Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok túl "régies"?

Csak én vagyok túl "régies"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Néha úgy vagyok vele,soha nem találok magamnak megfelelő emberkét.Nem ismerkedni akarok,de félek,bennem van a hiba.

Legtöbbször meglátok egy mai,divatos fiút az utcán,a hányinger keringet. Legszívesebben úgy megcsapkodnám az ilyen rossz b*zikat,akik „beszartam gatyát”,kivágott mellkasú pólót hordanak,beképzelt pofájuk van,jöjjenek már rá,eltévedtek a ruhaboltban meg úgy amblokk az életben. Ezzel nem is lenne baj,de ma már csak ilyen fiúkat látni. :-( Egy lány meg attől értékes,ha van hatalmas melle,amihez push up melltartót vesz fel,egy köldökid kivágott pólóval,miniszoknyával v. p*csagatyával,8 méter magassarkúval. Legyen a lány vaságyastól 40 kg. Nem baj,ha nem művelt,hülye liba is lehet,az a lényeg,legyen könnyen kapható.

Létezik még rendes fiú,aki normálisan néz ki(és itt nem szépségre gondolok),intelligens,és zavarja,ha egy lány villával eszi a levest,és azt hiszi a Dunára,hogy egy tenger??? Van,aki nem csak azt nézi,hogy milyen „jók” a mellei egy lánynak,hanem meglátja benne az értékeket(jó humorú,intelligens,lehet vele beszélgetni) is????

Nem ismerkedés céljából írom,de ha ez így van,akkor lassan beletörődök,hogy egyedül fogok megöregedni.

Amúgy nem érdekelnek a fiúk,vagyis de,csak nem szerelem terén,még egyenlőre.

14/L


2013. aug. 8. 11:48
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

5. végem van. :O Nem hiszem el,hogy te a korosztályomba tartozol,hihetetlen. :) De ezt pozitívan értem. :)

Örülök,hogy végre valaki megért :)

2013. aug. 12. 17:36
 22/30 anonim ***** válasza:

"Tolerálni az olyan dolgokat illik, amiről az egyén nem tehet, hogy így alakult, megváltoztatni nem tudja. Ebbe beletartozik az ízlés is."


Ez elég buta gondolkodásmód. Nem másnak ártasz vele, hanem magadnak. Ízléses ember képes elfogadni mások alternatív ízlését, mivel ezt hívják ízlésnek. Aki mindent egy sablon alá akar húzni, az nem stílusos, jól nevelt ember, hanem unalmas és félős.


"Akik úgy öltözködnek, mint ahogy a kérdező deklarálta, azoknak ez nem a velük született hajlama, hanem a társadalmi nevelés hatása, szóval ezt nem kell tolerálni"


Szerintem bizonyos szinten kell. Nincs olyan, hogy egy általános és egységes neveltetés. Vannak különböző kultúrájú, vallású emberek, őket meg kell tanulni tolerálni, különben rengeteg embert zársz ki a látókörödből - vagyis szűklátókörű leszel.


"Ráadásul olyan értékrendet közvetítenek mások felé, hogy az intelligencia az szégyen, az alkohol, drog, meg az ilyenek a menők. Tehát a kérdező egyáltalán nem túl intoleráns, nem mondtál igazat."


Nem állítottam, hogy ez nem rossz, vagy hogy nem kell fellépni ellene. Azt viszont érdemes elfogadni, hogy senki sem tökéletes, és attól, hogy neked nem tetszik az életmódja, még nem sorolhatod ki az emberiségből. Arról nem is beszélve, hogy ilyen elvárásokkal, feltételekkel szinte senki nem felelne meg, magadon kívül persze. Szóval mindenképp meg kell határozni egy tolerancia küszöböt, amit elviselsz.


"Jogosan várja el, hogy ne torzuljon el a felnövekvő generáció értékrendje, gondolatvilága olyanná, amely objektíven tekintve is helytelen, destruktív hatású. "

Jogosan várná el, de befolyásolni nem tudja, így nem maradt más, mint alkalmazkodni. Itt kezdődik az életképesség. Hogy nem a világot szidod, hanem felismered a lehetőségeid. De ez nem is a kérdezőnek szól leginkább, hanem neked.


