Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdek belerokkanni a "tökélet...

Kezdek belerokkanni a "tökéletességbe" és az erősségbe?

Figyelt kérdés
Mindig úgy éreztem, hogy jobb ha senki nem tudja mit érzek. Nem is tudom igazán, hogy miért vagyok ilyen. Csak egy példa: véletlenül megbántok valakit, de nem kérek bocsánatot, mert úgy érzem, hogy akkor én vagyok a kevésbé domináns személy és fent akarom tartani a megingathatatlan vezető egyéniség látszatát. De eközben belül kínoz a bűntudat és vágyok a megbántott személy megbocsátására és az ezzel járó érzelmi feloldozásra, de nem tudok meghunyászkodni mások előtt. 27 éves vagyok, de már nagyon kiégtem ebbe az egészbe és fogalmam sincs, hogy hogyan változtassam meg magam. Mit tudnék tenni, hogy jobb ember legyek?
ma 17:05
 1/4 ShadowGanxter ***** válasza:
17%
Szia! Józsi vagyok.
ma 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem leszel amiatt gyengébb, kevesebb, ha belátod, amikor hibázol és vállalod is érte a felelősséget, meg tudsz elnézést is kérni. A bűntudatod ellen is tudnál tenni, ha bocsánatot kérnél az érintettől. Illetve... nem bántásként; ha ezen nem változtatsz, könnyen egyedül is maradhatsz, vagy olyan személyek vesznek majd körbe, akik hasonlóan látják a világot, ezzel görbetükröt tartva.

Az egy nagyon jó lépés, hogy felismerted a gondot. Következőnek érdemes lenne megnézni, mi vezetett idáig; történt-e esetleg valami, ami miatt dominánsnak akarod magad mutatni? Elnyomtak akár otthon, akár suliban, vagy megaláztak esetleg? Ezt pedig úgy szeretnéd kivédeni, hogy valamelyest tekintélyt vársz mindenkitől? (ezeket sem bántásból, hanem segítőszándékkal írtam)

ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És mit teszel ha összekerülsz egy valódi alfa hímmel, és pl ő szekál majd téged?
ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eléggé messze vagy a tökéletestől, ha képtelen vagy beismerni, ha hibázol.
ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!