Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen állandó és fokozot...

Miért ilyen állandó és fokozott bennem a féltékenység?

Figyelt kérdés
Fura, veled már volt olyan, hogy egyre több kifogást találtál a féltékenységre, amit probálsz leküzdeni? Pl. régebb egy gyönyörű lányra voltam féltékeny, ami elmúlt, és rájöttem, hogy semmi nincs abban, ahogy ő kinéz, és nem kéne tartanom tőle. Aztán meglátok egy másikat, aki nem olyan szép, de aranyosabb, és már azt idealizálom, stb.
2013. szept. 25. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A féltékenység ugyanolyan, mint a félelem. Beleképzelünk valamit a másikba vagy a helyzetbe ami valószínűleg nem is létezik és ezen parázunk. Pl. ha túl szép a párod azt gondolod nem éri be veled ezért féltékeny vagy. Pedig logikusan végiggondolva miért lenne veled ha nem lennél elég jó neki? Ne arra keress kifogást hogy miért lehess féltékeny, hanem arra találj okot, hogy miért ne legyél. :) Én is nagyon féltékeny voltam, aztán hála Istennek kinőttem, mert rájöttem nincs értelme. Az oktalan féltékenykedés csak eltaszítja a másikat, ha viszont van okod rá, akkor minek féltékenynek lenni olyan emberre aki nem becsül eléggé? :)
2013. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Az egészséges féltékenység (kis mértékű, indokolt, nagyon ritka) az belefér az életbe. Azonban ha tudod magadról, hogy már túlzás amit csinálsz, akkor tenni kell ellene. Igaza van az előttem szólónak, ne a féltékenységre keress magyarázatot, hanem a féltékenységet szüntesd meg. A féltékenység mindig önbizalomhiányból ered, és folytatódik abban, hogy nem ismerjük önmagunkat és a párunkat eléggé. Növeld az önbizalmad, ismerd meg magad jobban és beszélgess többet a pároddal, hogy jobban megismerd az ő látáspontját a világ dolgairól, akár a férfiakról/nőkről és máris képbe kerülsz. Aki pedig képbe van és jó "pozícióban" önmagával és a párjával, az nem lesz féltékeny.
2013. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A mostani baratom,- ha annak tudom nevezni, mert igazabol, csak "bonyolult kapcsolat" fuz hozza, nem azert mert nem becsul elegge, mert becsul, es nagyon rendes, csak nem egy varosban elunk, de nagyon kotodom hozza, ugy erzem o a lelki tarsam, aki hozzamhasonloan eleg maganyos, sokszor tamaszt nyujtunk egymasnak :) Szeretnem, es igyekszem osszeszedni magam onbizalomugyileg. Bar eleg eros az onertekelesem, de nehezen tudom kifejezni magma, gatlasos vagyok valamiert, nagyonis. Es tenyleg sok mindent kepes vagyok bekepzelni, pl. ha latom hogy facebook-on o like-olja egy lanynak a kepet, mert szep kep, akkor rogton valami arany bevonatot kepzelek a lany kore ami kesobb kiomlik, es belatom, hogy ettol talan meg nem szerelmes bele, ha folyton nekem szollnak tole a szerelmi vallomasok, es nagyon oszinte embernek tunik, es szokimondonak, megis ez a kisebbsegi komplexus bennem mindent tonkre tesz.

Igazatok van! Koszonom a valaszokat, nagy ZoldKez!

2013. szept. 26. 20:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Sok nem csak annak tunik, tipikus oszinte ember, amolyan masodik Jozsef Atillat latok benne :)) ES volt mar olyan, hogy elmondta a problemait nekem, amit en, nehez pillanatomban nem hittem el neki, mert azt hittem csak kifogasokat keres ram.Es ez talan rosszul eshetett neki, hogy en abban hittem, hogy amit o a rosszulleterol, es lelki allapotarol ecsetel nekem, azt csak kitalalja. Sokszor erzem a szerelmet, maskor mert azt hiszem, csak azert van velem, mert nem talal jobbat.
2013. szept. 26. 20:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Sot*
2013. szept. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!