Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok irigy?

Miért vagyok irigy?

Figyelt kérdés

Kimondott jó anyagi helyzetem. Mégis ha valakinek egy kicsit is jobban megy irigy vagyok rá! Sőt még azokra is irigy vagyok a kik kevesebbet keresnek nálam , de azt a keveset "szeritem" könnyeben.


PL. egyik barátom tűzoltó egy kis városban. Havi szinten 0 és 2 bevetése van/elmondása alapján/ autóbeleset belvíz és hasonlók.

Ezért 131.000.ft visz haza. És irigy vagyok rá egész hónapban bent döglik, tévéznek stb és effektíve havi 20 órát ha dolgozik. És irigy vagyok rá. Hogy én meg napi 12-14 órát melózom viszont 400.000 viszek haza.

De órára elosztva ő jobban keres és ez zavar engem.


Tudom tudom az ő munkája veszélyes meg minden de ez csak egy példa volt. Most segítsetek miért vagyok ilyen irigy. Meg kell változnom.


2013. jún. 15. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

krva sokat keresel -ne irigykedj... a legtöbb tűzoltóságra ha bemész, láthatsz emléktáblát, kis koszorúval fénykép, szomorú tekintetű, fiatal hősi halottról :(

és mit számolgatsz? mi derül ki abból a világról ? a világ szépségéről? a létezés értelméről? "a mindenséghez mérd önmagad!"

[link]

2013. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert lehet,hogy a pénzzel akarod kompenzálni,hogy hiányoznak a tartalmas emberi kapcsolatok az életedből,s a másikra,akire irigykedsz látod,hogy neki ez is,meg az is meg van.

Nem akarlak megbántani,de az írásodból úgy veszem ki,hogy a még több pénz sem tudna boldoggá tenni. Szerintem rossz helyen keresed a megelégedettség titkát.

2013. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ameddig nem mutatot ki nincs nagy baj! De ennyi fizetés mellett én a lóf'szra se irigykednék mert a belem ki szakadt a röhögéstől amikor egy 131.000 ft-os emberre irigykedsz amikor te 400.000 keresel... :'D
2013. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!