"Na és mégis miért szorul szerinted egyre több ember keze ökölbe, amikor szóba jönnek a homokosok? Eddig nem véletlenül nem gyűlölték őket annyira. Ma sem érdekelné a kutyát sem, hogy valami homoszexuális, ha nem akarnák ezt fennhangon hirdetni, ami viszont visszataszító. Aki a homofób embereket utálja, az szintén intoleráns, mert nem fogadja el a másik véleményét. "


Most erre mondjuk azt, hogy nem vagy homofób?


"Egyáltalán nincs abban semmi egészségtelen, hogy a helytelen értékrenddel, gondolatvilággal bíró, másokra káros hatású embereket utálja. Megvédi önmagát. Ostoba az, aki ilyen emberekkel inkább még barátkozna... "


Vannak szintek. A gyűlölet és szégyen a személyiség számára destruktív hatású, a legtöbb ember esetében jobban, mint az alkohol, vagy például a marihuána.


"Lol. Te a fenéről beszélsz? Ha tapasztaltabb lesz, akkor megy el az élettől még jobban a kedve. Amikor a napjai a folyamatos stresszben fognak eltelni, a munkahelyén amikor jópofiznia kell az emberekkel, akiket legszívesebben felakasztana, amikor még jobban megemelik valaminek az árát, a közüzemi szolgáltatások díját, amikor legszívesebben elmenne valahova, hogy jól érezze magát, de vagy nincs rá ideje a munkahelye miatt, vagy amikor végre jön a hétvége, akkor meg olyan kimerült a stressz és a munka miatt, hogy nincs ereje sehova menni. Vagy hogy egyáltalán meddig lesz munkahelye. És majd amikor megy haza, és azon gondolkodik, hogy ez nem élet... "


Barátságos a jövőképed... Én képzeld el, élvezem a munkám, és bátorítok mást is. A stressz pedig az egyik legtermészetesebb dolog, ami nélkül képtelenek lennénk megbirkózni sok hétköznapi élethelyzettel is.


"Jah, igen, rengeteg ember van a világon, akivel jól kijöhetsz. Csakhogy az emberek többsége nem azért fogja keresni a társaságodat, mert milyen jó arc vagy. Hanem önérdekből. Nagyon kevés igaz barátod lesz, akik nem ezért. Elég hacsak arra gondolsz, hogy az iskolában odajön hozzád valaki mosolyogva, hogy Te olyan kedves vagy, nem adnád oda a házi feladatodat, hogy lemásoljam? "


Nem mindenki marad élete végéig az óvodában. Nagyon kevés igaz barátod lesz - ez miért baj? Hogy ez embereknek érdekeik vannak, az miért baj? Érdekek nélkül nem léteznénk.


"Igen, de jól tudja, hogy az lesz k..va, aki azt választotta (vagy akit elrabolnak, és erre kényszerítenek vagy nem engedték tanulni gyerekkorában). Ha valaki eldobja magától a lehetőséget, hogy tanuljon, az megérdemli, hogy így végezze. Mégpedig a lotyók többsége nem azért lett az, mert a szülei nem engedték tanulni... "


Bocs, hány "lotyó" is ismersz te személyesen? Képzeld el, hogy pontosan azokból lesz prostituált általában, akik egészségtelen "családi" környezetben "nőttek fel". És akik nem tanulhattak. Általában nagyon fiatalon lesz az emberből prostituált, 16-20 évesen. A prostitúció ellen tenni kell, nem pedig azt mondani: á, úgyis ők tehetnek róla, megérdemlik, stb. Ennyi szociális empátiával szerintem ne csodálkozz nagyon el rajta, hogy az emberek nem szívesen barátkoznak veled őszintén.


