Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az , hogyha valaki...

Miért van az , hogyha valaki 10-15 évet él külföldön akcentussal kezd beszélni?

Figyelt kérdés
Több mint 10 évet éltem külföldön( tengeren túl) de ugyanúgy beszélek mint előtte sőt amikor hazajöttem teljesen új szleng szavakat hallottam itthon, ami előtte nem volt.... és az a szomorú, hogy a híradóban sem tudnak sokszor helyesen magyarul beszélni. Ezek az emberek nem szégyenlik magukat hogy a saját hogy anyanyelvüket elfelejtik?

ma 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Neked csak saját magaddal van dolgod.
ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

És gondolj abba bele, hogy akik mondjuk 1956 körül mentek el külföldre és egyesek még mindig élnek, szerinted nekik mennyire mehet a magyar nyelv 68 év után?

Hát gondolhatod hogy nem igazán és nem a legjobban

ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Te azt gondolod, hogy ugyan úgy beszéled. Sokszor csak a környezet hallja a halvány akcentust. De ameddig valaki elboldogul egy nyelven én sosem csesztetném, hogy nem beszélj jól.
ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A standard magyar nyelvet senki nem beszéli. Vagy van egy kis akcentus, egy kis tájszólás, de minimum vannak olyan szavak, amiket használsz, de nem standard, csak tájegységre jellemző
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!