Mi a tanulsága lehet a magyar Erőss Zsolttal történteknek a mindennapok embere számára?
Aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos.
Azaz tanulja meg tisztelni a saját határait és a természet erejét.
az a tanulsága, hogy mindenki csinálja azt az életbe amit szeretne, zsolti fiú a hegymászást szerette, de ez egy veszélyes szeretet
hidd el, ha ő egy új életben választhatna hogy él 90 évet de nincs hegymászás vagy él 35 évet és hegyet mászhat de meghal benne akkor az utóbbit választaná, mert így boldog ember
tanulság: mindenki csinálja azt ami boldogítja és inkább éljen le 10 évet boldogan, mint hogy egy egész ember életet boldogtalanul
Tehetség volt benne annyi, mint jelenleg élő hegymászók között senkiben, és mégis milyen értelmetlen halála volt..
Ez olyan hogy aki nem tud egy fenyőt megigazítani az ne másszon a magasba mert leesik és belehal
Én nem firtatom hogy milyen segítséget vett igénybe, de ez nem is attól függ, ha érzed hogy baj van nem erőlteted inkább célszerű visszafordulni, és majd legközelebb
Klein Dávid sem először fordult meg a csúcsok előtt, nem kockáztat fiatal még
A mindennapok embere számára semmi.
A mindennapok emberének nem kell folyamatosan olyan döntések sorozatát hoznia, amelyeken az élete múlik. Ilyen helyzetben az embernek nem sok esélye van egy tévedését korrigálni.
Ezzel együtt, neki a hegy volt az élete. Sokkal fontosabb, mint az az apróság, hogy az ember mikor fejezi azt be...
Kedves #1 (tanulja meg tisztelni a saját határait és a természet erejét) #4 (aki nem tud fenyőt megigazítani az ne másszon a magasba mert leesik és belehal) ajánlanám figyelmetekbe ezt a pár adatot Zsolt karrierjéből:
Nanga Parbat 8126 m új útvonalon, amin azelőtt senki
Everest 8848 m a világ legmagasabbja
Dhaulagiri 8167 m a világ egyik legveszélyesebbje
Lhotse 8516 m műlábbal
Kangchenjunga 8586 m műlábbal (felért a csúcsra, ereszkedés közben tűnt el)
ebből nektek úgy tűnik hogy nem értett ahhoz amit csinált?
Neki volt egy szenvedélye, egy álma és tett is érte hogy megvalósítsa. Tudta hogy veszélyes, nyilván nem meghalni ment oda, de az érzés hogy elérte az álmát megérte neki a kockázatot.
Talán neki is besötétített szobában kellett volna gubbasztania és a Gyakorin mindentudó istent játszani mert az olyan boldoggá teszi az embert, igaz?
Bocs, de nem unjátok már ezt a témát? Mert én már rohadtul. Mióta szegény meghalt, a csapból is ő folyik. Az ő élete volt, amihez senkinek semmi köze. De ha már nagyon véleményt kell róla mondani: ő legalább élvezte az életét, és elért valamit.
Hogy lehetne-e negatív példa? Példa talán igen, bár szerintem ő nem szeretné, hogy példává váljon. Negatív példa? Hát nem.
Addig jár a korsó a kútra míg el nem törik.
Erőss Zsolt tökéletes példakép azok számára akiknek a hobbi, szenvedély, sportimádat előnyt élvez a családdal szemben. Én nem tartozok ebbe a kategóriába, ezért nem tudok róla pozitív véleményt alkotni.
Valahogy a balesete után úgy érzem időszűkébe került,és túl gyorsan akart már nagy eredményeket felmutatni,minta mi sem történt volna a lábával..Amit elért nagyon figyelemreméltó,de nem szabadott volna csak a mindenáron való sikert azaz a feljutást sikernek elfogadnia.Úgy tett,mintha soha nem lehetne oda megint elmenni.De elmenni csak úgy lehet HA MOST TALÁN VISSZAFORDULSZ,mert azért az élet a legfontosabb,nem csak a mának élünk,és nem számít mi lesz később.
Egy nagyon régi hegyi mondást nem tanult meg:
A hegyre nem feljutni a nehéz,hanem lejönni.Végül is ez lett a veszte.
Érdekes képet hagyott hátra,valakinek példakép,de van aki
egy felelőtlen csak magának élő alaknak tartja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!