkel, aki ne villogott volna a pénzével tudatosan vagy tudattalanul.


Az első gondolom nem kell magyarázni, a tudattalanról viszont: nekem is vannak olyan közeli ismerőseim, akiknek a szülők mindent a feneke alá raknak. És konkrétan ne vágnak el ugyan velük, viszont annyira beleszoktak már ebbe a jólétbe, hogy akaratlanul is lenézik a többséget, mert számukra ez a természetes és úgy gondolkodnak, hogy szánalomraméltó, ahogy mások élnek. Még csak nem is rosszindulatból teszik, de náluk a normális élet alapja, hogy mindent megadnak a szülők, ezért ők is ehhez a mércéhez viszonyítják a többi embert, és még véletlenül sem képesek belátni, hogy ők a szerencsések, nem mások a "szerencsétlenek" az átlaghoz képest.


Ez pedig igenis irritáló.

2014. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emberek ilyenek. Én nem szoktam felvágni a dolgaimmal és nem is a szüleim rakták mind a fenekem alá (kezdetben fizették a tanulmányaimat, talán ezt tették oda, de ennyi is), mégis megszólnak, hogy jaj, mert neked ilyen meg olyan telefonod, meg kocsid van, itt meg ott voltál nyaralni. Basszus, az csak egy telefon és az csak egy kocsi!!! Nagyon nem ez fogja meghatározni, hogy ki milyen ember. Nem is ismernek, de véleményt formálnak néhány tárgy alapján rólam. De lehet ez azért van, mert zárkózott vagyok és nem nagyon keresem a baráti körömön (ami vegyes) kívül más emberek társaságát. Nem tudom megérteni, hogy miért van manapság ekkora nagy jelentősége a tárgyaknak, vagy a külsőségeknek. Pl. engem abszolút nem érdekel, hogy ki hogyan öltözködik, nem is nézem, de mások ennek ellenére párszor már megszóltak, mert "tróger" voltam. Mintha nem lenne mindegy...
2014. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki normálisan tud viselkedni, azzal nincs semmi probléma szerintem, mert az már puszta irigység ha valaki emiatt utál valakit. Mert ha az ő családja megtehetné, akkor az ő segge alá is oda tolnának mindent.

Az már más ha az illető flegma, bunkó és felvágós, és általában ez a gyakoribb, ezért vannak előítélettel a normálisakkal szemben is.

Mi szegények vagyunk, nem mondom, hogy nem örülnék, ha kapnék 1-2 dolgot, de amikor tavaly nyáron nyári munkán megkaptam életem első fizetését, és abból vettem meg magamnak, amit már régebb óta szerettem volna, az nagyon jó érzés volt, mármint maga a tény, hogy én kerestem meg rá a pénzt :)

2014. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!