Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos az irigység és rosszindu...

Jogos az irigység és rosszindulat ilyen esetekben?

Figyelt kérdés

Nemrég olvasgattam egy-két abortuszos kérdést és ismételten szembesültem azon kommentelőkkel, akik azzal érvelnek a "bűnösnek", hogy "te megölöd a gyerekedet én meg x éve várok egy babára!" stb.

Jogos szerintetek az ilyesmi? Mert ha úgy fogjuk fel, akkor a gyerek egy lehetőség és az abortáló személy nem él a lehetőséggel (az már más tészta, hogy mi okból). Az esetlegesen meddő illető pedig nem kap ilyen lehetőséget a sorstól. Tudom, ez a hasonlat erősen objektív, de szerintem logikus. Bennem is munkálkodik néha az irigység, de szerintem az általam említett kommentelők sem különbek ilyen tekintetben, mert egyrészt így is nagy traumát él át az abortuszt elszenvedő hölgy, nincs szüksége a beszólogatásokra, másrészt senkit nem okolhatnak a meddőségük miatt.



2013. nov. 25. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd be Családi kapcsolatok-ba. Pont ma volt, hogy egy 24! éves lány azért haragszik a nővérére, mert megvett egy ruhát és kiderült, hogy a nővérének is van olyan. Plusz hetente felbukkan egy "Titeket nem zavarna, ha egyik családtagotok hirtelen meggazdagodna?" típusú kérdés. Ezek után nem lehet csodálkozni, hogy valaki csak ezért ítél el egy abortuszra készülő nőt, mert neki nem lehet gyereke.
2013. nov. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Hali! Sztem nem feltétlenül a meddőségük miatt okolnak másokat, csak naon nem bírják az ilyesmit
2013. nov. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység és a rosszindulat soha, semmilyen körülmények között nem jogos! Amellett, hogy semmi értelme irigykedni, még nem is tesz jót senkinek... Mindegy.

A lényeg, hogy szerintem egyáltalán nincs igazuk ama bizonyos kommentelőknek. Egy gyerek nagy felelősséggel jár. Megfelelő körülmények között kell nevelni olyan szülőknek, akik tudják biztosítani neki azt az érzelmi, anyagi hátteret, ami jár minden kis porontynak. :)

Ám sajnos elég sokan vannak olyan helyzetben, hogy nem tehetik meg. Nem tarthatják meg a gyereket. PL. nincs meg az anyagi háttér, márpedig egy gyereknek ruha kell, étel stb... Nem beszélve az érettségről, arról, hogy valaki még nem elég komoly és még nem áll készen egy gyerek nevelésére. Az ilyen ember részéről borzasztó nagy felelőtlenség lenne megtartani a gyereket.

Másrészt pedig szerintem mindenki foglalkozzon csak a maga dolgával. :) Attól, hogy közli egy irigy, megkeserült ember a másikkal, hogy milyen önző, amiért elveti a gyerekét... Attól még az a nő ugyanúgy elmegy abortuszra, ugyanúgy nem marad meg a gyerek és a bizonyos személynek pedig ugyanúgy nem lesz gyereke. Ezt fel kell dolgozni, nem pedig másokon levezetni.

Persze ez csak az én véleményem. :)

2013. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!