Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismeritek a gótokat? Tudtok...

Ismeritek a gótokat? Tudtok róluk mesélni? ( lent )

Figyelt kérdés
Szóval nem akarok mélyen belemenni honnan hallottam a gótokról mert nem hiszem hogy bárkit is érdekel.De valójáben kik azok a gótok?Nem hinném hogy az csak 1 öltözködési forma...Miben hisznek?És tényleg nem túl mosolygósak?(a neten csak a gótikát találtam :))
2013. júl. 24. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy a gótok azok az emberek akik eleinte az "emo" réteget alkották az idő múlásával viszont divat lett "emonak" lenni (ismerek olyat aki elvileg hűű de nagyon emo pedig igazából semmi jelét nem mutatja) az ilyenek úgy öltözködnek, mint a hippik csak feketébb, sötétebb színekkel..a gótok (vagyis az eredeti emo réteg tagjai) kiszorultak és így az emo elágazott lettek a divat emok meg a valódi mélyek a gótok..
2013. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj! :) Szerintem itt mindent megtalálsz velük kapcsolatban.

2013. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. júl. 24. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Én aránylag sok gótkoncerten, buliban jártam (többé-kevésbé én is gótnak számítok), igazából ez a depresszió téma, az "angst" inkább csak a dalszövegekben nyilvánul meg, maga a szubkultúra nem nevezhető beborultnak, a bulikon általános a jó hangulat, sok mosolygó partiarcot találni gótok közt. Az eredeti vonal (postpunk, batcave, deathrock) sokkal inkább amolyan morbid, szarkasztikus, játékos horror-humorról szól mint a komorságról. Azóta igazából annyi (egymást egyébként nem kizáró) alstílusra szabdalódott fel a színtér, hogy nehéz bármiféle konkrétumot kiemelni, pláne ilyen téren, hogy "miben hisznek", ahogy a wiki cikk is írja, ez egyáltalán nem ideológiai mozgalom, hanem esztétikai, a cikkben kiemelt múlt romanticizálása se minden alfajra jellemző, a rivethead/cybergoth inkább a disztópikus, cyberpunk vagy poszt-apokaliptikus témák felé mozdul el, de - nagyjából - mindegyikre jellemző egyfajta eszképizmus, menekülés a jelen társadalmától.

A zenén túl is jellemzőek bizonyos markánsabb közös témák és érdeklődési körök, irodalomban, filmekben, hobbikban egyaránt.


Mára szerintem a hazai gót szubkultúra eléggé hanyatlóban van, kissé "kiöregedett", a mai tizen- és kora huszonévesek között már kevés gótot találni.

2013. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!