Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képes valaki arra, hogy...

Hogy képes valaki arra, hogy embert öljön?

Figyelt kérdés

Tudom vannak olyanok akik önvédelemből ölnek meg valakit, meg többféle variáció, de én most nem ezekre az esetekre gondolok.

Hanem azokra akik gonoszságból, előre kitervelten ölnek vagy a bérgyilkosok. Hogy tehet meg egy ilyet az ember?

Pl. Itt van a szegény kis Daniel Pelka vagy Szita Bence (nem feltétlenül gyermekgyilkosságra gondolok, csak példának ez jutott eszembe). Szóval, hogy képes erre egy ember? Ezt nem tudom felfogni.


2013. aug. 8. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy bérgyilkosnak ez a hivatása, rengeteg pénzt keres azzal hogy kockáztat, talán ezért is éri meg, akit ilyen módon ölnek meg ott üzleti okok játszanak főszerepet, ezeket mi úgysem érthetjük meg mivel nem vagyunk ennyi pénz közelében.

Most van ez a lottónyeremény, ha az alvilág utazik rá gondolod nem nyomozzák ki a nyertes hollétét? Dehogy nem, ha nem működik velük együtt meg is ölik

A pénz, hatalom, befolyásosság, mind ilyen cselekedetekre képes, lehet a civil hétköznapi embernek ez megbotránkoztató, de akik érdekek miatt ölnek/öletnek családos embert pl, bankárt, ügyvédet, könyvelőt, azokat nem igazán érdekli a magánélet


Szita Bence is csak egy családi vita miatt halt meg, nem Ő tehetett róla

21/F

2013. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

De ez nekem akkor is sok. Én gondolom, hogy a pénz nagyon befolyásoló dolog és az üzletek meg sokak akik nyomorban vannak vagy túl sok adósságban stb és gyorsan "viszonylag egyszerűen" ilyen módon lehet sokat keresni, de erre én nem lennék képes. Pedig nem úszok pénzben. Ha belegondolok, hogy éheznék, egy jobb jövőt akarok magamnak esetleg a családomnak akkor sem lennék erre képes. Inkább meghalok éhen, nem kellene nekem ahhoz ismerni a másikat, úgy sem tudnám megtenni.


Valóban, egy családi ügy miatt halt meg Szita Bence de akkor, hogy lehet valakiben olyan mértékű bosszúvágy, hogy a saját fiát képes legyen megölni/megöletni a saját önzőségéből. De amúgy ha valakit igazán szeretünk akkor félretesszük a saját önzőségünket és a másikat tartjuk szem előtt. Ne nekem hanem neki legyen a legjobb, ha még nekem fáj is. Másrészt ha más annyira bánt valami akkor máshogyan is el lehet intézni, hogy a másiknak rosszat tegyünk nem csak a gyermek megölésén keresztül. De akár, hogy is van semmi értelme a bosszúnak.


17/l

2013. aug. 8. 17:59
 3/5 sándorjános ***** válasza:
100%

Hogy gyereket, kettő, három évest öljön, esetleg megerőszakoljon is, ahoz talány számomra, hogy képesek.

Még szerencse, hogy a börtön sem menti meg az ilyen szemétládákat. Amikor egy ilyet kiherélnek, eltörik a gerincét, megvakítják valahogy úgy érzem, hogy megérdemelte. Aki ezt teszi olyanokkal a börtönben, aki ilyen bűnt követ el, az minusz évet kéne, hogy kapjon, nem életfogytiglant meg zárkát.

2013. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Vannak a pszihopaták, akik egyszerűen nem éreznek, nincsenek érzéseik senki iránt. Az ilyen emberek nagyon manipulatívak ha érzelmet színlelnek csak azért teszik, hogy irányítsanak,befolyásoljanak. Belőlük lehetnek a pszihopata sorozatgyilkosok. Akik szívfájdalom nélkül megölnek bárkit.

Például

Onorprienko:„ Raboltam és gyilkoltam, de én egy robot vagyok, nem érzek semmit. Olyan sokszor voltam már a halál torkában, hogy most már egyenesen érdekel, hogy mi vár rám a túlvilágon!”

Ted Bundy:

„Nem érzek bűntudatot semmiért sem. Sajnálom azokat, akik ezt érzik.”

Lucas Henry Lee:

„Nem éreztem semmit gyilkolás közben. Olyan volt, mintha ittam volna egy pohár vizet.”

Ezekből az idézetekből is lehet látni, hogy nekik nincs olyan fogalom, hogy érzelem, ezt mi el se tudjuk képzelni, hogy milyen lehet.

2013. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Már kezdem érteni...egy kicsit utána is olvastam.
2013. aug. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!