Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beilleszkedési problémát...

Beilleszkedési problémát hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta kevés barátom volt, akik voltak azzal megszakadt a kapcsolatom.

(elköltöztek, másik suli, megromlott kapcsolat stb.)

Munkahelyeimen nehezen tudtam beilleszkedni (sehogy) közel 20-30 évvel idősebbekkel kellett volna együtt dolgozni, de nem ment az sem.. Jelenleg nincsenek barátaim, elmúlt időszakok során nagyon zárkózott lettem. Nem találom helyem a világban... Valószínűleg beilleszkedési zavarom lehet, de nem tudok ellene mit tenni... Van rá valami megoldás?



okt. 19. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromtól volt szociofóbiám és ráadásul az ált. osztálytársak bullying-oltak is. Egyben valójában komolyabb is voltam a társaimtól és én sem szerettem volna őket különben. A középiskolában valahogyan rögtön lett két haverom, mert hasonlóan elveszettek voltak. De ott a többi srác normálisabb volt és lassan befogadtak minket. Majd megkedveltem az animéket, azokkal kapcsolatban az interneten ismerkedtem, és a barátkozások útjára ez indított meg engem igazán. Egyébként a generációmban nagyon sokan is voltak így, akiknek az animék segítettek. Azóta szociofóbiás introvertáltból ambivertált lettem és huszonévesen szinte ki is éltem a bulizásokat.
okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy hiába a rengeteg közösségi média, amivel elvileg "tarthatod a kapcsolatokat" meg "emberekkel ismerkedhetsz", nagyon zárkózottak lettek az emberek és nehéz ma ismerkedni, barátságokat kialakítani.

Én mindenképpen ajánlanám, hogy keress magadnak egy hobbit és próbálj olyan helyekre menni, amik érdekelnek, így találkozhatsz hasonló érdeklődésű emberekkel. Vagy ha szeretsz online játékokat játszani, ott is lehet ismerkedni. A távolság ma már nem feltétlen akadály. :)

A munkahelyeken lévő korkülönbség pedig egyáltalán nem biztos, hogy nagy hátrány, nekem vannak olyan ismerőseim, akik a 20-as évei elején járnak és 40-50 éves barátaik vannak, együtt társasoznak hétvégente stb.

Sajnos manapság tényleg az van, hogy ha TE akarsz barátokat akkor NEKED kell lépned. :( Sok sikert!

okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
okt. 20. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!