Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki öntene egy kis lelket...

Valaki öntene egy kis lelket belém? Teljesen el vagyok bizonytalanodva.

Figyelt kérdés

Csütörtökön szóbelizek, idáig úgy voltam vele hogy meglesz ez is, de ma összeomlott minden önbizalmam. Olvasgattam itt az oldalon hogy az a lényeg hogy nagy szókincsünk legyen és hogy magabiztosak legyünk. Én viszont elég visszahúzódó vagyok, amit növelt hogy a nyelvtanárom se hisz benne hogy én le tudnék nyelvvizsgázni. :S

Az írásbelim úgy érzem hogy sikerült de a szóbelitől nagyon félek. Sok a tétel és félek hogy valahol elbukok, vagy lefagyok és egy szót se fogok tudni kinyögni :S :S :S

Mit csináljak? :(


2013. aug. 26. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is, egyik régi osztálytársnőm is úgy jött ki szóbeliről, hogy "kész, meghúztak, béna voltam, gyökér voltam, rengeteget hibáztam". Mindkettőnknek meglett.


Akkoriban még én is messze álltam a magabiztos vizsgázótól, és ahogy vétettem egy hibát, annyira berezeltem, hogy sorra rosszul mondtam dolgokat. Szerintem a lényeg, hogy mondd folyamatosan, és vedd természetesnek, hogy beszélgettek. Nálunk először volt egy általánosabb kötetlen beszélgetés, amikor megkérdezték ki vagyok, mit tanulok, hova megyek egyetemre(érettségi előtt voltam). Előtte bemagoltam egy-két szót, ami a jövőbeni tanulmányaimhoz kötődik. Nagyot néztek, mikor a közigazgatásról, meg a helyi önkormányzatról beszéltem, hiszen ezek nem részei annak a szókincsnek, amit a gimi ad. Gondolom, ezekért nagy pluszpont járt.


Ne aggódj. Lesz ahogy lesz, az idegrendszeredre nagyobb szükséged lesz, mint arra a papírra, hidd el. Szedj MagneB6-ot.

2013. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért szokták mondani, hogy szókincs kell a nyelvvizsgához, mert akinek elég nagy a szókészlete, annak nem kell tételt tanulnia, de akinek még nincs meg, annak ott a tétel, hogy megadja. Még annyi, hogy a tételeket nem kell bemagolni, hanem a lényeget meg kell jegyezni, aztán a saját kedved szerint előadni, minél könnyedebben, természetesebben és ne akarj egy szuszra elmondani mindent, mert úgyis beszélgettetni fognak a táraddal és szépen felváltva apránként adjátok elő a tudásotok, akkor elég is lesz + lehet, hogy le is fognak állítani, hogy elég lesz. Ja és ha hibáztál valamit, akkor haladj tovább, ne állj meg, mert csak rosszabb lesz.

Próbálj kicsit relaxálni, pihenni vizsga előtt és simán meglesz. (engem pl. úgy ébresztette fel haverom, mert elaludtam szóbeli előtt, amikor várakoztunk, annyira nem izgultam :P :D )

Sok sikert, vagy szerencsét! :)

2013. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez milyen vizsga? Pótvizsga?


Tudod mit csinálj? Minden tételt írj le viszonylag röviden, annyira röviden, hogy biztosan meg tudd tanulni. A legjobb lenne, ha a saját szavaiddal írnád le. Ha kevés szót ismersz, nem baj, de azok a saját szavaid és megfogalmazásod legyen. Ha nagyon kell vmi új szó, akkor azt tanuld meg.


Ha ez megvan, akkor ezt a rövid verziót tanulgasd. Akkor már nem tudsz majd megbukni, mert mindegyikről tudsz majd beszélni.


Személyes vélemény: a nyelvtanárod sem hisz benne, hogy le tudsz vizsgázni? És ezt el is mondja neked? Hát, igazán nem túl kedves. :/


Ja amúgy nekem az sikeres még szótanulásnál, hogy mondatokat mondok a szóval. Nem baj, ha az egész mondat magyar, csak az az egy szó angol. A lényeg, hogy jobban megmarad, mint a magoláskor.

2013. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!