Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki soha, semmit sem ért el...

Aki soha, semmit sem ért el az életben, az mit kompenzál?

Figyelt kérdés

A népi bölcsességekből tudjuk, hogy aki drága autóval jár, vagy ki van sportolva, az biztosan a kis nemi szervét kompenzálja. Aki az előléptetésekre hajt, annak kisebbségi komplexusa van. És így tovább.

Szóval, akik semmit se értek el, azok mit próbálnak kompenzálni a sikertelenségükkel?



2013. júl. 18. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy legalább emberszámba vegyék, én szerintem

Mert egy utcán lévő alkohol problémás embert nem segít senki csak a máltai/baptista szolgálatok

Na meg persze ritka ha valaki semmit se ér el, ahhoz nem embernek kell lenni

2013. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én abból amit terveztem semmit sem értem el.Mivel most már olyan helyzetben vagyok hogy ,nem tehetek semmit.Ezért a mának élek.Kihozom magamból a maximumot és ennyi.Aki nemért el semmit az életben az mégis mit takargathatna?
2013. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, nem mindenki akar kompenzálni valamit. Lehet valaki szimplán kényelmes vagy lusta is.
2013. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Pl. az áldott jó lelkét, vagy segítőkészségét, a nagy szeretetét, vagy a nyugodtságát, kiegyensúlyozottságát, ilyesmit.
2013. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
#4 Azért eltúlozni sem kell a dolgokat. Nem minden lúzer született Teréz anya! :)
2013. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell kompenzálgatni,ez olyan hülyeség.Minden ember teljesítménykényszeressé válik,mert:

-Az oviban azt mondják,hogy:"legyél jó gyerek és akkor majd megdícsérlek" - "szépen egyél" - "normálisan beszélj"...stb.És akkor megtörténk a dícséret,és akkor később is erre hajt majd a gyerek.

-Az iskolában azt mondják,hogy:"tanulj a dolgozatokra,mert ha nem tanulsz,akkor rosszak lesznek a jegyeid"

-A munkahelyen??Ott mit mondanak,hogy nagyobb legyen a teljesítménykényszered?"Csinálj többet,jobban,szebben"..stb.És te megcsinálod,mert félsz attól,hogy kirúgnak,ha nem teszed meg.


És ezek a maximalista emberek elérnek dolgokat azáltal,hogy szavakkal kényszerítve vannak,aztán pedig jönnek a dícséretek,a jó jegyek meg a fizetésemelések.


Higyjétek el,hogy az emberek már elfelejtenek lassan élni!Pedig az élet nemcsak a céljaink eléréséről szól,hanem arról,hogy érezzük jól magunkat,hogy önmagunk lehessünk adott helyzetekben.Erre már a mai embernek alig maradt ideje,ugye?


Aztán meg ebből következik,hogy a "drága autóban érzi jól magát","attól lesz valaki,hogy ki van gyúrva"..stb.Ez pedig azzal jár,hogy az adott boldogtalanságát valóban kompenzálni akarja.


De egy olyan ember,aki a büdös életbe SEMMIT nem ért el,még az általánost se végezte el,az mit kompenzáljon?Az ilyen emberek vagy boldogok,mert jól érzik magukat és nem maximalisták,nem manipulálják őket VAGY pedig nagyon magukba vannak zuhanva,mert túlzottan sok és nagy célt tűztek ki maguk elé.


Én még bőven a céljaim eléréséért küzdök,az asztalra még semmit se tettem le(17 éves vagyok egyébként),de boldog vagyok ennek ellenére,és tudom,hogy én például NEM a jegyeimért tanulok,nem is a céljaimért,hanem azért,hogy néhány dolgot tudjak hasznosítani később,vagy azért,mert az adott dolgok érdekelnek.Így könnyebben megjegyzek mindent,így kicsit könnyebb,mint magolni.

Tudom,hogy majd gyereket se azért fogok csinálni,hogy anya örüljön,meg hogy vigyázhasson rá,hanem magamnak fogom csinálni a későbbiekben..igaz,hogy ez a jövő zenéje még.De egy gyerekkel kompenzálni nem akarok semmit.


