Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Az olyan emberekről akiknek "mindenük megvan" mégis keveselik vagy szegénynek mondják magukat ?


Mondjuk az tény hogy lehetek lelki szegények,de szerintem nem ezt értik a "de szegények vagyunk" alatt...


2013. júl. 25. 12:39
 1/6 schocko ***** válasza:
Amíg egy embernek nincs űrrepülőgépe saját indítóállással, addig nem lehet meg mindene és joggal panaszkodhat...
2013. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1


Szerintem meg nézőpont kérdése hogy kinek mi a minden....neked egy saját ürrepülő állás XD?

2013. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt kurv*ra utálom amikor a 14 éves bankkártyával meg ps3-al + 2 laptoppal meg 1 viszonylag jó géppel azt mondja, hogy szegény...persze lehetne az ha ezeket nem 2 hónap alatt kapta volna...de ő szegény és nehéz sorsú szerinte...
2013. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pagratan ***** válasza:

Ez a fogyasztói társadalom alapja. Folyamatos frusztrációba és elégedetlenségbe tartják az embereket, hogy fogyasszanak.

Ezért nem lehet kárhoztatni az embereket, ha szerencséjük van rájönnek erre, ha nem akkor sajnos nem.

2013. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, aki szerint a fogyasztói társadalom a felelős, az elégedetlenség filozófiáját sulykolja az emberekbe, hogy valami hiányzik az életükből.


Akármilyen életszínvonalon vannak a legtöbben, pont emiatt nem azt nézik, ami megvan, hanem ami még hiányzik.


Itt a GYK-n pl. valszeg mindenki rohadt jómódú burzsujnak számít egy harmadik világbeli falu nyomorgóihoz képest, ahol se kaja, se ivóvíz, se közművek, se iskola, se egészségügyi ellátás, de nyilván nem hozzájuk hasonlítja magát az ember. Gondolj bele ha egy itt panaszkodó, tanácsot kérő tényleg szegény embernek azt dörgölnék az orra alá, hogy ugyan, mit nyivákol, a laoszi csórókhoz képest tök el van eresztve, bizonyára elküldene melegebb éghajlatra az illetőt.


Ugyanúgy akinek úszómedencés háza van, az a másik úszómedencés emberke még frankóbb úszómedencéjét látja maga előtt, ugyanúgy akinek van egy lepukkant kocsija, az esetleg egy jobb kocsiról álmodozik.

Nem pedig annak örvendezik nap nap után, hogy hurrá, ki tudta fizetni a rezsit, hurrá, van csapvíz és vízöblítéses wc és saját mosógép is.

Ilyenné neveli az embert a társadalom.

2013. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig több kell, ezt nevelték belénk. Attól meg nem lesz jobb senkinek, hogy vannak nála szerencsétlenebbek. Ha ezen az alapon működne a világ, mindenkin eluralkodna a káröröm, és nem felfelé törtetnének az emberek, hanem a szerencsétlenebbeket húznák lefelé.

Valamilyen szinten most is ez a helyzet, de ennél is rosszabb lenne szerintem.


Szerintem pont hogy rendben vannak lelkileg, ha van idejük ilyenek miatt bánkódni.

Én viszonylag drága ruhákban járok, drága parfümöt használok, drága whiskey-t iszok, és teljesen megvagyok elégedve magammal, ha az anyagiakról van szó. Szeretnék többet, ki ne szeretne? De van nagyobb problémám is annál, hogy emiatt idegesítsem magam.

Mielőtt még több felesleges hülyeség vételén gondolkodnék, előbb szeretném lelkileg rendbe tenni magam...

2013. júl. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!