Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha már szánalmasul...

Mit tegyek, ha már szánalmasul kétségbeesetten keresek magamnak egy barátot?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve lakom itt ebben a kis városban, de egy korombelit sem ismerek. Illetve ismerek, de egyszerűen nem keresik a társaságom. Az osztálytársaimat is alig ismerem, kerülnek, nem szívlelnek engem, mondván, hogy vidéki cafka vagyok. Megismertem egy srácot pár hónapja, egy-két dolgot elmondtam magamról neki, ő is magáról de mégsem vagyunk barátok. Nekem meg már annyira szükségem lenne valakire, aki mellettem van, főleg most, hogy a családban is áll a bál állandóan. Egyszerűen nincs, akinek elmondhatnám, nincs akihez elmehetnék mikor nem bírom otthon. És már annyira szánalmasan próbálom néhány ismerősömet rávenni, hogy menjünk el néha együtt valamerre, de soha senki nem akar, nem ér rá...

Vajon ez teljes mértékben az én hibám? Szerintem normális vagyok, bár a normális relatív... Soha nem lesz senki, akit majd a barátomnak nevezhetek?

Eléggé megrémiszt ez a dolog.

16L


2013. szept. 20. 23:10
 1/7 Mirk ***** válasza:
Ha szerencséd van kapsz majd egy privát üzenetet itt valakitől, aki barátkozna veled.
2013. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De én nem privát üzenetet szeretnék amiben jelentkeznek barát szerepre. Nekem valamiféle tanács kell vagy nem is tudom. Fogalmam sincs, hogy ilyenkor mit kell kérni, vagy mi lenne a legjobb.

Hátha valaki már volt a helyzetemben és tudja, milyen és tudna segíteni...

2013. szept. 20. 23:27
 3/7 Mirk ***** válasza:

Miért nem beszélgetsz többet az emberekkel? Minél több embert ismersz meg közelebbről, annál nagyobb esélyed van rá, hogy találsz valakit aki rokonszenvez veled.


Az egyetlen tanács amit kaphatsz, hogy ismerkedj, másként nem lehet barátot szerezni.

2013. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerinted nem is próbáltam?

Csak hogy én nem akarom kelletni magam, nem akarok kínaiban vett tömegruhába öltözni, amilyenben 20-an jönnek velem szemben, nem akarok popot hallgatni, nem akarok bulikba járni és nem akarok minden fiúval lefeküdni.

Köreimben sajnos ilyenek a korombeliek, és engem nem tudnak ezért elfogadni. Szeretnék önmagam maradni a magam kis hibáival és azt akarom, hogy így fogadjanak el. Nem akarok valaki mást játszani a suliban, hogy kedveljenek, mert akkor nem is engem kedvelnének.

Ez most úgy hangzik, mintha én lennék a szent, ők meg a bűnösök, ez sem igaz. Nekem is vannak hibáim, tettem rosszat, közülük néhányat ők is tudnak. És sajnos ezt sem fogadják el. Nem mondom, hogy én nem tartanék néhány lépést mástól, aki olyan mint én, de szerintem egy esély jár mindenkinek.

2013. szept. 20. 23:44
 5/7 Mirk ***** válasza:
Öreg hiba, hogy azt hiszed változtatnod kell magadon ahhoz, hogy barátaid legyenek. Az, hogy hogy öltözködsz, milyen zenét szeretsz, vagy mi érdekel nem számít. Nem ettől fog szeretni valaki. Ezek a dolgok felkelthetik mások érdeklődését irántad, mert az embereknek tetszik, ha más is olyan mint ők, de ami igazán számít az az, hogy milyen ember vagy, milyenek a belső tulajdonságaid. Ha jó vagy az emberekkel, akkor a szintén jó emberek szeretni fognak, aki meg nem azzal nem kell foglalkozni.
2013. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kínais ruha?Micsoda? Nálatok az a "menő",ha valaki kínais ruhába jár?Nálunk elvileg a New Yorker meeg a Zara a menő,pedig én csak győri vagyok,nem nagy cucc.

Én viszont azt mondom,hogy nem akarok közéjük tartozni,így nem veszek márkás ruhákat és nem keresek görcsösen több barátot.Az embernek érettnek kell lennie ahhoz,hogy megfelelő barátra találhasson.Jön a barát,ha jönnie kell:)

2013. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is a NewYorkerbe járok meg hasonló helyekre, csak igyekszem az egyedi darabokat kifogni, furán állítom mindig össze, de jól. De tényleg nem ezen van a lényeg.

Jöhetne már...:)

2013. szept. 21. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!