"Szóval fel a fejjel, kedves kérdező! :) A pár évvel idősebb korosztály között keresgélj. :)"


Ez a világ legrosszabb tanácsa. Egyrészt, mivel a kérdező írta is, hogy még nem érdeklik a fiúk. Másrészről pedig, szokták mondani, hogy a lányok "korábban érnek". Hát, ez kb. annyit jelent, hogy a hormonális változások hamarabb és gyorsabban következnek be náluk, ennél fogva hamarabb megváltozik a társadalmi beállítottságuk a szexualitás előtérbe kerülése miatt. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy gyorsabban lennének tapasztaltak, bölcsek, érettek és a személyiségük sem fejlődik gyorsabban. Egy 12-16 éves lány pontosan annyira kislány, mint egy 12-16 éves fiú kisfiú. Pont ugyanolyan buta, naiv, önző és tapasztalatlan. Csak a társadalmi beállítottsága változik meg a szexualitás hatására.


20/F

2013. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

20,nyilván,te ebből nem sok mindent érzékelsz,hisz az ország egyik legnehezebb egyetemén tanulsz,ami tele van hasonlóan intelligens emberekkel. :) Így nekem is könnyű lenne véleményt alkotni..Meg te a 20 évesekkel van,és nem napi szinten ezeket a díszb*zikat kell elviselned...

Egy idő után( kb. 1 év,ami alatt énis beleuntam,hisz az elején engem se zavart) te se lennél ennyire toleráns,hidd el!

2013. aug. 12. 18:36
 24/30 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ilyen kellemesen csalódtál bennem, kedves kérdező. :)


'Ez elég buta gondolkodásmód. Nem másnak ártasz vele, hanem magadnak. Ízléses ember képes elfogadni mások alternatív ízlését, mivel ezt hívják ízlésnek.'

Hogyan kezeljelek vitapartnerként, ha még a hozzászólásomat sem értelmezed? Ha így tettél volna, akkor ezt nem írtad volna le... Mondtam én egy szóval, hogy nem fogadom el egy olyan ember ízlését, aki a közösségre nincs rossz hatással? Nem.

Több haverom van, akinek elég egyedi ízlése van, de mint ahogy írtam, ha neki erre van hajlama, akkor tegye nyugodtan, én tolerálom, rám nincsen negatív hatással.


'Aki mindent egy sablon alá akar húzni, az nem stílusos, jól nevelt ember, hanem unalmas és félős.'

Sokszínű a baráti társaságom, egyáltalán nem vagyok félős. Mint ahogy ezt is leírtam az előző hozzászólásomban, ostoba nem vagyok, hogy olyanokkal barátkozzak, akik destruktív hatással vannak rám.


'Vannak különböző kultúrájú, vallású emberek, őket meg kell tanulni tolerálni, különben rengeteg embert zársz ki a látókörödből - vagyis szűklátókörű leszel.'

Most már azért elég unalmas önmagam ismételgetése... Nem fordulok el más kultúrájú emberektől, mert mint ahogy már ezerszer elmondtam, ha nincsenek rám és a közösségre rossz hatással, akkor tolerálom őket. Vannak ázsiai ismerőseim, akikkel nagyon jó kapcsolatot ápolok...


'Azt viszont érdemes elfogadni, hogy senki sem tökéletes, és attól, hogy neked nem tetszik az életmódja, még nem sorolhatod ki az emberiségből. Arról nem is beszélve, hogy ilyen elvárásokkal, feltételekkel szinte senki nem felelne meg, magadon kívül persze.'

Egy szóval sem állítottam, hogy a kérdés alanyai lealacsonyodnak az emberi szint alá. Úgy beszélsz, mintha valami teljesíthetetlen dolog lenne, hogy valaki ne legyen mérhetetlenül ostoba, beképzelt és lenéző? Akinek egy kis esze is van, az nem öltözik úgy, mint egy selyemfiú és úgysem mint egy szajha. Te hol élsz, hogy ezek szerinted teljesíthetetlen feltételek? Neked akkor milyen barátaid vannak?


'Jogosan várná el, de befolyásolni nem tudja, így nem maradt más, mint alkalmazkodni.'

Pff, mégis mi a fenéért fogadjak el az értékrendem szerint immorális dolgot, ha van lehetőségem választani a normális emberek és ezek között? Az életképességnek valóban köze van az alkalmazkodáshoz, de most nagyon mellétrafáltál, hogy ennél hoztad fel, mivel választhatok a jó és rossz emberek között, nincs rám kényszerítve az egyik... Mivel befolyásolni nem tudom a társadalmi nevelést, ezért marad az, hogy mérgelődök, hogy tönkreteszik a gyerekek értékrendjét, és maradok a normális barátaimnál. Már ne haragudj, de ha Te képes lennél ezt elfogadni, hogy ennyire eltorzítják őket...