Kompenzálni sosem akartam,nekem nincs és nem is lesz takargatnivalóm.:D

2013. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Aki soha, semmit nem ért el az életben, az szerintem lusta környezetben nevelkedett és ezt látta mintaként. Hozzá még lehet, hogy a környezete beképzelt is és nagyon okosnak érzi magát, így elképzelhető, hogy neki csak annyit mondtak gyerekként az ötleteire, hogy úgysem fog sikerülni. Belebeszélték ezt és mellé még mutatták a lusta példát, amit persze soha nem ismertek volna be magukról, istenítették magukat, esetleg még agresszivitás is jelen volt, ha az illető ellenkezett volna. Ezzel szépen neveltek egy kishitű, hibás önképű embert, aki most azon kesereg, hogy mennyi mindent fel tudna most mutatni, mert milyen tehetséges volt. Na ez én vagyok, akire te gondolsz, az nem tudom miért jutott el ide de érdekelne.
2013. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán értem a kérdésedet, mivel kompenzálni olyan dolgokkal szokás, ami kielégülést nyújt az embernek lelkileg. Úgy lenne értelme a kérdésednek, hogy akik semmit se értek el az életben, azok mivel kompenzálják a sikertelenségüket? Például azzal, ha lehúznak, ócsárolnak másokat, akik viszont elértek valamit.
2013. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azzal kompenzálok, hogy újraértelmeztem a sikeresség fogalmát, és mindenféle pénzpótló értékeket gyarapítok, és ráfogom, hogy jobb a pénznél, mert nem megvásárolható egyik se, sehogy. Aztán aki akarja eldönti, hogy ez inkább irónia volt-e.
2013. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy minden a kompenzálás, vagy mások véleménye, a magamutogatásról szólna.

Eleve, ha valakinek szép kocsija van (igaz, a kérdésben úgy volt fogalmazva, vagy szükségszerűen drága és villogni lehet vele, de vehetjük simán az élményszerű megközelítésből is), az lehet azért, mert simán szereti az autókat, a működésüket is, van mit csodálni rajtuk, egyáltalán nem csak arra valók, hogy felvágjon vele az, akinek van.

Sokkal értékesebb, ha őszinte elragadtatásból űzők valamit, nem azért, hogy másoknak "bizonyítsak".


Aamúgy sem ilyen két kategóriáról lehet beszélni, hogy a Mr. Sikeres kontra sikertelen, hanem millió féle árnyalat van, kezdve azoktól, akik nem lusták, a leírás szerint, hanem törekedtek valami felé, mégis csak szerencsétlenségükben vannak, azokkal szemben akár, akik könnyedebben értek el valamit, pl. valamilyen külső támogatással, vagy a környezet is hatással van az ember sorsára, életére.

Vagy mindenki más indokból lehet sikertelen, nem mindenkinek az akarathiány játszik szerepet, pl. lehet tehetséges valaki, ha közben nem tudja, hogy mit akar, folyton bizonytalan, mert sokat kritizálták korábban, stb.


A népi bölcsesség is azt fejezi ki, hogy "kritizálni, és hibát keresni kell azon, aki elért valami nagyot, ha nem is a nemi szervéért, de valami kritizáljuk, hogy mi is tökéletesnek érezzük magunkat".

Nem elképzelhető, hogy minden ember, minden helyzetben "egyenlő lenne", igaz, hogy egyénenként másként vagyunk értékesek, de rendszerint akik elvannak szállva maguktól és nem néznek magukba egyáltalán, ahogyan leírták fentebb, mások kritizálásával vannak elfoglalva... azok eléggé hajlamosak lehetnek arra, hogy lesüllyedjenek, az ítéleteiken kívül ne nagyon legyenek képesek semmit felmutatni, mert a saját torz hibátlanság-önképük meggátolja őket abban, hogy fejlődjenek.

Erről az a találó népi közhely jutott eszembe. "Nagy emberek tervekről, átlag emberek a saját dolgaikról, kis emberek más emberekről beszélnek."

Nemigen tetszik ez a mondás, mert valamilyen szinten mindenki beszél néha más emberekről, figyelünk másra-egymásra, de most ebben a kontextusban találó.


A fejlődés a motivációtól is függ, pl. nagy motivációja lehet valakinek, akinek "nagy nemiszerve van", és ennek a szöges ellenkezője is fennállhat.

2016. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!