Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A céltudatosság pozitív vagy...

A céltudatosság pozitív vagy negatív jelző? Miért?

Figyelt kérdés
ma 13:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert én annak érzem magam , de most szembesítettek vele , hogy ez azt jelenti átgázolok a sikerert cserébe másokon, akkor ez már nem igaz rám. De akkor mit használjak jelzőnek arra, hogy szomjazok a sikerre és mindíg vannak celjaim amiket a legtökeletesebben igyekszek elglvegezninprecizen maximalistakent minél gyorsabban.
ma 13:10
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az elérendő cél nem mindegy, amelynek a szolgálatába akarja állítani az ember. Ez is dönti el a töltetét.
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív. Aki szembesített vele, az egy nem céltudatos ember, kár adni a szavára.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A keresett jelző-páros:

érdekvezérelt eszköztelen

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában pozitív jelző, mert van célja, és tesz is érte, azt jelenti.

De ne azt jelentse, hogy a cél érdekében semmilyen eszköztöl nem riadsz vissza, hogy megvalósítsd, és úgy hogy ezzel másokat teszel tönkre.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"ez azt jelenti átgázolok a sikerert cserébe másokon"


Aki ezt mondta, az butaságot mondott. A gátlástalanság egyáltalán nem egyenlő a céltudatossággal.

ma 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig pozitív tulajdonság, amíg nem tesz keresztbe másoknak szándékosan, nem árt nekik csak azért, hogy elérje a céljait.
ma 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően jó, de sokan nem bírják ezt. Nem feltétlen kell velük foglalkozni, ugyanakkor azért egy mértéket kell ebben tartani.
ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!