'Most erre mondjuk azt, hogy nem vagy homofób?'

Engem nem érdekelnek az ilyen szánalmas jelzők, mint a homofób, rasszista, antiszemita, meg ilyenek. Céllal vannak gerjesztve ezek a témák.


'Én képzeld el, élvezem a munkám, és bátorítok mást is. A stressz pedig az egyik legtermészetesebb dolog, ami nélkül képtelenek lennénk megbirkózni sok hétköznapi élethelyzettel is.'

Lehet, hogy Te élvezed a munkád, de az emberek nagy része nem. Keveseknek adatik meg. A manapság emberekre zúduló stressz mennyisége egyáltalán nem a legtermészetesebb kategóriába esik. Van akinek tönkreteszi a teljes életét, lelki és fizikai betegségeket is okozva. Van aki öngyilkosságot is bevállal miatta, stb. Nem nevezném ezt a legtermészetesebb dolognak.


'Nem mindenki marad élete végéig az óvodában. Nagyon kevés igaz barátod lesz - ez miért baj?'

Nem az a baj, hanem az, hogy olyan illúziókkal hitegeted, hogy a világ király hely a zsír emberek miatt, akik olyan jó arcok.


'Hogy ez embereknek érdekeik vannak, az miért baj? Érdekek nélkül nem léteznénk.'

Hogy miért baj? Te ezt komolyan kérdezed? Áhh, biztos csak túllihegem, és nem is baj, ha minél jobban lenyomják az életszínvonalunkat az önző érdekek miatt. Meg biztos nem baj, ha mondjuk nem kapod meg azt az állást, mert valakit érdekből beprotezsálnak, stb.


'Bocs, hány "lotyó" is ismersz te személyesen? Képzeld el, hogy pontosan azokból lesz prostituált általában, akik egészségtelen "családi" környezetben "nőttek fel".'

Többet is ismerek. A szüleik iskolába járatták, de nem érdekelte őket a tanulás... Aztán nem esett nekik a legjobban, mikor kidobták őket otthonról. Az meg a másik, hogy rengeteg ilyen lotyó van, akiket mi is ismerünk mindannyian. Modellek, színészek, énekesek, stb. Akik szintén k..válkodtak, pedig egyáltalán nem valami kilátástalan környezetben éltek.


'Ennyi szociális empátiával szerintem ne csodálkozz nagyon el rajta, hogy az emberek nem szívesen barátkoznak veled őszintén.'

Velem őszintén barátkoznak, mivel megválogatom, hogy kit engedek magamhoz közel. Rendelkezem szociális empátiával olyanok iránt, akik rászolgálnak. Egy prostituáltat sem ítélek el, ha nem tudom, hogy miért lett az.


'Hát, ez kb. annyit jelent, hogy a hormonális változások hamarabb és gyorsabban következnek be náluk, ennél fogva hamarabb megváltozik a társadalmi beállítottságuk a szexualitás előtérbe kerülése miatt.'

Haha. :) Nevetséges. Amíg nincsen tapasztalatod valamilyen téren, akkor ne hordd le, amit tanácsolok. Rengeteg példát tudnék sorolni az életem során megismert fiatalabb lányok alapján, ami ezt megcáfolná. Mindig döbbenten néztem, hogy ez a fiatal lány értelmesebb egy átlagos fiú ismerősömnél. És sajnos a másik nem viszont csúnyán leszerepelt, mert ők meg annyira ostobák voltak, hogy én szégyelltem magam. A fiatalabb lányok kulturáltak voltak, tudtak jó gondolatokat is megfogalmazni, egyáltalán nem ilyen kis buta, naiv kislány módjára viselkedtek, fel tudták mérni a helyzeteket kellő érettséggel.

