Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az emberek hány...

Szerintetek az emberek hány százalékának lehet elhinni amit mond?

Figyelt kérdés

Naív lélek vagyok, döbbenten figyelem, hogy egymás után derül fény a hazugságokra a környezetemben szinte mindenkiről. Hol kisebbek, hol nagyobbak. Hol érteni vélem az okokat, hol teljesen érthetetlen (nincs racionális oka a hazugságnak)...


Én konkrétan nem szoktam hazudni, inkább elterelő technikákat alkalmazok...a ahazugságnál jobbnak tartom...


Szóval szerintetek 100-ból hány embernek lehet ma elhinni azt, amit mesél?


2013. máj. 16. 08:35
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani.

Kultúrától is függ (jellemző-e a nagyotmondás), helyzettől, egyéntől, időszaktól stb.

2013. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5.(Legalább is körülöttem.)
2013. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Ha úgy fogom fel a kérdésed hány százalék aki alapvetően őszinte (beteges de legalábbis deviáns viselkedésforma, nem jellemző az emberekre):

legfeljebb 1-2%


Mindenki hazudik, én is hazudok kifelé is, önmagamnak is. Ismerek olyat aki talán nem hazudik.. mert neki ez fontos. Lehet sok volt ez az 1-2%, inkább kevesebb.

2013. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

"Szóval szerintetek 100-ból hány embernek lehet ma elhinni

azt, amit mesél?"


Így már azért árnyaltabb a dolog, azt amit mesélnek az már inkább őszinte. Aki már sztorizás közben is ferdít azért az komolyabb füllentő kategóriába esik, ez szerintem már ritkább. Amiket mesélnek emberek azt én is hajlamos vagyok elhinni, persze van akiről tudom hogy köze nincs a valósághoz a történeteinek :D

2013. máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Olyan sztorikat szokott némelyik ember leadni, hogy olyan az akciófilmekben nincsen. Én meghallgatom, udvariasságból, de utána kerülöm a társaságát. Semmi kedvem sincs mondvacsinált hülyeségeket hallgatnom, annál fontosabb az időm. Sajnos sok ember fel se fogja, azt hiszi mekkora arc, ha kitalál valami frankót.
2013. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Most attól is függ, hogy milyen a helyzet. Olyan aki SOSEM semmilyen körülmény közepette sem hazudik kb. 0.000000001% lehet.
2013. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A teljesen őszinte emberek véleményem szerint a magyar társadalom kb. 1%-át teszik ki.

(Azért írtam bele azt, hogy a magyar társadalomét, mert a világ más részein nem tudom, mi a helyzet, mivel nem ott élek, de feltételezem, hogy ez az arány kultúránként változó.)

2013. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az átlagos emberek naponta minimum 4-5 alkalommal hazudnak, még ha nem is akarnak... ha keresgetsz a neten megtalálod!
2013. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy ha egy koszovóival találkozol, bármit is mond, ne hidd el neki! A koszovóiak állandóan hazudnak. Egymásnak is. Bármiben, bármikor.
2013. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Magam példájából kiindúlva, én alapvetően őszinte vagyok, de ha szükségesnek érzem, hazudok. Pl. ha egy kitalált sztorival felmenthetem magam valamely hibám alól. Pl. lusta voltam bemenni suliba, erre kreálok valami betegséget. Nem ártok senkinek ezzel a hazugsággal, legfeljebb csak magamnak, azt meg majd én rendezem magamban, ahogy akarom. De sosem szoktam hazudni barátoknak, barátnőknek, mert ott fontos a bizalom. Nem hazudok továbbá olyan célból, hogy magamat ügyesebbnek, okosabbnak, vagányabbnak tüntessem fel. Akik ezt teszik, azoktól hányok. Szükség van a hazugságokra az életben, hogy könnyebb legyen, de aki szórakozásból is kamuzik, az egy gyökér, kifelé menőzik, de valójában nagy kerek nulla.

Most akkor én melyik kategória vagyok szerinted?


31F

2013. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!