2013. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"20,nyilván,te ebből nem sok mindent érzékelsz,hisz az ország egyik legnehezebb egyetemén tanulsz,ami tele van hasonlóan intelligens emberekkel. :) Így nekem is könnyű lenne véleményt alkotni..Meg te a 20 évesekkel van,és nem napi szinten ezeket a díszb*zikat kell elviselned...

Egy idő után( kb. 1 év,ami alatt énis beleuntam,hisz az elején engem se zavart) te se lennél ennyire toleráns,hidd el!"


Szerintem az legyen a legkisebb bajod, hogy nem elég jó pasik vesznek körül.


Nem sokkal egyszerűbb az én életem sem, hiszen a nehéz egyetem mellett még nem keveset dolgozom is. Így nincs időm olyasmin agyalni, hogy ki milyen ruhában jár, hogyan viselkedik stb. Csak a saját életem fénypontjaira koncentrálok, munka, tanulás, szerelem, sport, hobbik, stb. Ez így teljes értékű életek számomra. De dolgoznom kell közben a megélhetésért, és bár így jól élek, egyébként nem vet fel pénz, és mindig is véres verítékkel kellett küzdenem. Elmondom, hogy a 20 évesek sem különbek, habár én inkább 25-30 évesekkel szoktam manapság lógni.


Szerintem ne nézzük ennyire negatívan a dolgokat. Inkább közelítsünk afelől, hogy mit kedvelsz, mikor érzed jól magad, mi az, ami feldob, mi helyez kellemes állapotba, és mi az életcélod. Ezekkel könnyebben körül tudjuk határolni, hogy hogyan tudnál a világba kényelmesebben beilleszkedni.

2013. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Asszem te már tökre elkeveredtél a témától,de mindegy.

Nekem is jó életem van,van életcélom,egy csomó mindent kedvelek,és akármennyire is hülye libának gondolsz,eszem is van,fel tudom mérni a dolgokat,és így sem találsz a korosztályom között olyan embereket,mint én. Szerintem amúgy neked az a legnagyobb "bajod",hogy nem töltöttél egy hetet 10-en évesek között.

Pl.,alap dolog nálad,hogy nem röhögjük mondjuk ki,aki valami szellemi betegsége van,vagy nem tehet róla,hogy hogy néz ki,nem tehet róla,hogy érdekesen beszél,nevet,jár stb. Nem tehet róla,hogy buta,bár a legtöbb hülygyerek erre már rá is játszik,és azt hiszi,hogy ez baromi vicces.

Nálad ezek teljesen alap dolgok,nem?? Amiket elvársz mástól is....

Csak úgy elmondom,hogy a mai tiniből(13-14-15) 1/20 arányba,hogy az ilyen embereken ne gúnyolódjon!!

Az osztályomba is 20-an vagyunk,rajtam kívül 3 ember nem nevetné ki ezeket az embereket,van olyan,aki még le is köpné pl. őket.

Szóval kérlek,csak akkor ítélj,ha tudod ha ismered ezt a korosztályt!

Ahhoz képest,hogy naív,buta kislánynak neveztél,sok ember örülne,ha az összes gyerektől annyi megértést kapna,mint ettől a naív buta kislánytól.

2013. aug. 13. 10:00
 27/30 anonim ***** válasza:

Elhiheted, hogy én is voltam 10 évesek között, mivel nem 20 évesen születtem a világra. :D


Képzeld el, hogy még áldozata is voltam ilyesminek, nem is egyszer.

2013. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
ne általánosíts! attól, hogy valaki úgy öltözködik még nem feltétlen nagyképű és beszólogatós. tény, hogy sokan vannak akik ilyenek de nem az összes ilyen aki így öltözik. nem a ruha teszi az embert
2013. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Utolsó...sajnos aki úgy néz ki,arról nem süt a "normálisság"...Nem akarok senkit bántani,de engem sem a ruhájuk zavar,hanem az elviselhetetlen,öntelt fejük.
2013. aug. 18. 15:58
 30/30 anonim válasza:

28-as vagyok

a nagy többség tényleg ilyen ahogy leírtad de azokkal ne foglalkozz viszont vannak akiknek csak tetszik ez a stílus attól még lehetnek teljesen normálisak, megértőek etc:)

2013. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!